Futbalisti Nafty Gbely neboli v Leviciach ďaleko od zisku bodu. Napriek zlému začiatku sa postupne dvomi kontaktnými gólmi vrátili do zápasu a po prestávke svojou aktivitou si vytvorili niekoľko sľubných šancí na vyrovnanie.

Zo zápasu Hlboké – Jablonica. Marek Šustek strieľa gól na konečných 4:1. Nezabránil mu v tom ani Tibor Hamerlík.

ZsFZ 4. liga 6. kolo

Levice Nafta Gbely 4:2 (3:2), 5. vlastný (M. Vrábel), 8. N. Kupča, 24. T. Hlaváčik, 90. Sz. Jakubík – 10. Ľ. Ligás, 33. D. Nemec, r. Kukan, Fodor, Juhás. ŽK 3:7 (P. Ravas, L. Ravas, Ligás, Mička, Rosa, Bohun, tréner Ambra).

Gbely: P. Ravas – Rosa, Lánik, Mička, Mráz, Ligás, Smolinský, L. Ravas, Bohun, Vrábel, Nemec (str. Rehák, Pribyla), tréner Adam Ambra.

Na ihrisku tabuľkového suseda chceli Gbely nadviazať na bodový zisk z ihrísk súperov po víťazstve v Nitre. Nevyšlo im to najmä vďaka zlému vstupu do zápasu, ke´d už v 5.min. si dal vlastný gól Mário Vrábel a o ďalšie tri minúty prekonal P. Ravasa v bráne hostí N. Kupča – 2:0. Taký začiatok by zrazil na kolená hociktoré mužstvo, no Gbely to nezabalili. Už o dve minúty centrovanú loptu sklepol Nemec pred prázsdnu bránu Ľubovi Ligásovi, ktorý svojim prvým gólom v drese Nafty znížil na 2:1. Kanonáda v prvom polčase pokračovala aj ďalej a v 24. min. inkasoval P. Ravas tretíkrát. Ani to však nebolo všetko. Hostí na rozdiel gólu priviedol v 33. min. kanonier Dominik Nemec – 3:2. Tak skončil aj prvý polčas. Po prestávke sa kanonáda obidvoch mužstiev zastavila. Snahu o vyrovnanie brzdil hlavný rozhodca, keď hráčom hostí vyťahoval jednu žltú kartu za druhou. Z viacerých príležitostí domáceho brankára raz zachránilo brvno jeho brány, druhýkrát obranca na brankovej čiare. Pri vabangu hostí nakoniec Levice uzavreli skóre zápasu v 90. min. gólom Jakubíka – 4:2.

Ďalšie zápasy: Kolárovo – Gabčíkovo 1:2, Boleráz – Hurbanovo 2:1, FC Nitra – Lehota 0:4,

Pata – Marcelová 7:0, FC ViOn B – Imeľ 2:1, L. Rovne – Kozárovce 5:0, Trebatice – J. Bohunice 2:0.

Dohrávky: Lehota – Gabčíkovo 14.9., Levice – J. Bohunice 15.9.

ZsFZ 6. liga Západ 6. kolo

Syn Krištof nepotešil otca Andreja

V 6. kole prišlo v zápase Čáry – Stráže k zaujímavej situácii. Problémy domáceho trénera Andreja Krchňavého so zostavou znásobil už v 10. min. jeho syn Krištof, ktorý otvoril skóre zápasu. Na sebe mal však dres súpera. Veľa gólov videli diváci v Brodskom s tesným víťazstvom domácich, ale aj v Rybkách, tam však domáci vysoko zdolali Slovan.

Baník Čáry – Spartak Stráže 0:5 (0:2), 10. K. Krchňavý, 34. A. Vrablic, 53., 89. M. Biksadský, 79. D. Pálka, r. Šlosár, Zachara, Mokoš.

Čáry: Ozábal – M. Šúrek, Šefčík, Riška, L. Šurek, Kollár, Smetana, L. Polák, Danihel, Kuník, S. Polák (str. Tureček, Černoch, Do. Havel, De. Havel, Navrátil).

Stráže: Hladký – Pagáč, Obala, Buzay, Búran, Fukna, Krchňavý, Strapko, Vrablic, Biksadský, Pálka (str. Konečný, Slovák, E. Pollák).

