Momentálna zdravotná situácia nepraje športovcom. Všetky súťaže, či už jednotlivcov alebo kolektívov sú prerušené a tak sa hľadajú rôzne formy, ako si zašportovať a pritom neporušiť zákon.

Vladimír Hyránek (č.554), Jakub Šedivý

Jednou z nich sú virtuálne počítačové hry, ďalčou možnosťou boli preteky za mimoriadne bezpečnostných opatrení s minimom pretekárov.

Športujúci 2bra3 (dvá bratri) Šediví, reprezentujúci Spolok ľudovej zábavy (SLZA) z Borského Mikuláša sa podujali zorganizovať pretek Karanténna 10 na diaľku naprieč celým Česko- Slovenskom. Podmienkou bolo mať aplikáciu či hodinky na meranie svojich výkonov.

Muži bežali trať dlhú 10 km, ženy polovičnú, no boli aj také, ktoré si zabehli aj dlhšiu vzdialenosť. Medzi mužmi bol v konkurencii 10 bežcov najrýchlejší Vlado Hyránek z Kútov. Žien bežalo 19 a vyhrala Seničanka Erika Farkašová.

Keďže nám už veľmi chýba náš najpopulárnejší bežecký seriál Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP), chceli sme si aspoň takto na diaľku zasúťažiť a pripomenúť sa svojim priateľom. Účastníci nám poslali prefotené svoje výkony, z ktorých sme potom urobili výsledkovú listinu. Prví traja muži i ženy boli odmenení symbolickými cenami. Zodpovedne sme dodržiavali vládne nariadenia, bežci bežali samostatne, maximálne boli povolení dvaja bežci z bezpečnostným odstupom od seba,“ povedal o pretekoch jeden z organizátorov Jakub Šedivý.

Erika Farkašová

„Bolo to mojich prvých a asi aj posledných 10 km v živote. Chcela som si len vyskúšať, ako môj otec Stano Nemček môže dávať tie maratóny,“ povedala na margo svojej účasti Katarína Ondrisková z Bor. Mikuláša.

VÝSLEDKY

Muži 10 km:  1. Vladimír Hyránek, Kúty, 44:55 min., 2. Luděk Durďák, Rohatec, 45:02, 3. Juraj Cintula, Štefanov, 45:03, 4. René Kročka, Trnava, 48:18, 5. Martin Šedivý, 49:38, 6. Jakub Šedivý, obaja B. Mikuláš, 49:42, 7. Adam Herceg, ZFT Senica, 56:01, 8. Martin Cintula, B. Mikuláš, 59:32, 9. Martin Neumann, Hodonín, 1:05:00 hod., 10. Erik Michálek, Čáčov, 1:08:33.

Ženy na 5 km: 1. Erika Farkašová, Senica, 22:10 min., 2. Veronika Vávrová, Hýsly, ČR, 22:45, 3. Jana Kučerová, Plzeň, 24:31, 4. Jana Kubíčková Blažková, ZFT Senica, 25:25, 5. Pavlína Jordánová, Brno, 25:49, 6. Nina Štorová, Brno, 26:31, 7.  Agáta Pavlisová, Bratislava, 28:22, 8. Martina Macháčková, Skalica, 29:21, 9. Adriana Gazárková, 31:16, 10. Lucia Michalicová, obe Bor. Mikuláš, 32:28, 11. Miroslava Hačundová, Lakš. N. Ves, 32:29, 12. Eva Hypíková, Biely Kostol, 33:23, 13. Mária Gazárková, Bor. Mikuláš, 14. Eva Hyránková, Kúty, 15. Veronika Zemanová, Kralovice, 16. Iva Penciaková, Plav. Štvrtok.

Iva Hřebačková z Hodonína a Katka Ondrisková z Bor. Mikuláša si naložili 10 km trať a Lucie Kuklová z Plzne dokonca 19 km, ktoré zvládla za 1:41:13 hod.