Až na tretí pokus získali Gbely na domácom trávniku plný počet bodov. Po remíze s Bohunicami a prehre s Lehotou sa „vyriadili“ na Kolárove, ktoré poslali domov so štvorgólovou nakladačkou.

Foto zo zápasu Hlboké – Mokrý Háj 0:0.

ZsFZ 4. liga 7. kolo

Nafta Gbely Kolárovo 4:0 (1:0), 24., 77. D. Smolinský, 83. V. Mička, 87. O. Bohun, r. Fehér, Pavlovič, Juhás. ŽK 0:2.

Gbely: P. Ravas – Rosa, Neoveský, Mička, Žáček, Mráz, Ligás, Smolinský, L. Ravas, Bohun, Nemec (str. Lánik, Rehák, Pribyla), tréner Adam Ambra.

Skóre na 1:0 otvoril v 24. min. Dominik Smolinský a tak skončil aj úvodný polčas. Napriek výraznej prevahe a množstvu šancí sa skóre menilo až v záverečnej štvrťhodinke, a to hneď trikrát. V 77. min. svojim druhým gólom zvýšil Smolinský na 2:0, v 83. min. pridal poistný tretí gól Viktor Mička a na konečných 4:0 uzavrel Ondro Bohun.

Ďalšie zápasy: Gabčíkovo – Trebatice 2:0, Marcelová – FC ViOn B 0:5, J. Bohunice – Boleráz 1:0, Kozárovce – Pata 0:2, Lehota – Levice 1:1,  Hurbanovo – L. Rovne 1:1, Imeľ – FC Nitra 1:0.

Dohrávky: Lehota – Gabčíkovo 1:0, Levice – J. Bohunice 2:0.

ZsFZ 6. liga Západ 7. kolo

Hlboké prišlo o neporaziteľnosť i o čelo tabuľky

V 7. kole prišiel líder z Hlbokého v Strážach nielen o svoju neporaziteľnosť, ale aj o pozíciu lídra tabuľky. Navyše v strede týždňa v dohrávke s Mokrým Hájom stratil doma aj prvé body v prebiehajúcom ročníku.

Spartak Stráže – Hlboké 3:0 (0:0), 61. M. Biksadský, 67. D. Strapko, 71. D. Pálka, r. M. Dutka, Ma. Šefčík, B. Dutka.

Stráže: Báťa – Pagáč, Obala, Buzay, Búran, Fukna, Chropovský, Krchňavý, Strapko, Biksadský, Pálka (str. Vrablic, Slovák, E. Pollák).

Hlboké: Hrušecký – Otépka, Kumančík, Serdahely, Pajpach, Štora, Pavlík, Vach, Mráz, Wolf, Šustek (str. Slaný).

V súboji druhého s prvým mal Spartak od začiatku územnú prevahu s viacerými nevyužitými príležitosťami. Najväčšiu nevyužil v 32. min. Martin Búran, ktorého pokutový kop Hrušecký zneškodnil. Po prestávke hosťom rýchlejšie odchádzal sily a Spartak svoju prevahu potvrdil tromi presnými zásahmi v priebehu desiatich minút. Skóre otvoril po hodine hry Marek Biksadský, na 2:0 zvýšil David Strapko a skóre uzavrel v 71. min. Dušan Pálka – 3:0. Spartak tak po zlepšenom výkone v druhom polčase pripravil Hlbokému prvú prehru v prebiehajúcom ročníku a vymenil ho na čela tabuľky.

Šaštín – Myjava B 0:4 (0:2), 6. L. Liška, 15. Jakub Halabrín, 85. S. Gálik, 90. vlastný (J. Švaral), r. Rusinko, Mráz, Srnec.

Šaštín: Kling – Švaral, Bíly, Cvečka, Mach, Svrček, Macánek, Stanický, F. Pollák, Herda, Kučera (str. Perička, Schlosser, Brunner, Suchý).

Myjava: Šraga – Koníček, Je. Halabrín, Tomka, Ja. Halabrín, Dubovský, Gálik, Liška, Kosík, Kodaj, Jankovič (str. Hornák, Jankových, Mareček).

