Tri mužstvá za lídrom z Duboviec prehrali, čo využila Petrova Ves, ktorá po vysokej výhre s Rohovom poskočila na 2. miesto v tabuľke.

Foto zo zápasu Kunov – Smrdáky 4:1. V súboji o loptu domáci Jozef Burian (vpravo) a Michal Adamovič.

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO 7. liga 10. kolo

Oreské sa natrápilo s poslednými Močidľanmi, nepremenilo dva pokutové kopy a rozhodlo až v samom závere. Kým nedávno sme konštatovali, že v 7. kole všetkých 5 stretnutí vyhrali hostia, tentoraz všetky body ostali doma.

Lakš. N. Ves – Sobotište 4:1 (3:1), 9. O. Cigánek, 12. J. Štefanovský, 45. E. Chvál, 81. M. Szabó – 22. M. Tomeček, r. Škrinár, Lapoš, Hušek. ČK 1:0 (61. Ochotnícky).

Lakšáre v priebehu troch minút získali dvojgólové vedenie, keď súperovho brankára prekonali Cigánek a Štefanovský – 2:0. Hoci o desať minút Miro Tomeček dal kontaktný gól na 2:1, gólom do šatne vrátil Lákšárom Erik Chvál dvojgólové vedenie – 3:1. Po prestávke sa gólostroj mužstiev zasekol, k čomu dopomohlo aj vylúčenie domáceho Ochotníckeho po hodine hry. V samom závere uzavrel na 4:1 Szabó.

Dubovce – Cerová 2:0 (1:0), 2. R. Drgon, 84. F. Vanek, r. Kahúň, Babic.

V súboji prvého s druhým góly padali na začiatku a na konci stretnutia. Už v 2. min. sa presadil domáci kanonier Rado Drgon a Dubovce svoje najtesnejšie vedenie držali do samého konca zápasu. Hostia napriek snahe gól nedali a tak na konečných 2:0 uzavrel v 84. min. Fredy Vanek.

Petrova Ves – Rohov 4:0 (), 34. R. Buček, 75., 77. D. Weiss, 83. J. Mošať, r. Otočka, Michalička.

Predposledný Rohov narobil Petrovke starosti, keď až do záverečnej štvrťhodiny zápasu živil nádej na zisk bodu. Domáci vyhrávali od 34. min. gólom Riša Bučeka 1:0, no potom sa im gólostroj zasekol a nemohli sa presadiť, Až začiatkom záverečnej štvrťhodinky sa v priebehu dvoch minút dvakrát presadil Dávid Weiss a deinitívne zlomil odpor súpera. V 83. min. pridal ešte štvrtý gól Juraj Mošať.

Oreské – Pop. Močidľany 1:0 (1:0), 86. L. Pavlačka, r. Tubl, Blaha.

Ťažký zápas pre domácich, keď v prvom polčase zvádzali márny boj s nestarnucim T. Kocakom v bránke hostí. Zneškodnil minimálne 3 tutovku domácich a aj pokutový kop Pavlačku. Keď už bol prekonaný po hlavičke M. Baláža, pomohlo mu brvno. Ani ďalší pokutový kop domáci Podrazil nepremenili keď netrafil bránu. V druhom polčase sa pokračovalo podľa rovnakého scenára, domáci búšili a hostia sa predháňali v bojovnosti, tvrdá strela A. Baláža skončila na tyči, trestný kop Kapralika na brvne, ďalšie šance zneškodnil striedajúci brankár Hlupik, až prišiel presný center A. Baláža a hlavou sa konečne presadil Pavlačka. Vydreté, ale zaslúžené víťazstvo domácich.

Radošovce – Mor. Sv. Ján 4:0 (1:0), 45. O. Chrenka, 55. M. Zimka, 58. L. Sloboda, 89. M. Štepanovský, r. Srnec, B. Dutka.

Súboj mužstiev zo spodu tabuľky skončil vysokým víťazstvom domáceho mužstva, ktoré bolo v prebiehajúcej sezóne zatiaľ iba druhým. Diváci čakali na úvodný gól až do nadstaveného času prvého polčasu, kedy sa presadil Ondrej Chrenka – 1:0. Definitívne K.O. pre hostí zasadili Radošovce po prestávke v priebehu troch minút, kedy Zimka a Sloboda zvýšili na 3:0. Strelecký účet zápasu uzavrel v 89. min. Marek Štepanovský.

Voľno – Štefanov.

Dohrávka: Štefanov – Sobotište 1.11.

ObFZ Senica MO 8. liga 8. kolo
Zápas kola sa hral v Šajdíkových Humenciach, kde privítali lídra z Unína. Zápas sa vyvíjal priaznivo pre hostí, dvakrát vyhrávali, no rozhodol premenený pokutový kop v samom závere stretnutia. Ten rozhodol, že sa do čela tabuľky dostalo po kontumačnom víťazstve Hradište. Nepricestoval k nim Koválov. Že v stretnutiach Borského Sv. Jura padá veľa gólov sme si už zvykli, tentoraz ich však s 12 gólmi tromflo stretnutie Sekule – Vrádište.

Kunov – Smrdáky 4:1 (3:1), 3. J. Burian, 21. S. Sivák, 40. M. Fajnor, 79. D. Ventúra – 30. R. Veis, r. Blaha, Tubl. ČK 0:1 (77. T. Hrúz).

