Čínskemu roku 2018 prepožičal svoju tvár zemský pes, ktorý v astrológii predpovedal hojnosť a zlepšenie medziľudských vzťahov. Rok 2019 bude podľa čínskeho horoskopu v znamení prasaťa a oslavy v znamení čínskej kultúry budú prebiehať aj na Slovensku.

 

 

Rok prasaťa

Čínsky nový rok oficiálne začína 5. februára 2019. Rok prasaťa bude ten správny čas vyjsť z komfortnej zóny a investovať peniaze. Prinesie nám vlnu šťastia, radosti a bohatstva. Prasa predstavuje činorodé a pozitívne znamenie zverokruhu, tak očakávajte úspech v každej oblasti vášho života. Čínsky horoskop predpokladá aj nadväzovanie nových kontaktov a lásku pre všetky znamenia čínskeho zverokruhu.

 

Jarný festival

Kultúra dokáže spájať ľudí. To je aj cieľom čínskej komunity, ktorá pripravuje oslavy Čínskeho Nového roka na Slovensku. Čínska kultúra je najstaršou civilizovanou kultúrou na svete a Čínsky nový rok (alebo Jarný festival) je v Ázii najvýznamnejšou udalosťou v roku. Na počesť prichádzajúcich sviatkov jari nás preto čínski remeselníci a umelci zoznámia s ich tradičnými zvykmi.

 

 

Tradičné čínske umenie

Diváci sa môžu tešiť na hudobné aj tanečné predstavenia, akým je dračí a leví tanec, či na ukážky bojového umenia. Krásna Čína sa predstaví aj svojim známym umením kaligrafie a tradičným umením vystrihovania z papiera. Uvidíte aj módnu prehliadku tradičného čínskeho ženského odevu qipao a dozviete sa o význame čajového rituálu. Návštevníkov čaká aj exhibícia čínskeho kulinárskeho umenia, čínske špeciality, vešanie symbolov šťastia fu a párových nápisov a kopec ďalších sprievodných atrakcií.

 

 

Oslavy sú bližšie, než si myslíte

Program bude prebiehať 3. februára od 14:00 v Bory Mall. Oslavy organizuje Zväz čínskych podnikateľov na Slovensku a Asociácia čínskych študentov a škôlkárov na Slovensku. Zažite tradičné oslavy Nového Čínskeho roku 2019 pre nás tak vzdialenej čínskej kultúry a vychutnajte si ju na vlastnej koži.

 


.
Toto je čítané

Skalica získala dotáciu takmer 700-tisíc eur na nové cyklotrasy

Mesto Skalica získalo dotáciu 688 116 eur z programu Interreg SK-CZ 2021-2027…

BM: Ustekana sobota