V druhom kole celoplošného testovania na COVID-19, ktoré sa uskutoční počas víkendu (7. a 8. 11.), bude v Senici zriadených rovnako ako v prvom kole 17 odberných miest. Nič sa nemení ani na miestach, kde budú situované. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

foto TTSK

Mesto o prípravách komunikuje so zástupcami Ministerstva obrany SR a odboru krízového riadenia okresného úradu. “Pre organizáciu druhého kola testovania sme nezaznamenali špeciálne požiadavky. Pracujeme samostatne na základe poznatkov z prvého kola. Mesto sa vložilo tam, kde to bolo potrebné, či už po personálnej stránke alebo stránke materiálneho zabezpečenia. Napriek nie vždy úplným a dostatočným informáciám a časovému stresu bolo a je naším záujmom, aby malo testovanie čo najmenej komplikovaný priebeh,” uviedla pre TASR Moravcová.

V Senici majú pre druhé kolo zabezpečených všetkých administratívnych pracovníkov na oba testovacie dni. “Ďalší ľudia budú pracovať v zázemí. A opätovne musíme zabezpečiť aj pozíciu odčítavača v rámci zdravotníckych pozícií. Ak tam nebude, odberné miesto vybaví menej ľudí za hodinu, takže riešime aj túto pozíciu,” doplnila hovorkyňa mesta.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024