Bany 2018 obuv

Malackú desiatku ovládli domáci bežci

Jozef Komorný 0

Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport pri MsZ Malacky a Centrum voľného času Malacky v spolupráci s AC Malacky, KZPDaM SZTP, DHZ, AD HOC usporiadali v sobotu 22. septembra v Zámockom parku jubilejný 35. ročník behu Malacká desiatka, ktorý bol 28. podujatím bežeckého seriálu Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ). Jeho súčasťou boli aj súťaže pre deti a mládež Malacký kilometer.

 

Hlavnú kategóriu mužov do 40 rokov ovládla trojica AC Malacky v poradí Valachovič, Ondrovič, Kopiar. Bolo to aj jediné víťazstvo bežcov zo Záhoria, keďže z tradičných favoritov neštartoval Dušan Brezovský a Miroslav Mikula dobehol druhý. Na stupne víťazov sa dostali ešte Roman Komárek, Jozef Chrenka a Milan Jung.

Medzi ženami vyhrala hlavnú kategóriu Maria Truissard, kat. nad 35 rokov komplet ovládli bežkyne zo Záhoria v poradí Zíšková, Martišová a Ullerová, v najstaršej bola tretia Raffayová.

Z mládežníkov vyhrala juniorka Simona Gorbatenková a dorastenci Timea Morávková a Jozef Červeňák.

V nedeľu pokračoval MSBP Burčákovou šestkou v Dolných Bojanoviciach, výsledky prinesieme o týždeň. V sobotu 28. septembra sa v Blažoviciach pobeží Svatováclavský beh, ktorý je súčasťou Cyrilo-metodského maratónu 2018.

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov: 1. Jakub Valachovič, 32:35, 2. Marek Ondrovič, 33:11, 3. Jakub Kopiar, všetci AC Malacky, 34:04, 4. Ján Matúš, 35:06, 5. Tomáš Skala, obaja Junior Holíč, 36:24, 6. Pavol Masaryk, ZFT Dojč, 37:05, ..11. Timotej Maták, Zohor, 38:43, 12. Gabriel Čermák, Junior Holíč, 38:59, ..14. Stanislav Majerovič, Malacky, ..17. Roman Bachratý, Jablonica, 18. Peter Bača, 19. Robert Žáček, obaja Malacky, 20. Milan Zajíček, Plav. Štvrtok, 21. Michal Valachovič, Malacky, ..24. Ondrej Žember, Mariánka, 25. Pavol Petrovič, Malacky, 26. Peter Hoc, Jablonové, 27. Ondrej Mecháček, ..29. Peter Ondruš, obaja Malacky.

Muži nad 40 rokov: 1. Dušan Tomčal, Lipov, 35:10, ..3. Roman Komárek, Skalica, 38:44, ..5. Ján Búzek, Bor.  Mikuláš, 40:32, 7. Stanislav Nemček, ZFT Senica, 41:25, 8. Milan Fabuš, Tomky, 42:14, 9. Luboš Baťko, 43:39, ..11. Adrian Šarnik, obaja Malacky, 12. Rastislav Zíšek, Cerová, 13. Roman Masár, 14. Milan Haba,  Malacky, 15. Pavol Dulák, Plav. Štvrtok, ..17. Peter Poláček, Kostolište, 18. Ján Štětina, Skalica, 19. Alexander Gorbatenko, Holíč, ..21. Andrej Káčer, Stupava.

Muži nad 50 rokov: 1. Pavel Kratochvíl, Třebíč, 38:37, ..4. René Šteffek, Nafta Gbely, 40:55, ..6. Pavol Palkovič, Junior Holíč, 43:10, 7. Jozef Zváč, Šaštín, 43:26, 8. Robert Bujna, Kuchyňa, 44:50, ..11. Ivan Raffay, Kúty, 12. Ján Orth, Zohor, 13. Miroslav Janeček, Malacky.

Muži nad 60 rokov: 1. Vladimír Cích, Bratislava, 39:52, 2. Miroslav Mikula, Radošovce, 40:01, 3. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 41:03, 4. Eduard Baumgartner, Radošovce, 46:25, ..6. Pavol Polesňák, Gbelskí Strýci, 50:56, 7. Vojtech Planka, Malacky, 57:20, 8. Pavol Waldecker, Senica, 60:10.

Muži nad 65 rokov: 1. Vladimír Varmuža, Hodonín, 42:12, ..3. Milan Jung, Malacky, 45:45, 4. Ladislav Lazar, Lozorno, 47:39, ..7. Ján Varmuža, Brezová, 51:31.

