Súťažné prehliadky detských folklórnych súborov a hudobného folklóru detí Trnavského kraja pod spoločným názvom Záhorie spieva a tancuje sa uskutočnia v Dome kultúry Senica v utorok 17. mája. TASR o tom informoval Miroslav Koprla zo Záhorského osvetového strediska, ktoré podujatie organizuje.

Prehliadka súborov, ktorá sa začne o 11.00 h, je súčasťou 28. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detských folklórnych súborov s názvom Eniki beniki. “V súťažnej časti sa predstavia súbory Skaličánek zo Skalice, Verešvaranček z Červeníka, Tancovadlo z Piešťan, Kvetoňka zo Serede a Csali zo Šamorína,” uviedol Koprla.

Radosť počúvať Trnavské rádio 09/23

Súčasťou celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky hudobného folklóru s názvom „Vidiečanova Habovka“ je prehliadka hudobného folklóru, ktorá má začiatok programu o 14.00 h. “V súťažnej časti prehliadky vystúpi šesť sólistov spevákov, jedno spevácke duo, traja sólisti inštrumentalisti, štyri spevácke skupiny a päť ľudových hudieb z okresov Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Trnava, Senica a Skalica,” informoval Koprla.

Ako doplnil, o víťazoch oboch súťažných prehliadok bude rozhodovať odborná porota a pre vedúcich súťažiacich detských folklórnych súborov sa uskutoční hodnotiaci a rozborový odborný seminár. Vyhlasovateľom a odborným garantom oboch prehliadok je Národné osvetové centrum v Bratislave.


.

Osobnosti kraja BSK