V desiatom kole 2. ligy Západ vycestovali basketbalisti MŠK BO Holíč na palubovku Bánoviec nad Bebravou s vedomím, že ide o priamy súboj o priebežnú pozíciu lídra súťaže.

Pred početnou diváckou kulisou mali lepší vstup do zápasu domáci basketbalisti, ktorí premenenou trojkou otvorili skóre stretnutia. Holíčania na to reagovali rovnako úspešnou strelou za tri body.

Domáci hráči nedokázali v ďalšom priebehu prvej štvrtiny nájsť recept na ubránenie kombinácií Holíčanov, ktorí úvodnú časť zápasu vyhrali o osem bodov. V druhej štvrtine domáci basketbalisti otočili vývoj zápasu vo svoj prospech zlepšenou obranou a jednoduchými košmi po stratách a nepremenených strelách Holíčanov. Prvé minúty druhého polčasu patrili jednoznačne hosťom z Holíča, ktorí nie len že zmazali polčasové manko, ale šnúrou dvanástich bodov naklonili misky váh vo svoj prospech a tretiu štvrtinu tak vyhrali o trinásť bodov.

Macek Knihy.Zahori

V záverečnej časti zápasu domáci basketbalisti povzbudzovaní divákmi nedokázali nájsť recept na obranu Holíčanov, ktorí kontrolovali priebeh hry do víťazného konca a uštedrili tak domácim druhú prehru v prebiehajúcom ročníku súťaže.

Holíčania si týmto víťazstvom pripisujú cenné body do tabuľky a taktiež už celkovo ôsme víťazstvo v rade!

V nasledujúcom kole dňa 4.3.2023 privítajú Holíčania na domácej palubovke v ŠH na Kollárovej ulici hráčov z Nitry. Všetkých Vás týmto srdečne pozývame na toto stretnutie!

BBK Bánovce nad Bebravou – MŠK BO Holíč 69:83 (43:36 polčas)
Body + zostava Holíč: Kvoček 2, Hanusek 27, Mihaliska, Pukančík 11, Kubinec, Barančík, Jaborník 19, Mlynek 15, Snopko 8,
Tréner: Marenčík Ľ.

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…