V uplynulom týždni sa v najvyššej súťaži riadenej ObFZ Senica odohrali dve kolá, keď 8. kolo sa hralo vo štvrtok počas štátneho sviatku a následné 9. kolo počas víkendu.

Zo zápasu TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – ŠK Petrova Ves 2.2, Foto: JK Photo

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO 7. liga 9. kolo

Dubovce si udržali svoju neporaziteľnosť a svojim súperom odskočili na rozdiel sedem bodov, no majú odohraných plný počet zápasov, súperi v tabuľke za nimi už mali voľno. V domácom zápase so Sobotišťom mali aj potrebné šťastie, keď hosťujúci Marek Včelka nepremenil penaltu na zisk bodu.

Rohov – Lakš. N. Ves 1:4 (1:3), 3. M. Ščítny – 11. P. Haramia, 21. M. Szabó, 34. E. Chvál, 56. T. Velický, r. Kahúň, Polakovič, Thao. ČK 1:0 (61. Ochotnícky).

Domáci išli za prvými domácimi bodmi, no ani na štvrtý pokus sa im to nepodarilo, hoci už od 3. min. vyhrávali gólom Maťa Ščítneho – 1:0. Hostia čoskoro pomerne šťastne vyrovnali, keď priamo z rohu s pomocou zadnej tyče prekonal Ochotníckeho Paťo Haramia 1:1. O ďalších 10 minút hostia už vyhrávali, keď sa presadil Marek Szabó – 1:2. V prvom polčase to ešte nebolo všetko, v 34. min. zvýšil z trestného kopu Erik Chvál na 1:3. Domáci chceli hrať na rýchle brejky, no tieto im nevychádzali. Po prestávke už domáci nemali sily na zvrat. Naopak, v 56. min. zvýšil Tomáš Velický na 1:4. Keď v 61. min. videl domáci brankár Ochotnícky ČK za zákrok mimo 16-ky, Lakšáre si už svoje vedenie postrážili a zaslúžene si odvážajú 3 body.

Mor. Sv. Ján – Petrova Ves 2:2 (1:1), 12., 82. (11) M. Stanek – 25. M. Masár, 51. F. Lánik, r. Škrinár, Lapoš.

Každý chvíľku ťahal pilku. Domáci sa ujali vedenia v 12. min. gólom Mareka Staňka, no ešte do polčasu vyrovnal Mišo Masár na polčasových 1:1. Po prestávke pre zmenu išli do vedenia hostia, keď sa v 51. min. presadil Filip Lánik – 1:2. Snahu domácich o zisk aspoň jedného bodu korunoval v 82. min. svojim druhým gólom M. Stanek, keď premenil nariadený pokutový kop – 2:2.

Radošovce – Štefanov 0:0, r. Blaha, babic.

V poslednej dobe dobre hrajúci Štefanov bol miernym favoritom, no z víťazstva sa jeho hráči neradovali. Brankári Kolínek i hosťujúci Čelústka boli neprekonateľní a tak sa body za bezgólovú remízu spravodlivo delili.

Sobotište – Oreské 3:2 (2:1), 8., 35. T. Vizváry, 71. M. Kadlečík – 31. P. Mikuš, 90. M. baláž, r. Šturdík, Otrubčák.

Susedia v tabuľke zviedli zaujímavý zápas, v ktorom sa z troch bodov nakoniec tešili domáci futbalisti. V prvom polčase sa dvakrát presadil Tomáš Vizváry, na prvý gól stačil odpovedať Palo Mikuš, no na druhý už nikto. Po prestávke zvýšil v 71. min.striedajúci Mišo Kadlečík na 3:1 a hostia dokázali už len skorigovať výsledok. Na konečných 3:2 upravil z poslednej akcie zápasu Miro Baláž.

Pop. Močidľany – Dubovce 2:8 (0:1), T. Kopálek, J. Starý – O. Rybnikár a R. Drgon 2, R. Balážik, F. Vanek, D. Kudláč, M. Kudláč, r. Otočka, Kahúň.

