Stretnutie sa malo pôvodne hrať v obrátenom poradí, no v Gbeloch boli hody a na hody sa má hrať doma. Na góly a víťazstvo sa však poriadne načakali.

Foto zo zápasu Rybky – Mokrý Háj

Krajské súťaže
ZsFZ 4. liga 8. kolo

Nafta Gbely Trebatice 2:0 (0:0), 85. D. Nemec, 90. O. Bohun, r. Sedlár, Jakubis, Gendiar. ŽK 2:0 (Žáček, Bohun).

Gbely: P. Ravas – Rosa, Neoveský, Žáček, Rehák, Mráz, Ligás, Smolinský, L. Ravas, Bohun, Nemec (str. Lánik, Pribyla), tréner Adam Ambra.

Po opatrnom začiatku, kedy sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, postupne prebrali iniciatívu domáci futbalisti a vytvorili si aj niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Súperovho brankára však prekonať nedokázali a tak sa išlo do šatní za bezgólového stavu. Podobný scenár bol aj po prestávke a dlho to vyzeralo, že si mužstvá body nakoniec rozdelia. Domáca snah však nakoniec úspech priniesla. V 85. min. strelil vytúžený gól Dominik Nemec a už v nadstavenom čase, ke´d hostia vsadili všetko na jednu kartu, pridal poistný gól Ondro Bohun – 2:0. Na hody sa predsa patrí doma vyhrať.

Ďalšie zápasy: Boleráz – Gabčíkovo 0:1, Kolárovo – Lehota 0:6, L. Rovne – J. Bohunice 3:0, Pata – Hurbanovo 2:1, FC Nitra – Levice 1:2, Imeľ – Marcelová 7:0, FC ViOn B – Kozárovce 0:1.

ZsFZ 6. liga Západ 8. kolo
V 8. kole zaznamenali svoje prvé víťazstvo futbalisti z Kútov, dokonca na súperovom ihrisku. Tri body si priviezli zo Šaštína a odpútali sa z posledného miesta tabuľky, kam spadla po prehre v Brodskom Jablonica, tá však doma nehrala ešte ani jeden zápas. Baníci z Čárov prekvapili na Turej lúke remízou Myjavy a Spartak Stráže nevyužili v Kopčanoch možnosť vrátiť sa do čela tabuľky.

Rybky – Mokrý Háj 1:1 (0:0), 77. P. Černek – 65. R. Sekáč, r. Revay, Dragula, Kováčik.

Rybky: Toman – Fodor, Chudý, M. Ladislav, Jurka, Chvála, Beňo, Černek, K. Ravas, I. Ravas, Kadlíček (str. Harnoš, B. Cigáň).

Mokrý Háj: Šipoš – Hladký, Mihok, Brezina, Bohunický, Buchta, Prokeš, Vaško, Petranský, Pobuda, Sekáč (str. Jankovič).

Rybky mali silný úvod, keď už v 4. min. mohol otvoriť skóre Ivan Ravas, v šanci však trafil brankára Šipoša a rovnako pochodil v dorážke aj Černek. Hostia okamžite odpovedali Vaškovou strelou do brvna Tomanovej brány a v 11. min. šancu Sekáča vychytal Toman. V 16. min. Ivan Ravas aj z druhej svojej šance trafil Šipoša a šanca Černeka skončila rohom. V závere polčasu Vaško druhýkrát opečiatkoval konštrukciu brány a so strelou Sekáča si Toman poradil. Stále sa bolo na čo pozerať a diváci tak museli byť spokojní. Po prestávke vzruch pred bránami ubudlo, pomohli k tomu až góly. V 65. min. dlhý odkop odvrátila obrana Rybiek iba k Vaškovi, ten okamžite poslal do brejku Rada Sekáča, ktorý si v drese Mokrého Hája otvoril strelecký účet – 0:1. V 77. min. predviedli domáci skvelú kombinačnú akciu Fodor s Chválom, po ktorej zakončoval do prázdnej brány Peťo Černek – 1:1. Nebezpečný bol trestný kop Vaška a v nadstavenom čase mohli rozhodnúť obaja. Neujala sa hlavička Sekáča, ani Kristána Ravasa po ktorej bol roh. Ten zahral Beňo a K. Ravas z päťky trafil nereagujúceho Šipoša. S bodom však boli spokojní obaja. Kazom výborného stretnutia boli zranenia (nezavinené súperom) domácich Kadlíčka, Tomana, ako aj hosťujúcich Bohunického a Vaška, ktorý však stretnutie so sebazaprením dohral.