V susedskom derby jasne počas celého zápasu dominovali hostia. Okrem dvoch gólov mali aj niekoľko ďalších výborných príležitostí, no pohnevali sa s koncovkou a prekážkou im bol aj domáci brankár Ozábal. V 10. min. otvoril skóre zápasu Krištof Krchňavý, ktorý tak zarmútil svojho otca Andreja, trénera domáceho mužstva. Problémy domáceho mužstva so zostavou sa znásobili v 23. min., kedy pre zranenie musel odstúpiť kapitán mužstva Dušan Riška a o chvíľu hosťujúci Adam Vrablic zvýšil na 0:2. Po prestávke sa nič nezmenilo. Hostia si naďalej hrali svoju hru, pridali ďalšie tri góly a domácim povolili len jednu šancu, no Lukáš Polák trafil len do tyče.

Hlboké – Jablonica 4:1 (2:1), 15., 30. (11), 47., 72. M. Šustek – 7. D. Slovík, r. Fuňák, Frič, Baláž.

Hlboké: Noščák (46. Hrušecký) – Štora, Kumančík, Serdahely, Pajpach, Pavlík, Vach, R. Morávek, Kadlečík, Mráz, Šustek (str. Chovanec).

Jablonica: Sloboda – M. Kubisa, Zaťko, Štefanka, Hamerlík, Gaža, Pátek, Galba, Peterka, Predmeský, D. Slovík (str. Januška, P. Kubisa, Jánošík).

Jablonica má dlhodobo zdravotné problémy v kádri a tak sa očakávalo hladké víťazstvo lídra tabuľky. Na prekvapenie sa však ujali vedenia hostia, keď v 7. min. po rýchle rozohranom aute si loptu pripravil bývalý hráč Hlbokého Dominik Slovík a prekonal Noščáka – 0:1. Potom si však réžiu zápasu zobral do svojich rúk Marek Šustek. V 15. min. využil nahrávku Mráza na vyrovnávajúci gól, po polhodine potrestal Hamerlíkovu hru rukou, keď premenil pokutový kop na polčasových 2:1. Hneď po prestávke po ďalšej prihrávke Mráza obišiel aj brankára Slobodu a do prázdnej brány zvýšil na 3:1. Po tomto góle hra upadlo do priemeru, domácim náskok stačil a hostia boli smerom dopredu neškodní. V 72. min. Marek Šustek technickou strelou z 20 metrov s pomocou brvna uzavrel skóre na konečných 4:1.

Rybky – Šaštín 6:0 (3:0), 4. B. Cigáň, 55., 67. 52. P. Černek, 28., 32., 88. A. Beňo, r. Košťál, Kusý, Kačička.

Rybky: Toman – Fodor, Chudý, Patka, Beňo, Chvála, K. Ravas, Černek, M. Mareček, B. Cigáň, I. Ravas (Harnoš, Vacula, Gergel, F. Cigáň).

Šaštín: Vach – Švaral, Bíly, Cvečka, Mach, Krak, Svrček, Macánek, Stanický, Herda, Kučera (Perička, Schlosser, Mošať, Šághy, Brunner, Suchý).

Pred týždňom Slovan prekvapil Holíč, no v Rybkách nezopakoval svoj výkon a na celej čiare sklamal. Už  4. min. otvoril skóre Boris Cigáň a v závere prvej polhodiny pridal v priebehu štyroch minút dva góly Adam Beňo – 3:0. Aj po prestávke domácim futbal chutil a kapitán Peťo Černek napodobnil Beňa, keď dvomi gólmi zvýšil na hrozivých 5:0. Ani to však nebolo všetko. Dve minúty pred koncom uzavrel Beňo svoj hetrik na konečných 6:0.

Brodské – Mokrý Háj 4:3 (3:0), 11., 27. (11) Tavares, 45. B. Vach, 70. Kervison – 49., 75. R. Valúch, 53. P. Vaško (11), r. Vido, Majcher, Krchlík.

Brodské: Janči – Lima, Tavares, Kervison, Vach, Gonda, Pedro Rocha, Krňa, Gál, T. Ralbovský, Blaha (str. Ferenčík, Štvrtecký, Baláž).

Mokrý Háj: Jankovič – Mihok, Buchta, M. Valúch, Bohunický, Prokeš, Lašák, Vaško, Petranský, Pobuda, Eisner (str. Brezina, Šenk, R. Valúch, Irša, Sekáč, Šipoš).