Muži nad 70 rokov: 1. Stanislav Skačan, Čaňa, 30:54, ..6. Miroslav Hajossy, Koválov, 41:02.

Ženy do 35 rokov: 1. Maria Truissard, Junior Holíč, 42:47, ..4. Aneta Hollá, ZF Malacky, 48:51, 5. Magda Sršňová, Malacky, 52:08, 6. Erika Kollárová, Bor. Sv. Jur, 1:02:21 hod.

 

 

 

 

Ženy nad 35 rokov: 1. Miroslava Zíšková, 43:37, 2. Michala Martišová, obe Jablonica, 45:15, 3. Mária Ullerová, Studienka, 46:11, ..8. Soňa Gorbatenková, Junior Holíč, 37:37.

Ženy nad 45 rokov: 1. Marta Durnová, Veselí, 46:12, 2. Svetlana Raffayová, Kúty, 48:17, ..5. Marcela Malová, Jakubov, 52:13, ..8. Pavlína Zsigmondová, Vysoká, 54:51, 9. Margita Varmužová, Brezová, 57:36, 10. Veronika Chalupová, Vrbovce.

Juniorky (roč. 99 a 00) na 3.3 km – dievčatá: 1. Simona Gorbatenková, 14:23, 2. Sofia Gorbatenková, obe Junior Holíč, 15:58, 3. Laura Sedláková, Malacky, 16:18, chlapci: 2. Samuel Čutka, Malacky, 15:09, 3. Jakub Valášek, Jablonica, 15:34.

Dorast (roč. 01 a 02) na 3.3 km – dievčatá: 1. Timea Morávková, Malacky, 14:05 min., 2. Simona Hrajnohová, Jablonica, 15:04, 4. Andrea Mrázová, 16:48, 5. Vanda Habová, 20:46, 6. Izabela Habová, všetky Malacky, 21:51, chlapci: 1. Jozef Červeňák, Sološnica, 12:49, 2. Nikolas Náter, Senica, 13:19, 3. Adam Zubák, Jablonica, 13:26, 4. Adrian Duchoslav, Holíč, 13:44, 5. Dominik Dudža, 13:57, 6. Marek Kešel, obaja Sološnica, 14:18, 7. Ivan Sedlák, Malacky, 15:01.

Starší žiaci (roč. 03 a 04) na 1 km – dievčatá: 1. Timea Morávková, Malacky, 2. Simona Hrajnohová, Jablonica, 3. Ingrid Procházková, Malacky, chlapci: 1. Adam Zubák, Jablonica, 2. Adrian Duchoslav, Holíč, 3. Nicolas Gazdič, Malacky.

Mladší žiaci (roč. 05 a 06) na 600 m – dievčatá: 1. Rebecca Slezáková, 2. Simona Kordošová, obe Malacky, 3. Sofia Gorbatenková, Holíč, chlapci: 1. Daniel Danihel, 2. Matej Brezina, 3. Peter Kottlík, všetci Malacky.

Najmladší žiaci (roč. 07 a 08) na 400 m – dievčatá: 1. Laura Holická, Malacky, 2. Tamara Svatíková, Jablonica, 3. Vanesa Salaiová, chlapci: 1. Teodor Volek, obaja Malacky, 2. Matúš Bachratý, Závod, 3. Adam Boškovič, Malacky.

Prípravka (roč. 09 a 10) na 200 m – dievčatá: 1. Martina Moravcová, Brestovec, 2. Viktoria Bevelaqua, 3. Viktória Pauková, chlapci: 1. Juraj Hlaváč, 2. Jakub Čahoj, všetci Malacky, 3. Richard Slovinský, Závod.

Mladšia prípravka (roč. 11 a 12) na 150 m – dievčatá: 1. Tamara Kožuchová, 2. Nela Stašková, ..4. Nina Cabanová, všetky Malacky, chlapci: 1. Alex Matej, Jablonica, 2. Richard Dorocák, 3. Marek Išunin, obaja Malacky.

Predškoláci (roč. 13 a 14) na 100 m – dievčatá: 1. Tina Bačová, Malacky, 3. Isabella Jansová, Myjava, 4. Sofia Mrázová, chlapci: 1. Jakub Pauko, 2. Erik Šimek, 3. Andrej Regina, všetci Malacky.

Benjamínkovia (roč. 15 a mladší) na 60 m – dievčatá: 1. Barbora Moravcová, Brestovec, 2. Simona Michálková, Malacky, 3. Zuzana Káčerová, Stupava, chlapci: 1. Martin Olšovský, Jablonica, 2. Jakub Májek, Bor.  Mikuláš, 3. František Klíma, Malacky.

Bany 2018 bundy