Šaštín – Kúty 0:2 (0:2), 41. J. Sálus, 43. T. Komorný, r. Vido, Krchlík, Majcher.

Šaštín: Kling – Schlosser, Švaral, Bíly, Cvečka, Mach, Krak, Macánek, Stanický, Herda, Kučera (str. Svrček, Perička, Michalica, Šághy, Suchý).

Kúty: Krajčír – Studenič, Puškáč, L. Ralbovský, J. Sálus, Šefčovič, Komorný, Kratochvíl, Antálek, Smolinský, Kalčík (str. M. Sálus, Zemánek, Valachovič, A. Polák, Kovarovič).

V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Po polhodine hry si prvú šancu vypracoval domáci Slovan, no Stanický trafil brvno súperovej brány. Úspešnejší boli hostia, ktorí v záverečných piatich minútach dali dva góly a vlastne rozhodli o svojom víťazstve. V 41. min. bol úspešný Juraj Sálus a už o dve minúty pridal druhý gól hostí Tomáš Komorný – 0:2. Po prestávke začali domáci náporom s jasným úmyslom s výsledkom niečo urobiť. Vypracovali si niekoľko skvelých príležitostí, no v bráne hostí stál neprekonateľný Ľubo Krajčír. Hostia sa zamerali na pozorné bránenie a rýchle protiútoky. Po jednom z nich dostali možnosť z trestného kopu, z ktorého takmer zvýšil vedenie Šefčovič, no tesne minul bránu Klinga. Brána hostí bola pre strelcov Slovana akoby zakliata a tak sa Kúty dočkali svojho prvého víťazstva v prebiehajúcom ročníku.

Hlboké – Bor. Mikuláš 4:0 (2:0), 28. vlastný (S. Ťulák), 36. D. Štora, 53., 70. M. Šustek, r. Rusinko, Mráz, Patka.

Hlboké: Noščák – Kumančík, Serdahely, Štora, Pavlík, Vach, Mráz, Wolf, R. Morávek, Kadlečík, Šustek (str. Slaný, Knotek, Liška).

B.Mikuláš: Cigánek – Kujovský, Biksadský, Cintula, Plott, Ťulák, Orlík, Kovalovský, Černý, Stupavský, Petrík (str. Vanek, Abogan).

V úvodnej polhodine odolávali hráči Bor. Mikuláša tlaku domáceho mužstva, ba dostali sa aj na dostrel Noščákovej brány. V 28. min. však „pomohol“ domácim strelcom Stano Ťulák, ktorý si dal vlastný gól – 1:0. Možno sa rozpamätal, že ešte nedávno si obliekal dres Hlbokého. O chvíľu pridal druhý gól Dominik Štora a tak skončil aj prvý polčas – 2:0. Po prestávke sa dvomi gólmi pripomenul aj najlepší domáci strelec Marek Šustek, ktorými zvýšil na priepastných 4:0. Hostia už nemali síl so zápasom niečo urobiť, domáci sa zase uspokojili a tak sa zápas už len dohrával.

Holíč – Radimov 0:2 (0:1), 5. M. Vizváry, 63. P. Božek, r. Jordanov, Gádoši, Boledovič.

Holíč: Nesnadný – Nečas, Masaryk, Hyža, T. Daniel, Čech, Ružička, Spazier, Miholek, Uher, Kocák (str. Konečný, Javorček).

Radimov: Biskupič – Vizváry, Vach, Rehák, Valla, Urbánek, Vašíček, Pukančík, Dermek, Petrúfka, Božek (str. Lašák, Hýroš, Kozány, Masaryk).

Radimovu sa v Holíči v minulosti zvyklo dariť a potvrdili to aj počas uplynulého víkendu, keď tam vyhrali 2:0. Po rýchlom góle Vizváryho na 0:1 začalo dobíjanie brány hostí, no strelci Holíča pálili slepými patrónmi. Biskupiča v bráne hostí nedokázali prekonať a keď v 63. min. zvýšil Paťo Božek na 0:2 bolo definitívne rozhodnuté. Domáci ešte bojovali, no nič z toho nevyťažili. Šance však mali aj hráči hostí a ich víťazstvo možno označiť za zaslúžené.

