Futbalistom Nafty Gbely domáci zápas s Imeľom nevyšiel podľa ich predstáv. Svojmu súperovi podľahli rozdielom dvoch gólov a nevyužili príležitosť posunúť sa do prvej polovice tabuľky.

Foto zo zápasu Hlboké – Holíč 4:0. Šanca Petra Pajpacha ostala nevyužitá

ZsFZ 4. liga 13. kolo
Nafta GbelyImeľ 0:2 (0:1), 13. B. Beke, 67. D. Širokov, r. Hulínek, Čaja, Tarabus.

Gbely: P. Ravas – Rosa, Neoveský, Mička, Žáček, Rehák, Ligás, L. Ravas, Bartal, Nemec, Mráz (str. Lánik, Pribyla), tréner Adam Ambra.

Po minulotýždňovom víťazstve v Zlatých Moravciach s ligovou rezervou ViOn-u, sa v súboji tabuľkových susedov dalo očakávať víťazstvo Naftárov, no tí dovezené tri body z vonku nepotvrdili. V závere úvodnej štvrťhodiny brankára Petra Ravasa prekonal Bálint Béke – 0:1. Napriek snahe domácim sa do prestávkyzrovnať stav nepodarilo. Aj po prestávke mali domáci územnú prevahu, no v 67. min. opäť inkasovali, keď na 0:2 zvýšil ukrajinský legionár Dmytro Širokov. Hostia aj naďalej odolávali, ich obrana stála na pevných nohách a tak si zo Záhoria odvážajú tri body. Domácich zápas nezastihol v ideálnej forme, no aj také zápasy bývajú.

Ďalšie zápasy: Levice – Pata 1:5, Lehota – FC ViOn B 6:1, Hurbanovo – FC Nitra 3:0, Gabčíkovo – Marcelová 9:0, Trebatice – Boleráz 1:2, J. Bohunice – Kozárovce 0:0, Kolárovo – Led. Rovne nehrali.

ZsFZ 6. liga Západ 13. kolo

Prvých päť mužstiev tabuľky vyhralo, v Hlbokom sa zápas nedohral

Hráčov Holíča ostalo na ihrisku iba šesť. Po dvoch červených kartách z ihriska „odkrívali“ ďalší traja hráči pre zranenie a tak hlavný rozhodca bol nútený zápas predčasne ukončiť. Keďže aj ďalšie mužstvá z čela tabuľky jednoznačne vyhrali, v súboji o postup sa nič nezmenilo.

Hlboké – Holíč 4:0 (3:0) nedohrané, 34., 37., 66. M. Šustek, 40. P. Liška, r. Kusý, Tupý, Krchlík. ČK 0:2 (33. Konečný, 71. Králiček)

Hlboké: Noščák – Otépka, Serdahely, Kumančík, Pajpach, Kadlečík, Pavlík, Mráz, Vach, Liška, Šustek (str. Wolf, R. Morávek, Slaný).

Holíč: Javorský – Uščenko, Nečas, Čech, Hyža, Masaryk, Králiček, Nesnadný, Chanečka, T. Daniel, Konečný (str. Duffek, R. Daniel, Javorček).

Voľby nedovolili nastúpiť hosťom v plnej sile, keďže príslušníci polície (Martinusík, Ružička) museli byť v práci a tak útočnú formáciu tvorili brankár Nesnadný a hrajúci tréner Konečný. Domáci si od začiatku vytvárali jednu šancu za druhou. Liška a Šustek ich nevyužili a gólovú hlavičku Kumančíka vytlačil dorastenec Javorský nad brvno. V 34. min. po zákroku na Mráza premenil prísny pokutový kop Marek Šustek – 1:0. Bola to zlomová situácia zápasu, keďže za protesty bol vylúčený (ešte pred jeho realizáciou) hrajúci tréner Konečný, ktorý takto „hlúpo“ oslabil svojich zverencov. Domáci v početnej výhode okamžite trestali. V 37. min. nádherne z takmer 30 m trafil vinkel Marek Šustek a o ďalšie tri minúty Javorský neudržal trestný kop Vacha a Patrik Líška pohodlne do prázdnej brány dal na 3:0. Po prestávke po dvoch šanciach Mráza, Vacha, Pajpacha a Wolfa zavŕšil v 66. min. svoj hetrik Marek Šustek – 4:0. Hostia začali šípiť debakel. Keď aj Králiček videl ČK, postupne pre „zranenia“ odstúpili z hry Duffek, Masaryk i Čech a tak rozhodca Kusý v 73. min. stretnutie ukončil pre nedostatočný počet hráčom v mužstve hostí. Domáci brankár Noščák (odchovanec Holíča) sa za celý zápas lopty ani nedotkol.

