Dňa 19.1.2011 sa žiaci Základnej školy Sekule (ZŠ) zúčastnili Školských majstrovstiev okresu Senica v stolnom tenise v ZŠ Kúty.

Družstvo bolo zložené z hráčov: Damián Martinkovič (8.A), Lukáš Zborovjan (8.A), Adam Sekulský (7.A) a Pavol Brečka (5.B).

Školských majstrovstiev okresu sa zúčastnili ZŠ Sekule, IV. ZŠ Senica, II. ZŠ Senica, III. ZŠ Senica, ZŠ Borský Mikuláš, ZŠ Šaštín-Stráže, ZŠ Kúty, ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, ZŠ Čáry, ZŠ Lakšárska Nová Ves, ZŠ Sobotište, ZŠ Štefanov. V konkurencii hráčov z dvanástich základných škôl sa naši hráči umiestnili na peknom 4. až 6. mieste.

Turnaj bol rozdelený podľa počtu žiakov v škole na tri skupiny. Do finálovej skupiny postúpil iba víťaz skupiny.

Na prvý zápas sme nastúpili proti III. ZŠ Senica. Podľahli sme im 2:5. druhý zápas v skupine sme hrali so ZŠ Kúty. S nimi sme si poradili hladko v pomere 7:0. V skupine sme obsadili druhé miesto. Zo skupiny postupoval iba víťaz. Napriek tomu sme si vybojovali umiestnenie na 4. až 6. mieste v okrese Senica.
Doplatili sme na zlé rozlosovanie základných skupín. V naše skupine bol celkový víťaz Školských majstrovstiev okresu Senica III. ZŠ Senica. Na druhom mieste sa umiestnila ZŠ Čáry a tretie miesto patrí ZŠ Šaštín-Stráže.

Dňa 26.1.2011 sa žiačky Základnej školy Sekule (ZŠ) zúčastnili Školských majstrovstiev okresu Senica v stolnom tenise v ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur.

Družstvo bolo zložené z hráčok: Veronika Šrámková (8.A), Erika Šrámková (6.B), Dominika Šimková (7.A) a Adriana Prušanská (8.A).

Školských majstrovstiev okresu sa zúčastnili ZŠ Sekule, IV. ZŠ Senica, II. ZŠ Senica, ZŠ Borský Mikuláš, ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, ZŠ Čáry, ZŠ Lakšárska Nová Ves. V konkurencii hráčok zo siedmych základných škôl sa naše hráčky nestratili.

Dievčatá si v základnej skupine poradili s hráčkami ZŠ Borský Mikuláš bez väčších problémov 7:0. Po výhre ich čakal zápas s hráčkami IV. ZŠ Senica. Vyhrali sme v pomere 5:2. Posledným súperom v skupine boli hráčky II. ZŠ Senica. Tento zápas sa hral do získania štvrtého bodu. Naše dievčatá nič nenechali na náhodu a vyhrali 4:0. Víťazstvami sme si zabezpečili prvé miesto v skupine základných škôl s počtom nad 300 žiakov. Postúpili sme do semifinále.

V semifinále sme sa stretli s hráčkami ZŠ Čáry. Zápasy sa hrali do získania štvrtého bodu. Víťazstvom 4:0 sme si vybojovali postup do finále. Vo finále nás čakala škola, ktorá vyhrala v skupine ZŠ do 300 žiakov. Hráčky ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur nestačili na naše dievčatá a hladko prehrali 4:0. Finalisti si zabezpečili postup do regionálneho kola. V regionálnom kole sa stretneme s víťazkami Školských majstrovstiev okresu Skalica 7.3.2011 v Skalici. Víťaz regionálneho kola postúpi do krajského kola.

Výsledky chlapcov a dievčat sú výborné. V posledných rokoch patríme v našom okrese medzi najlepšie školy v stolnom tenise. Je to vynikajúci úspech, ku ktorému srdečne blahoželáme našim žiakom a žiačkam. Ďakujeme za vzorné reprezentovanie ZŠ Sekule.