Hostia pôsobili dobrým dojmom a už v úvodnej štvrťhodine získali dvojgólové vedenie, keď Klinga prekonali Lukáš Liška a Jakub Halabrín – 0:2. V ďalšom priebehu snaha domácich o zvrat v stretnutí končila na výbornej obrane hostí a skvelom Šragovi v ich bráne. Nezabúdali však ani na útočenie, vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, no strelecky sa presadili až v samom závere, keď na 0:3 zvýšil Gálik a v poslednej minúte si dal vlastný gól Švaral na konečných a krutých 0:4.

Radimov – Brodské 2:1 (2:1), 16. L. Petrúfka, 41. P. Božek – 9. F. Blaha, r. Pivarček, Baláž, Krivošík.

Radimov: Biskupič – Vizváry, Vach, Rehák, Valla, Urbánek, Vašíček, Pukančík, Lašák, Petrúfka, Božek (str. Dermek, Masaryk, Jurica).

Brodské: Bílek – Lima, Tavares, Kervison, Gál, Krňa, T. Ralbovský, Pedro Rocha, Blaha, Baláž, Štvrtecký (str. Jakubec, Novák).

V Radimove videli diváci dobrý zápas. Hostia sa ujali vedenia už v 9. min. gólom Filipa blahu, no už o sedem minút sa „začínalo“ odznovu, keď na 1:1 vyrovnal Lukáš Petrúfka. Domáci svoju aktivitu premenili chvíľu pred prestávkou na druhý gól. Dal ho ich kanonier Lukáš Božek – 2:1. Po prestávke napriek snahe obidvoch mužstiev už diváci gól nevideli. Najbližšie mal k nemu v 88. min. domáci kapitán Paťo Božek, ktorý mohol pridať poistný gól, no nariadený pokutový kop nepremenil. Našťastie na zisku troch bodov pre Radimov sa už nič nezmenilo.

Kúty – Rybky 0:2 (0:0), 75., 90. A. Beňo, r. Ma. Šefčík, Mi. Šefčík, M. Dutka.

Kúty: Krajčír – Studenič, Puškáč, L. Ralbovský, Sálus, Šefčovič, Komorný, Kratochvíl, Antálek, Smolinský, Kalčík (str. Antala, Šimek).

Rybky: Toman – B. Cigáň, Fodor, Chudý, Jurka, Barcaj, Chvála, Beňo, K. Ravas, F. Ravas, I. Ravas.

Kúty po remíze s Brodským prehrali 0:2 s Búranmi i s Hlbokým a do tretice dosiahli rovnaký výsledok aj s Rybkami. Pritom zápas bol vyrovnaný, šance boli na obidvoch stranách, o niečo viac ich mali domáci. Hostia už prekonali brankára Krajčíra, toho na brankovej čiare úspešne zastúpil Antálek. Po prestávke mohol poslať domácich do vedenia Kalčík, z blízka však bránku netrafil. Góly padali až v samom závere zápasu, ktorý patril hosťom. V 75. min. ich dostal do vedenia Adam Beňo a pri záverečnom vabangu súpera ten istý hráč uzavrel skóre zápasu na konečných 0:2.

Mokrý Háj – Holíč 1:0 (1:0), 24. P. Vaško, r. Petránek, Patka, Jablonický.

Mokrý Háj: Jankovič – Mihok, Brezina, Buchta, R. Valúch, Bohunický, Prokeš, Vaško, Petranský, Eisner, Sekáč (str. Pobuda, Púdelka).

Holíč: Nesnadný – Nečas, Uščenko, Masaryk, Hyža, T. Daniel, Čech, Spazier, Miholek, Uher, Martinusík (str. Konečný, Javorček, Duffek).

Vyrovnaný zápas pod Vintoperkom rozhodol v 24. min. domáci kanonier Peter Vaško – 1:0. Ziskom bodu v dohrávke v Hlbokom a ďalších troch s Holíčom sa Mokrý Háj bodovo dotiahol na čelo tabuľky, kde vytvorili so Strážami a Hlbokým silnú trojicu. Fanúšikovia futbalu sa tak majú v súbojoch o majstra na čo tešiť.