Sokol Bor. Mikuláš – Slovan Šaštín 2:1 (1:0), 32. R. Cintula, 87. O. Plott – 59. M. Herda, r. Patka, Mráz, Petránek.

B.Mikuláš
: Cigánek – Orlík, Cintula, Macek, Kujovský, Plott, Ondriska, Morávek, Abogan, Petrík, Kovalovský (str. Černý, Evans, Malík, Biksadský, Lánik).

Šaštín: P. Vach – Švaral, Mach, Bíly, Krak, Stanický, Svrček, Macánek, Malík, Šághy, Herda (str. Perička, Mošať, Suchý).

V nedávnej minulosti na toto susedské derby bola zvedavá aj tisícka fanúšikov, v súčasnosti ich prišlo 300. Domáci Sokoli po víťazstve vonku nastúpili v nezmenenej zostave so snahou potvrdiť svoje víťazstvo v Rybkách. Od začiatku to bol vyrovnaný zápas medzi šestnástkami bez vyloženej šance. Až v 32. min. zahrával domáci Macek roh, po ktorom Robo Cintula krásnou hlavičkou otvoril skóre zápasu – 1:0. Postupne sa do hry dostali aj hostia, boli nebezpečnejší, no vytvorené príležitosti nevyužili, snáď najväčšiu Dominik Stanický. V druhom polčase už dominovali hostia a po hodine hry sa dočkali gólu, keď kapitán Matúš Herda sa zbavil dvoch protihráčov a prekonal Cigánka na 1:1. Hostia mohli ísť aj do vedenia, ale obrovskú šancu Jakuba Švárala odvrátila domáca obrana z bránkovej čiary. Keď sa už zdalo, že sa budú body deliť, hostia po hrubej chybe v strede ihriska stratili loptu a domáci zakončili protiútok víťazným gólom. Jeho autorom bol v 87. min. Oliver Plott – 2:1.

Baník Čáry – Rybky 0:3 (0:1), 3., 75. K. Ravas, 77. A. Beňo, r. M. Dutka, Rusinko, Jablonický.

Čáry: Ozábal – A. Danihel, Kuník, Smetana, Kollár, Černoch, L. Polák, Navrátil, M. Šúrek, S. Polák, J. Pollák (str. Flajžík, Cigánek, De. Havel).

Rybky: Toman – Mach, Chudý, Patka, Červinka, Černek, Vacula, Chvála, K. Ravas, Beňo, I. Ravas (str. B. Cigáň, Kadlíček).

Nie po prvýkrát v sezóne inkasovali domáci gól už v úvodných minútach zápasu. Tentoraz po ľahkej strate lopty hostia využili prečíslenie domácej obrany a už v 3. min. prekonal Ozábala a otvoril skóre Kristian Ravas – 0:1. V ďalšom priebehu sa hral otvorený futbal vo veľkom tempe, ktorý sa musel divákom páčiť. Akcie hostí boli však nebezpečnejšie a ich najtesnejšie polčasové vedenie zaslúžené. Podobný priebeh mal aj druhý polčas, domáci sa snažili o zvrat v stretnutí, no obrana hostí stála na pevných nohách a do streleckých príležitostí strelcov Baníka vôbec nepúšťala. Naopak, sami využívali každú príležitosť na ohrozenie domácej brány. Rozhodujúci moment prišiel v 75. min., kedy sa zranil Filip Smetana a než stačili domáci vystriedať, Kristián Ravas svojim druhým gólom zvýšil vedenie hostí na 0:2. Záverečné K. O. domácim pridal už o dve minúty Adam Beňo, ktorý Ozábala prekonal tretíkrát – 0:3. Hostia si zaslúžene odviezli tri body.

Spartak Stráže – TJ Kúty 4:1 (2:1), 10. D. Strapko, 12. D. Fukna (11), 52. K. Krchňavý, 89. D. Pálka – 18. M. Antala, r. Majcher, Vido, Kačička.

Stráže: Hladký – Buzay, Obala, Pagáč, I. Letko, Búran, Fukna, Chropovský, Krchňavý, Strapko, Biksadský (str. Slovák, Pálka, Waldhauser, Konečný, E. Pollák).

Kúty: Krajčír – Kratochvíl, Smolinský, Valachovič, Komorný, Studenič, Halabrín, Antala, Zemánek, Sálus, Antálek (str. M. Polák, L. Ralbovský, Šimek, Puškáč, Kovarovič).

