V II. lige Západ vycestovali basketbalisti MŠK BO Holíč v oklieštenej zostave no z odhodlaním na prvý zápas na súperovu palubovku do Bánoviec nad Bebravou.

Ilustračné foto

V prvej štvrtine sa prezentovali domáci úspešnou streľbou spoza trojkového oblúka a dôraznou obranou čím si vytvorili päťbodový náskok do druhej štvrtiny. V úvode druhej časti sa Holíčanom podarilo dotiahnuť na súpera, no za stavu 20 : 20 šnúrou ôsmich bodov Bánovčania odskočili súperovi a týmto rozdielom vyhrali prvý polčas.

V druhom polčase sa prejavil rozdiel v širšom kádri domácich hráčov, ktorí zrýchlenou hrou navýšili skóre na dvadsaťjeden bodov. V závere Holíčania sedembodovou šnúrou už len skorigovali záverečný výsledok 71 : 57.

BBK Bánovce n/Bebravou – MŠK BO Holíč 71:57 (30:22)
Zostava a body Holíča: Hanusek 20, Kubinec, Pukančík 21, Došek 7, Chrenka 3, Rozboril 4, Mihaliska 2, O Marenčík, Barančík, Slimák.
Tréner: Ľ Marenčík
Asistent: D Snopko

Ďakujem Mestu Holíč, všetkým sponzorom, mediálnym partnerom a fanúšikom za podporu.