Zo zadymeného bytu v Senici vyniesli policajti v pondelok dopoludnia jeho obyvateľku po tom, ako si chcela pripraviť jedlo a zaspala. Zo sporáka sa začal šíriť oheň a dym, z bytu žena už nedokázala sama vyjsť. Informuje o tom trnavská polícia na sociálnej sieti.

Hrdinovia dňa: Miroslav Struška, Filip Hlásniček a Kristína Žiaranová, z OO PZ Senica, foto FB Polícia SR – Trnavský kraj

“Policajti prijali krátko pred 9. hodinou oznámenie 52-ročného obyvateľa bytovky, ktorý nahlásil požiar bytu na Ulici Samuela Jurkoviča. Policajtom zároveň uviedol, že v byte je tiež aj jeho suseda,” uviedla polícia. Trojčlenná policajná hliadka vybehla na 6. poschodie, kde bola chodba bola plná dymu, ktorý unikal spoza zatvorených dverí.

“Na policajnú výzvu otvoriť byt nikto nereagoval a preto policajti využili zo zákona oprávnenie a dvere otvorili. V silne zadymenom priestore sa po opakovaných volaniach hliadky ozval ženský hlas. Policajti ženu našli a vyniesli von, poskytli jej potrebnú prvú pomoc a privolali záchranárov, ktorí ju odviezli do nemocnice,” píše polícia na sociálnej sieti. Medzitým evakuovali ostatných obyvateľov bytovky do bezpečia.


.
Toto je čítané

Seničania podpisujú petíciu proti prevádzke na spracovanie plastového odpadu

Petíciu proti podnikateľskému zámeru spoločnosti SETECO, s. r. o. vybudovať v Senici…

BM: Ustekana sobota