Chystám ďalšiu akciu VYČISTIME NAŠE LESY. Prvé dve akcie Na drahách a pri Morave boli vcelku úspešné a taktiež netreba zabúdať na čistenie a maľovanie Studienky v Moravskom Svätom Jáne, za čo všetkým zúčastnením patrí veľké VĎAKA.

Týmto chcem pozvať všetkých ľudí, ktorým aspoň trochu záleží na našich lesoch, aby prišli a pomohli s vyčistením lesa na Cigani v Moravskom Svätom Jáne. Sú to naše lesy, naše okolie a väčšina z nás ich nechce mať znečistené. Prídite tí, ktorí sa stretávame v lese, rodičia s deťmi, hubáry, kamaráti so psíkmi a tí, ktorým nieje osud našich lesov ľahostajný.

Denne sa stretávam s ľudmi, ktorí sa pýtajú, prečo čistíme okolité lesy, keď aj tak tam ten odpad bude znova. Moja odpoveď znie: „a načo si perieme oblečenie, keď aj tak ho budeme mať zase špinavé?“ Chcem len aby sme si uvedomili, že všetko má zmysel, všetko okrem toho, sedieť doma a kritizovať. Nepredpokladám, že sa k tomuto článku dostanú práve tí ľudia, ktorí nám našu prírodu znečisťujú, no pevne verím, že každý z nás má rád prechádzky v lese, spev vtákov, čistý vzduch, alebo vôňu kvetov a ak je to v našich silách, tak jej predsa môžme pomôcť.

Každá jedna osôbka je preto vítaná a každá ruka je dobrá, preto sa teším na vás dňa 16.10.2010 (sobota) o 13:30 na „Cigani“.

V prípade zmeny termínu, alebo zlého počasia Vás budem informovať na Facebooku a Myjany.sk.

Teším sa na Vás.

Silvia Stupavská


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024