Rýchly gól Jozefa Buriana posadil domácich „na koňa.“ Mohli pridať aj ďalšie góly, no J. Burian a Belohlávek neuspeli. V 21. min. neudržal Bartoň centrovanú loptu a Sebo Sivák poľahky zvýšil na 2:0. V 30. min. však unikol Bôžik a z jeho prihrávky znížil René Veis na 2:1. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no v 40. min. po skvelej prihrávke Macka za obranu preloboval brankára Maťo Fajnor na polčasových 3:1. Aj po prestávke mali viac šancí domáci, no ujala sa iba technická strela Dávida Ventúru z vyše 20 metrov – 4:1.

Š. Humence – Unín 3:2 (0:1), 62., 87. A. Foriška, 90. V. Kutlak (11) – 39. M. Uher, 80. P. Klein, r. Škrinár, Pollák.

Zápas kola sa vyvíjal priaznivejšie pre mužstvo Unína, ktoré gólom Miša Uhera vyhrali prvý polčas. Snahu domácich o vyrovnanie korunoval v 62. min. Aleš Foriška, no v 80. min. poslal hostí opäť do vedenia Palo Klein – 1:2. Zdalo sa, že hostia si už tri body nenechajú vziať, no Humence mali doslova drvivý záver. Hrdinom sa stal Aleš Foriška, ktorý v 87. min. svojim druhým gólom vyrovnal na 2:2 a po faule na neho premenil v 90. min. pokutový kop Vlado Kutlak – 3:2.

Sekule – Vrádište 7:5 (5:1), 12., 16., 21., 23. F. Volouch, 37. Andrej Trajlínek, 47., 53. E. Húšťava – 1., 52., 77., 78. J. Rehák, 61. J. Giertl, r. Polakovič.

V úvodnej desaťminútovke videli diváci dva pokutové kopy, po jednom na obidvoch stranách. Už v 1. min. dostal hostí do vedenia Juraj Rehák, no Andrej Trajlínek svoju šancu nevyužil, keď netrafil bránu. V priebehu jedenástich minút dal však Filip Volouch štyri góly v rade a otočil na 4:1 pre domácich. Na polčasových 5:1 dal Andrej Trajlínek, ktorý tak napravil svoje zaváhanie z úvodu zápasu. Po prestávke domáci zvýšili až na 7:2, no potom svojou ľahkovážnosťou dovoli súperovi tromi gólmi upraviť na prijateľných 7:5. Hrdinom bol Juraj Rehák, autor štyroch gólov.

Smolinské – Rovensko 2:1 (1:1), 43., 73. T. Polák – 5. J. Čermák, r. Thao.

Hostia sa rýchlo ujali vedenia gólom Čermáka a svoje najtesnejšie vedenie držali až do záveru prvého polčasu, kedy gólom do šatne vyrovnal Tomáš Polák na 1:1. Po prestávke snaha domácich bola korunovaná v 73. min., kedy svojim druhým gólom rozhodol o zisku troch bodov pre domácich Tomáš Polák – 2:1.

Bor. Sv. Jur – Letničie 2:7 (0:3), 56. T. Nemček, 83. K. Krajčír – 27., 30., 35. P. Kuček, 62., 67. P. Portel, 86. M. Benčúrik, 90. P. Macek, r. Lapoš, Daniš.

Súboj posledných dvoch mužstiev tabuľky rozhodol čistý hetrik Patrika Kučka v prvom polčase v priebehu 8 minút. Ani po prestávke sa gólostroj hostí nezastavil, dvakrát sa presadili aj domáci strelci.

Hradište – Koválov 3:0 kont.

Hostia zápas popredu vzdali.

ObFZ Senica MO 9. liga 8. kolo
Chvojnica ani v ôsmom stretnutí nenašla premožiteľa, no domáca remíza s Chropovom ju stálo prvé miesto v tabuľke. Ich čiastočné zaváhanie využila Prietrž, ktorá po presvedčivom víťazstve s posledným Bukovcom sa ujala vedenia v tabuľke.

Chvojnica – Chropov 2:2 (1:1), 16., 60. J. Pukančík – 3., 84. T. Petri, r. Brezina, Švancara.

Líder stratil doma dva body, čo ho stálo prvé miesto. Hostia vyhrávali po rýchlom góle Tomáša Petriho, no domáci dvomi gólmi Jozefa Pukančíka otočili vo svoj prospech. Lenže aj Chropov mal dvojgólového strelca. T. Petri v 84. min. vyrovnal na konečných 2:2.

Dojč – Podbranč 2:4 (2:2), 34. vlastný (M. Porubský), 42. P. Zona – 18. M. Filka, 27. F. Kotlár, 64., 79. P. Pucheľ, r. Babic, Kahúň.

Hostia po polhodine vyhrávali 0:2, no zvýšenom bojovnosťou Dojč ešte do prestávky vyrovnal. Aj v druhom polčase dali hostia dva góly, na ktoré už domáci neodpovedali a dal body putovali do Podbranču.

Prietrž –  Bukovec 6:0 (3:0), 18. R. Sedláček, 28. J. Janitor, 44., 55. R. Jarolín, 60. S. Jarábek, 65. D. Krištof, r. Dzindzík. ČK 0:1 (55. M. Majdlen).

Prietrž už raz s mužstvom zo spodku tabuľky doma prehrala (Podbranč) a podobné zaváhanie si už nemohla dovoliť. Po jasnom víťazstve a zaváhaní Chvojnice sa vrátila do čela tabuľky.

Osuské – Trnovec 5:0 (1:0), 33., 69. M. Kuľka, 53., 83. B. Kolenyak – 66. D. Peterka, r. Hušek.

Trnovec stačil s domácimi držať krok iba v prvom polčase, kedy sa z viacerých možností presadil iba raz Marek Kuľka. Po prestávke domáci rozhodli ďalšími štyrmi gólmi.

Dohrávka: Chropov – Bukovec 22.10.