Trnavský samosprávny kraj organizuje sériu podujatí Kam na strednú 2022. V Senici sa môžu žiaci ôsmych a deviatych ročníkov oboznámiť so širokou ponukou stredných škôl a ich odborov, ktoré ponúkajú kvalitné vzdelávanie v Trnavskom kraji. Premiérovo bude súčasťou veľtrhu prezentácia nového župného Talent centra.

Ilustračné foto Trnavská župa

„Teší ma, že aj touto formou môžeme žiakom končiacich ročníkov základných škôl, ako aj ich rodičom a verejnosti, odprezentovať širokú škálu vzdelávania na 45 župných stredných školách. Výstava škôl sa uskutoční 19. októbra v Senici. Verím, že si žiaci vyberú strednú školu, ktorá ich zaujme ponukou štúdia, ale aj voľnočasovými aktivitami,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že župa v predchádzajúcich rokoch v spolupráci so zamestnávateľmi reštartovala atraktívny systém duálneho vzdelávania.

Motivačný balík výhod, ktorý pozostáva zo štipendia, bezplatného cestovania prímestskými autobusmi a ubytovania v internátoch, je po novom k dispozícií aj študentom v nedostatočne obsadených a perspektívnych odboroch, ako napríklad murár, mäsiar alebo zdravotnícky asistent.

Záhorácke rádio 2024 01

Pre ešte nerozhodnutých ôsmakov a deviatakov je pripravené aj vyhodnocovanie ich študijnej dispozície zamestnancami Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Trnave. Poradenstvo ohľadne štúdia bude poskytnuté aj rodičom.

V utorok (27.9.) sa medzi 9:30 a 12:30 v priestoroch Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave uskutoční podujatie Študuj dopravu. Návštevníkom budú predstavené odbory vzdelávania z oblasti dopravy a poštových služieb. Žiakom základných škôl a mládeži odborníci poskytnú kariérne poradenstvo s odporúčaním ich ďalšieho študijného smerovania a výberu povolania. O svoje skúsenosti sa podelí aj štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky Jaroslav Kmeť.


.

Lapková patrola