Domáci v úvodnej polhodine išli do dvojgólového vedenia, keď sa dvakrát presadil Brazílčan Tavares. Skóre otvoril v 11. min. a druhý gól pridal z pokutového kopu v 27. min. Tréner hostí Igor Šefčík reagoval tromi zmenami už v prvom polčase, no kanonádu domácich nezastavil, keď v 45. min. zvýšil Bohuš Vach na polčasových 3:0. Ani za tohto stavu to hostia nezabalili. Hneď po prestávke znížil Radko Valúch a z pokutového kopu dal Peter Vaško kontaktný gól – 3:2. Domáci však majú šikovných Brazílčanov a Tervison v 70. min. zvýšil na 4:2. Posledné slovo mali hostia, keď Valúch svojim druhým gólom znížil na 4:3, no vyrovnať už nestihli.

Holíč – Kúty 2:0 (0:0), 60. M. Uher, 72. J. Martinusík, r. Dragula, Revay, Kovačik.

Holíč: Nesnadný – Petrovič, Nečas, Ružička, Masaryk, Hyža, T. Daniel, Čech, Spazier, Uher, Martinusík (str. Čermák, Králiček, R. Daniel, Konečný, Javorček, Duffek).

Kúty: Krajčír – Puškač, Studenič, L. Ralbovský, Sálus, Šefčovič, Komorný, Kratochvíl, Bílek, Kopiar, Kalčík (str. Kovarovič, Antala, Pelikán, Polák, Baláž, Halabrín, Pavlovič, Sedalík).

Domáci boli aktívnejší, no v prvom polčase nevyužili ani jednu z vytvorených šancí. Šance mali aj hostia, minimálne toľko čo aj Holíčania, no ani oni brankára súpera Nesnadného neprekonali. Zvýšená snaha domácich nakoniec úspech priniesla. V 60. min. otvoril skóre zápasu prízemnou strelou z trestného kopu Martin Uher a v 72. min. pridal poistný gól Jaro Martinusík – 2:0.

Kopčany – Radimov 3:1 (2:0), 34., 38. D. Mráz, 60. M. Švrček – 68. F. Pukančík, r. Mi. Šefčík, Ma. Šefčík, M. Dutka.

Kopčany: Vaculka – Blažek, Karas, Vach, Zubalík, Lukáč, O. Zabadal, M. Ivan, Ma. Vašíček, Švrček, Mráz (str. Kozány, Neúročný, Lorenc, Tomele, Veselý, Novák, E. Ivan, Praženka).

Radimov: Kotvas – Vizváry, Vach, Valla, Urbánek, Mi. Vašíček Pukančík, Hýroš, Negrean, Petrúfka, Božek (str. Biskupič, Dermek, Lašák, Rehák, Masaryk, Kozány).

Kopčany dvakrát udreli v záverečnej štvrťhodinke prvého polčasu, keď bývalého brankára Brodského Kotvasa dvakrát prekonal David Mráz 2:0. Aj po prestávke mali hru v rukách domáci a Maroš Švrček v 60. min. zvýšil už na 3:0. Domáci sa s trojgólovým náskokom uspokojili, čo Radimov využil na skorigovanie výsledku Pukančíkom na konečných 3:1.

Myjava – Bor. Mikuláš 2:0 (2:0), 26. S. Gálik, 45. R. Jankových, r. Bartko, Juhás, Fodor.

Myjava: Odráška – Koníček, Je. Halabrín, Jankových, Flamik, Ja. Halabrín, Dubovský, Gálik, Kosík, Kodaj, Jankovič (Šraga, Hornák, Havlík, Mareček, Liška, Bies, Michalec).

B.Mikuláš: Cigánek – Kujovský, Malík, Černý, Cintula, Lánik, Plott, Ťulák, Petrík, Orlík, Kovalovský (Evans, Vrablic, Stupavský, Vanek).

Zápas ovplyvnila silná búrka, ktorá spôsobila dlhé prerušenie a dohrávalo sa už za zníženej viditeľnosti. Prvý gól dal v 26. min. Gálik a pár sekúnd pred prestávkou zvýšil Jankových na 2:0. Po prestávke už diváci gól nevideli.

Dohrávka: Hlboké – Mokrý Háj 15.9.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…