Britsko-slovenské rock’n’rollové duo Craggy Collyde, ktoré sa na jar tohto roku predstavilo už svojou druhou nahrávkou na vinylovej platni – mini-albumom Wrapped up in Ribbons – vydalo k tomuto albumu prvý z pripravovaných videoklipov.

Video k piesni In the Shade of the Wild Oak Tree je k zhliadnutiu od pondelku, 31. augusta 2020.

foto Petr Foltýn

Craggy Collyde, v zložení Brit Craggy (gitara, spev) a Slovenka Veronika (bicie, vokály), so základňou v Brne, kde prebiehajú skúšky kapely, funguje už od roku 2018, kedy sa predstavili prvým sedempalcovým singlom Sorry Now/Go Ahead and Break Me vydaným vo vlastnej réžii. Podobným štýlom vydali aj druhý počin – desaťpalcový mini-album Wrapped up in Ribbons, ktorého uvedenie do života sčasti poznačila koronavírusová kríza, avšak Craggy Collyde to nevzdali. Popri koncertovaní cez leto si našli čas aj na natočenie videoklipu, ktorý mali v hlave už rok.

„Song In the Shade of the Wild Oak Tree vznikol v apríli 2019. Od začiatku som ho mal spojený s jedným konkrétnym dubom, no keďže ten sa nachádza na Isle of Wight v Anglicku, neostalo nám nič iné, iba pohľadať ten správny strom niekde bližšie,“ opisuje prípravu videa Craggy. „Veronika zistila pár tipov na osamotene stojace duby. Na mieste sme sa boli prvýkrát pozrieť ešte v novembri minulý rok. Samotné natáčanie sa potom podarilo konečne zorganizovať v júli, keď už boli znovu otvorené hranice aj medzi Slovenskom a Českom.“

Pieseň, ku ktorej bol natočený videoklip, je netypicky poslednou na nahrávke. Celkom netypickou je pre Craggy Collyde tiež samotná pieseň, nakoľko ide o pomalú akustickú baladu, ktorá sa však ku koncu leta akosi hodí. Podčiarkuje tiež pestrosť celej nahrávky, ako napísal v recenzii na album Wrapped up in Ribbons Michal Šnapko.

Videoklip sa natáčal na lúke pri lese v Malých Karpatoch nad obcou Cerová. Lokalita je populárnym výletným miestom, nakoľko sa pri nej nachádza tiež ruina hradu, ktorú je možno zazrieť v niektorých záberoch. Avšak dominantou videa je majestátny dub.

„Keď sme prvýkrát videli záber tohto dubu, bolo nám jasné, že video natočíme práve pri ňom. Nachádza sa neďaleko Senice, odkiaľ pochádzam. Prvý pokus bol v nedeľu večer, avšak na mieste sa stále pohybovalo priveľké množstvo ľudí, tak sme sa rozhodli nechať hlavnú časť natáčania na pondelkové ráno, koré malo byť druhým nahrávacím dňom. Kvôli natáčaniu sme vstávali pred štvrtou ráno!“ smeje sa Veronika. „Každopádne, ten východ slnka stál naozaj za to, a tiež zábery, ktoré sa nám podarilo natočiť.“ Však uznajte sami v pripojenom videu.

Videa k ďalšej piesni z albumu sa snáď dočkáme do zimy, a medzitým môžete kapelu zájsť podporiť na krst albumu, ktorý bol kvôli COVID-u presunutý na jeseň – oficiálny krst albumu s hosťami a prekvapeniami, na ktorom výnimočne zaznie aj song In the Shade of the Wild Oak Tree sa odohrá v piatok 11.9. v Starej Pekárni v Brne.

Celý album Wrapped up in Ribbons je možné si vypočuť i zakúpiť na Bandcampe alebo v bratislavskom obchode Vinylové platne.


.

Je ok, ak nie si ok BSK