Primátor Malaciek Juraj Říha plánuje dostať na trh takmer 300 nájomných bytov. Podľa neho ide o reakciu na neustále sa zvyšovanie nájmov v okresnom meste. Prvý bytový dom by mohol ísť do realizácie v budúcom roku. Ďalšie pribudnú postupne.

Správa o masívnej podpore nájomného bývania prišla z radnice nečakane. Pritom len v tomto roku bude v Malackách vo výstavbe viacero bytových komplexov. Tie však nájomné bývanie vôbec neponúkajú. Neustále sa zvyšujúci dopyt po nájmoch spôsobil v kombinácii s nedostatkom bytov nárast nájomného. Túto správu vysvetľuje sám primátor Malaciek Juraj Říha: “Som sklamaný, že v stavebných výkresoch developerov opäť raz nevidím nájomné byty. Bežne sa už stretávam s mesačným nájomným cez 500 eur a mladé rodiny sa tak nedokážu postaviť na vlastné nohy. Urobíme preto rázny krok a v nasledujúcich rokoch dáme na trh niekoľko stoviek bytov, ktoré budú silnou konkurenciou pre dnešných vlastníkov. Naše nájomné sa bude pohybovať na úrovni do 200 eur.”

Prvý bytový dom s viac ako 30 bytmi chce primátor Malaciek financovať zo Štátneho fondu rozvoja bývania už v budúcom roku na Jánošíkovej ulici. Ďalšie bytové domy budú nasledovať po ňom v inej časti mesta. Malo by ísť o nový bytový komplex. Ako dopĺňa sám primátor: “Už ma poznáte, že dokiaľ nemám podanú ruku, bližšie informácie von nedám. Ale môžem ubezpečiť, že pôjde o krásny projekt a o novú lokalitu, ktorú si na tento zámer už obhliadame. Svoje budúce bydlisko by si tu mohlo nájsť až 300 rodín s deťmi, mladých ľudí a slobodných mamičiek.”

Podľa našich informácií má už radnica na stole viacero možností, z ktorých si aktuálne vyberá konkrétnu podobu naplnenia novej vízie nájomného bývania. Informoval portál lpm.sk.


.
Toto je čítané

Na brehu Moravy pri Malých Levároch vracajú život mokradiam

Zintenzívnením poľnohospodárskej činnosti a nadmerným obhospodarovaním krajiny najmä po 2. svetovej vojne,…

BM: Ustekana sobota