Brodské – Jablonica 6:2 (3:1), 7. A. Kompuš, 17., 30. V. Krňa, 67., 75. D. Gál, 89. S. Ferenčík – 39. T. Slovík, 54. V. Jánošík, r. Majcher, Krchlík, Vido.

Brodské: Jančí – Lima, Tavares, Kervison, Pedro Rocha, Gál, Krňa, T. Ralbovský, Blaha, Baláž, Kompuš (str. Jakubec, Štvrtecký, Gonda, Ferenčík).

Jablonica: Rosa – Hamerlík, Peterka, Štefanka, Predmeský, Gaža, T. Slovík, Jánošík, Januška, D. Slovík P. Kubisa (str. Klásek).

Za pol hodinu bolo 3:0 a zdalo sa byť rozhodnuté. Po vedúcom góle Kompuša sa dvakrát presadil Krňa. Domáci sa zrejme uspokojili, čo využil na zníženie Tomáš Slovík a po prestávke dal dokonca kapitán Vlado Janošík kontaktný gól na 3:2. Zvrat v zápase sa však nekonal. Dávid Gál dvomi gólmi zvýšil na 5:2 a v samom závere Samo Ferenčík uzavrel na konečných 6:2. Jablonica sa tak Čierneho Petra nezbavila.

Myjava B – Baník Čáry 3:3 (1:1), 15. P. Hornák, 53. M. Tomka, 67. L. Liška – 17. M. Šúrek, 74. F. Kuník, 86. A. Danihel, r. Fuňák, Urbanovič, Frič.

Myjava: Odráška – Koníček, Je. Halabrín, Hornák, Tomka, Dubovský, Gálik, Liška, Kosík, Kodaj, Jankovič (str. Havlík, Mareček).

Čáry: Ozábal – Danihel, Kuník, Smetana, Kollár, L. Polák, M. Šúrek, Navrátil, De. Havel, Černoch, J. Pollák (str. L. Cigánek).

Baníci sa postarali o najväčšie prekvapenie kola, keď si z kopaníc priviezli veľmi cenný bod. Na vedúci gól Horňáka okamžite odpovedal vyrovnávajúcim gólom Miro Šúrek a tak skončil aj polčas. Domáci mali síce niekoľko ďalších šancí, no Ozábala v bráne hostí nedokázali prekonať. Po prestávke mali domáci výraznú prevahu, z ktorej vyťažili dva góly, ktoré dali Tomka a Liška. Zdalo sa, že je rozhodnuté a zápas sa bude už len dohrávať. Lenže v 74. min. bol faulovaný Fabián Kuník a sám aj premenil nariadený pokutový kop – 3:2. Hostia vycítili svoju šancu a v 86. min. vyrovnal po individuálnej akcii Ali Danihel na 3:3. Domáci mohli rozhodnúť v nadstavenom čase, keď v 94. min. dostali výhodu pokutového kopu. Lenže Maťo Ozábal sa rozhodol pre správnu stranu,  Tomkov pokus zneškodnil a domáci strelec neuspel ani z dorážky.

Kopčany – Stráže 2:2 (1:1), 13., 77. D. Mráz – 24. D. Pálka, 85. E. Pagáč, r. Jurenka, Baláž, Pivarček.

Kopčany: E. Ivan – Blažek, Karas, Praženka, Zubalík, Lukáč, O. Zabadal, Mráz, M. Ivan, Neúročný, Švrček (str. Vašíček, Kozány, Vach, Veselý, Novák).

Stráže: Hladký – Pagáč, Obala, Buzay, Búran, Fukna, Krchňavý, Strapko, Vrablic, Biksadský, Pálka (str. Konečný).

V Kopčanoch sa hral zaujímavý a vyrovnaný futbal, v ktorom sa domáci dvakrát ujali vedenia zásluhou Dávida Mráza, no hostia zakaždým dokázali vyrovnať. Po vedúcom góle z 13. min. hostia pridali a využili chvíľkovú nesústredenosť pri striedaní zraneného O. Zabadala a hneď po rozohraní Dušan Pálka vyrovnal. Aj po prestávke sa presadil Mráz, no hostia to nezabalili a ich snaha bola odmenená v 85. min., kedy na konečných 2:2 vyrovnal Erik Pagáč. V prípade víťazstva by Stráže mohli byť prvé, no na nerozhodnom skóre sa už nič nezmenilo.