Bor. Mikuláš – Baník Čáry 1:1 (1:1), 35. O. Plott – 8. L. Šúrek, r. Proč, Rojko, Mihálik.

B.Mikuláš: Cigánek – Kujovský, Malík, Biksadský, Ondriska, Macek, Cintula, Plott, Ťulák, Orlík, Kovalovský (str. Černý).

Čáry: Ozábal – M. Šúrek, Šefčík, Danihel, L. Šurek, Kollár, Smetana, L. Polák, Kuník, Navrátil, Tureček (str. Černoch, S. Polák).

Hostia vstúpili do zápasu aktívne a hneď v úvode nevyužil veľkú šancu Tureček. V 8. min. si však po rohu najlepšie vyrátal smer lopty Lukáš Šúrek a hlavou poslal hostí do vedenia – 0:1.Gól im však akoby uškodil. Domáci pridali na aktivite a v 35. min. Oliver Plott vyrovnal na 1:1. Vrátiť vedenie hosťom mohol F. Kuník, no zblízka netrafil odkrytú bránu. V druhom polčase boli hostia lepší, zatlačili súpera na ich polovicu. Domáci sa pokúšali len o protiútoky, sústavný tlak si nevypracovali. Hrdinom sa mohol sať L. Šúrek, ktorého ďalšiu hlavičku po centri Kollára zastavila žrď.

Kopčany – Jablonica 7:0 (2:0), 23. D. Lukáč, 39., 57. D. Mráz, 62. M. Vach, 64. R. Neúročný, 68. A. Praženka, 78. D. Karas, r. Gádoši, Boledovič, Jordanov.

Kopčany: E. Ivan – Blažek, Karas, Vach, Zubalík, Lukáč, O. Zabadal, M. Ivan, Vašíček, Švrček, Mráz (str. Neúročný, Lorenc, Tomele, Veselý, Praženka).

Jablonica: Sloboda – P. Kubisa, Peterka, Zajonc, Štefanka,Hamerlík, Gaža, T. Slovík, Januška, Masaryk, D. Slovík (str. Predmeský, Závodný).

Najneočakávanejší výsledok tohto kola. V repríze finále Sportika Cupu sa Jablonici odveta nevydarila, ba musela prekúsnuť oveľa horkejšiu pilulku. Po góloch Lukáča a Mráza vyhrali domáci polčas 2:0. Po prestávke sa na bránu Slobodu valil jeden útok za druhým a ten kapituloval ešte päťkrát.

Dohrávka

Hlboké – Mokrý Háj 0:0, ČK 0:1 (85. M. Valúch).

Od dvoch tabuľkovo najlepších mužstiev súťaže sa čakal lepší futbal, hoci je pravdou, že obidvom mužstvám chýbalo niekoľko kľúčových hráčov. Po štvrťhodine hry mali domáci šancu Mrázom, na druhej strane únik Prokeša nezakončil Vaško. Trestný kop Šusteka nevyužil Mráz a v závere polčasu si obaja pozície vymenili, tentoraz netrafil Šustek. Po prestávke sa hralo v réžii domácich. V 56. min. po zákroku na Šusteka si domáci pýtali penaltu, HR ponechal výhodu (!!!) a Šipoš vychytal Wolfa v čistej šanci. V 69. min. nevyužil Šustek trestný kop a hlavička Mráza išla nad. Najväčšiu šancu domácich nevyužil Mráz, keď zo 4 m prekopol opustenú bránu. Trest mohol prísť okamžite. Hostia sa po prestávke dostali prvýkrát na dostrel a Peter Vaško trafil brvno Hrušeckého brány. Už v nadstavenom čase Vaškovu vyrazenú strelu nevrátil do siete Púdelka. Ak by trafil, bolo by to pre domácich kruté, najmä keď v závere hrali v početnej výhode po vylúčení hosťujúceho Mareka Valúcha.