Dňa 3.2.2008 sa žiaci Základnej školy Sekule (ZŠ) zúčastnili Školských majstrovstvách okresu v stolnom tenise v Kútoch. Družstvo bolo zložené z hráčov: Samuel Brečka (9.B), Lukáš Zborovjan (7.A), Damián Martinkovič (7.A) a Pavol Brečka (4.B). Naše družstvo bolo zaradené do skupiny B-2 (školy nad 300 žiakov) spolu zo III. ZŠ Senica, IV. ZŠ Senica a ZŠ Šaštín – Stráže. Spolu sa zúčastnilo deväť základných škôl.

Hrali trojčlenné družstvá. Každý hráč odohral dva zápasy a hrala sa jedna štvorhra. Hralo sa na dva víťazné sety. Z našej skupiny postupovali prvý dvaja do dvoch 3-člených finálových skupín. Poradie vo finálovej skupine určovalo o ktoré miesto sa bude hrať (tzn. 1. z finálových skupín o 1. miesto, 2. z finálových skupín o 3. miesto).

V základnej skupine sme porazili hráčov z III. ZŠ Senica pomerne hladko v pomere 6:1. Hrali sme v zložení Samuel Brečka (dva vyhrané zápasy z dvoch + vyhraná štvorhra), Lukáš Zborovjan (2 z 2) a Pavol Brečka (1 z 2 + vyhraná štvorhra). Druhý zápas sme prehrali v pomere 3:4 zo IV. ZŠ Senica v zložení Samuel Brečka (1 z 2 + prehraná štvorhra), Lukáš Zborovjan (1 z 2) a Pavol Brečka (1 z 2 + prehraná štvorhra). V poslednom, zápase základnej skupiny sme sa stretli zo ZŠ Šaštín – Stráže. Tento zápas sme vyhrali v pomere 5:2. Bodovali Samuel Brečka (2 z 2 + vyhraná štvorhra), Damián Martinkovič (1 z 2) a Pavol Brečka (1 z 2 + vyhraná štvorhra). V základnej skupine sme skončili na 2. postupovom mieste.

V druhej finálovej skupine sme skrížili rakety z II. ZŠ Senica a so ZŠ Borský Svätý Jur. V prvom zápase sme podľahli II. ZŠ Senica v pomere 3:4 v zložení Samuel Brečka (2 z 2 + vyhraná štvorhra), Lukáš Zborovjan (0 z 2) a Pavol Brečka (0 z 2 + vyhraná štvorhra). Touto tesnou prehrou sme prišli o šancu bojovať o prvé miesto. V druhom zápase finálovej skupiny sme sa stretli zo ZŠ Borský Svätý Jur. Ak sme chceli hrať o 3. miesto museli sme tento zápas vyhrať. Trochu nám to zväzovalo ruky no i napriek tomu sme vyhrali v pomere 4:3. O body sa postarali Samuel Brečka (2 z 2 + vyhraná štvorhra), Lukáš Zborovjan (0 z 2) a Pavol Brečka (1 z 2 + vyhraná štvorhra).

V boji o 3. miesto sme sa stretli zo IV. ZŠ Senica. Chceli sme im oplatiť prehru zo základnej skupiny. Snaha bola, ale únava zo zápasov ako i prílišné chcenie nám zabránili možnému víťazstvu a tak sme prehrali v pomere 1:4. Zvyšné dva zápasy sa neodohrali, pretože o víťazovi rozhodol štvrtý získaný bod. Obsadili sme celkové štvrté miesto.

Poradie na prvých štyroch miestach:
ZŠ Čáry
II. ZŠ Senica
IV. ZŠ Senica
ZŠ Sekule

Chlapcom blahoželáme k peknému umiestneniu. Držíme palce dievčatám, ktoré sa zúčastnia Školských majstrovstiev okresu v stolnom tenise dňa 9.2.2010 v Borskom Svätom Jure.

Vedúci stolnotenisového krúžku: Ondrej Kmoško, Peter Šrámek

Pridaj komentár

.
Toto je čítané

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…

BM: Ustekana sobota