V súboji prvého s posledným sa očakávalo jasné víťazstvo domáceho mužstva a tak sa aj stalo. Domáci pomerne rýchlo získali dvojgólový náskok zásluhou Davida Strapka. V 10. min. sám otvoril skóre a už o dve minúty bol v šestnástke faulovaný a Dominik Fukna z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Domáci sa z gólov zrejme pridlho radovali, čo využil v 18. min. Martin Antala na kontaktný gól – 2:1. Hostia bojovali, no kvalita bola na strane domácich. Chvíľu po prestávke pridal tretí gól Spartaka Krištof Krchňavý – 3:1. Nebyť výborného Krajčíra v bráne hostí, víťazstvo domácich by mohlo byť omnoho vyššie. Na konečných 4:1 upravil v 89. min. striedajúci Dušan Pálka.

Mokrý Háj – Jablonica 3:0 (1:0), 16. (11), 62., 79. P. Vaško, r. Baláž, Pivarček, Pavlovič.

Mokrý Háj: Jankovič – Mihok, M. Valúch, Buchta, Hladký, Bohunický, Vaško, Lašák, R. Valúch, Prokeš, Irša, (str. Brezina, Petranský).

Jablonica: Rosa – M. Kubisa, Pátek, Štefanka, Pátek, Jenčík, Gaša, T. Slovík, Jánošík, P. Kubisa, D. Slovík.

Domáci futbalisti bojujú o čelo tabuľky a tak iný cieľ, ako tri body s predposlednou Jablonicou si ani dať nemohli. Trápili sa však v koncovke, no našťastie majú vo svojom strede Petra Vaška, ktorý im už nie raz „vytrhol“ tŕň z päty. A stalo sa tak aj teraz. V 16. min. dostali domáci výhodu pokutového kopu a domáci kanonier sa nemýlil. Ďalšie dva góly pridal po prestávke, keď po hodine hry zvýšil na 2:0 a skóre zápasu uzatváral v 79. minúte. Hostia mali možnosť korigovať skóre v 87. min., no brankár Dominik Rosa nariadený pokutový kop nepremenil.

Radimov – Myjava B 2:5 (1:2), 15. D. Hýroš, 46. S. Dermek – 1. Jakub Halabrín, 39. D. Dubovský, 54. J. Buchel, 65. K. Koníček, 82. S. Gálik, r. Gádoši, Jordanov, Boledovič.

Radimov: Biskupič – Vizváry, Urbánek, Vašíček, Dermek, D. Vach, Hýroš, Pukančík, Lašák, Božek, Petrúfka (str. Masaryk, Jurica, Rehák, Vanek).

Myjava: Šraga – Koníček, Dubovský, Ja. Halabrín, J. Buchel, Gálik, Mareček, Je. Halabrín, Liška, Kosík, Kodaj (str. Havlík, Jankových, Jankovič).

Myjava prišla do Radimova v úlohe favorita a svoju úlohu aj splnila. V zápase domáci len doťahovali náskok súpera, dvakrát sa im podarilo vyrovnať, no záverečné polhodina už patrila jasne hosťom. Vedenia sa ujali už po niekoľkých sekundách hry Jakubom Halabrínom, no Domino Hýroš vyrovnal na 1:1. V 39. min. poslal hostí druhýkrát do vedenia Dubovský a tak skončil aj polčas – 1:2. Aj domácim stačilo niekoľko sekúnd hry z druhého polčasu na gól. Vyrovnal Stano Dermek 2:2. Na tretí gól Jakuba Buchela už domáci odpoveď nenašli, naopak, Koníček a Gálik zavŕšili krutú prehru Radimova na konečných 2:5.

Kopčany – Brodské 3:0 (2:0), 3. vlastný (Tavares), 25. M. Vach, 75. J. Blažek, r. Revay, Dragula, Kovačik.

Kopčany: Vaculka – Blažek, Zubalík, Mráz, Vach, O. Zabadal, Švrček, Lukáč, M. Ivan, Lorenc, Veselý, (str. Novák, Vašíček, Kozány, Tomele).

Brodské: Janči – Lima, Kervison, Krňa, T. Ralbovský, Blaha, Kompuš, Gonda, Tavares, Gál, Pedro Rocha (str. Baláž, Ferenčík, Jakubec).

Horší začiatok si hráči Brodského ani nemohli predstaviť, V zápase tabuľkových susedov si už v 3. min. dal vlastný gól brazilský legionár Tavares – 1:0. Domáci sa dostali na koňa a v 25. min. zvýšil Martin Vach na 2:0. Snaha hostí ku kontaktnému gólu neviedla, ranu „z milosti“ im zasadil v 75. min. domáci kapitán Jakub Blažek, ktorý uzavrel streleckú účet zápasu na – 3:0.