Už v 3. min. poslal domácich do vedenia Tomáš Kopálek, no to bolo z ich strany asi všetko. Už o dve minúty vyrovnal Rišo Balážik na 1:1 a potom už brankár Rišo Kopeček vyťahoval zo svojej siete jednu loptu za druhou.

Voľno – Cerová.

Výsledky 8. kola

Lakšárska N. Ves – Moravský Sv. Ján 6:0 (1:0), T. Velický 3, E. Chvál 2, J. Michalica, r. Knap.

Dubovce – Sobotište 1:0 (0:0), R. Drgon (11), hosťujúci Včelka nepremenil PK, r. Vlk.

Oreské – Rohov 4:3 (2:0), 12. A. Hrbatý, 28. L. Pavlačka, 61. P. Mikuš, 90. vlastný (D. Cmiel) – 50. E. Závodský, 75. E. Dubec, 85. vlastný (M. Baláž), r. Dzindzík, ČK 1:1 (M. Baláž – Greguš).

Štefanov – Cerová 2:1 (0:1), 54., 59. R. Hlavenka – 4. M. Vlček, r. Otočka.

Petrova Ves – Radošovce 4:0 (4:0), 5., 8. P. Dvorský, 15. F. Lánik, 27. Martin Mihálik, r. Mráz.

Pop. Močidľany – voľno.

Dohrávka: Štefanov – Sobotište 1.11.

Macek Knihy.Zahori

ObFZ Senica MO 8. liga 7. kolo

Vysokým víťazstvom so Smolinským si Unín udržal pozíciu lídra, o ktorú by ho chceli pripraviť Hradište i Š. Humence. Minuloročné rekordné výsledky Borského Sv. Jura zrejme budú pokračovať aj v tomto roku. Vo Vrádišti ich nastúpilo iba 8 a inkasovali 12 – krát. Vlani mali rekord 21 inkasovaných gólov v Hlbokom.

Hradište – Kunov 1:0 (0:0), 89. A. Gregor, r. Knap, Lapoš, Škrinár.

Súboj mužstiev z horných poschodí tabuľky veľa futbalovej krásy nepriniesol, k čomu „prispeli“ oklieštené zostavy obidvoch mužstiev. V prvom polčase zaujali dve gólové šance, po jednej na obidvoch stranách. V 14. min. sa k trestnému kopu postavil Belohlávek a domáceho brankára Bovana zachránilo brvno. Na opačnej sa vyznamenal brankár Fábik, ktorý nohou zlikvidoval šancu Martina Sadloňa po rohovom kope. Po prestávke dominovali domáci, hostí držal v hre skvele chýbajúci Matej Fabik, ktorý zneškodnil viacero slušných šancí Hradišťa. S občasnými protiútokmi hostí si domáca obrana ľahko poradila. Rozhodnutie priniesla 89. min., kedy Adrián Gregor prudkou prízemnou strelou s pomocou tyče prekonal Fábika a postaral sa o zaslúžené víťazstvo domácich – 1:0.

Letničie – Š. Humence 0:4 (0:2), 19. O. Sekáč, 35, 82. Š. Mach, 66. R. Horváth, r. Knap, Pollák.

Letničie nevyhralo doma ani na tretí pokus. S Humencami zaznamenalo svoju najvyššiu prehru. Hostia z posledných šesť stretnutí päť vyhrali a postúpili na tretiu priečku tabuľky. Do vedenia ich dostal Ondrej Sekáč, na polčasových 0:2 zvýšil Šimon Mach, ktorý po prestávke pridal aj svoj druhý presný zásah. Presadil sa aj Radek Horváth.

Rovensko – Smrdáky 2:3 (2:2), 14. M. Matula, 44. S. Starych (11) – 7. M. Škoda, 14., 62. J. Pagáč, r. Hušek.

Hostia išli prekvapujúco do dvojgólového vedenia, keď po góle Miša Škodu zvýšil v 14. min. Juraj Pagáč na 0:2. Ešte v tej istej minúte však Marcel Matula znížil a minútu pred odchodom do šatní premenil Silvo Starych pokutový kop na polčasových 2:2. Po prestávke si súperi nič nedarovali, každý chcel vyhrať. Úspešnejší boli hostia, keď v 62. min. svojim druhým gólom rozhodol J. Pagáč – 2:3.

