Fakultná nemocnica AGEL Skalica má od júna nového riaditeľa, ktorým sa stal Marián Juruš. Na tejto pozícii vystriedal doterajšieho riaditeľa Jakuba Rybára, ktorý zostáva v nemocnici vo funkcii štatutára a bude sa plne venovať vedeniu AGEL Clinic Bratislava a tiež novým akvizíciám skupiny AGEL. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

Nastupujúci riaditeľ vyštudoval vysokú ekonomickú školu v odbore financie. “Prioritou je poskytovaním kvalitnej zdravotnej starostlivosti, odborným a ľudským prístupom zdravotníckeho personálu zabezpečiť spokojnosť pacientov a klientov nielen zo spádovej oblasti, ale aj okolia,” uviedol Juruš.

Záhorácke rádio 2024 01

Posledným jeho zamestnaním bola pozícia generálneho riaditeľa vo Fakultnej nemocnici Trenčín. “Rád by som využil dlhodobé skúsenosti v oblasti manažmentu, rozvoja a maximálneho využívania zdrojov, pričom dôležitou je predovšetkým efektívna komunikácia s kolegami. Dlhodobým cieľom bude realizácia rekonštrukcií a opráv v nemocnici, aby sme vytvorili priaznivé a prijateľné prostredie nielen pre pacientov, ale aj pre personál,” povedal riaditeľ.

Ako doplnil, ďalším cieľom nemocnice je rozvoj oddelení s potenciálom ďalšieho medicínskeho rastu, pacientsky žiadaných, ale aj v súvislosti s plánovaným procesom stratifikácie nemocníc.


.

BM: Ustekana sobota