Unín – Smolinské 7:0 (2:0), 2. M. Uher, 32. P. Klein, 48., 49. M. Tokoš, 52., 82. J. Šiška, 74. P. Rehák, r. Polakovič, Thao.

Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva v súboji prvého s tretím. Hostia nastúpili v oklieštenej zostave a domácich príliš nepotrápili. Už v 2. min. dostal domácich do vedenia Mišo Uher a po polhodine hry Palo Klein na 2:0. Rozhodujúci bol úvod druhého polčasu, kedy v priebehu štyroch minút dali domáci tri góly na 5:0 a rozhodli o svojom jednoznačnom víťazstve.

Koválov – Sekule 0:0, r. Daniš.

V zápase tabuľkových susedov vynikali výkony obidvoch brankárov, domáceho Rada Labaša a hosťujúceho Jara Vlka. Keďže ani jeden zo strelcov ich nedokázal prekonať, zápas skončil bezgólovou remízou.

Vrádište – Bor. Sv. Jur 12:0 (5:0), M. Prokeš a J. Rehák 3, R. Ondráš 2, J. Pekarovič, J. Giertl, P. Rybár, R. Puček, r. Srnec, Dutka, Thao.

Zatiaľ čo mal domáci tréner Sprušanský na lavičke 8 náhradníkov, hostia mali okrem brankára 8 hráčov v poli. Oslabení odolávali len polhodinku, kedy prehrávali iba 1:0. V závere polčasu však inkasovali ešte štyrikrát a po prestávke ďalších sedem gólov.

ObFZ Senica MO 9. liga 7. kolo

Prietrž – Podbranč 0:1 (0:1), 45. J. Palkovič, r. Otočka, Babic.

Líder z Prietrže zažil poriadny šok. Prvú prehru v ročníku mu pripravil Podbranč, ktorý po nepríjemnej sérii štyroch zápasov bez výhry získal tri body druhýkrát po sebe. Pričinil sa o to gólom do šatne Jakub Palkovič. Po prestávke napriek enormnej snahe o vyrovnanie, domáci strelci recept na prekonanie obrany hostí a brankára Jankovýcha nenašli.

Dojč – Trnovec 4:1 (2:1), 15. (11), 49., 62. R. Búzek, 41. P. Zona – 21. P. Sobota, r. Blaha, Tubl.

Bol to zápas Roberta Búzeka, ktorý sa hetrikom najviac pričinil o zisk troch bodov pre domáci Dojč. Najskôr otvoril skóre v 15. min., keď premenil nariadený pokutový kop. Hoci hostia vyrovnali Sobotom na 1:1, chvíľu pred odchodom do kabín získal domácim opäť vedenie Zona – 2:1. Po prestávke mieril presne už len Robo Búzek, ktorý dvomi presnými trefmi uzavrel svoj hetrik a výsledok na konečných 4:1.

Bukovec –  Chvojnica 0:9 (0:4), D. Šiška 3, I. Oravec a P. Michalička 2, J. Pukančík, M. Kollár, r. Kahúň, Hušek.

Pre domácich bola nešťastnou 13. minúta, kedy otvoril skóre zápasu Jozef Pukančík. Od toho momentu sa sa roztrhlo vrece s gólmi a náskok hostí neustále narastal. Ich snaha o dvojciferné víťazstvo však desiaty zásah nepriniesla.

Osuské – Chropov 2:1 (2:1), 32. J. Peterka, 37. B. Kolenyak – 35. T. Petri, r. Dzindzik.

Všetko podstatné sa udialo v záverečnej štvrťhodinke prvého polčasu, kedy v priebehu 5 minút padli všetky góly. Na vedúci gól Jozefa Peterku odpovedal za tri minúty Tomáš Petri, no už za ďalšie dve minúty rozhodol Beno Kolenyak – 2:1.

Dohrávka: Chropov – Bukovec 22.10.