Divoký zápas sa hral v Šaštíne, kde si domáci Slovan nedokázal udržať vedenie 4:1 a s Rybkami nakoniec prehral. 10 gólov videli diváci v Šaštíne, po 8 gólov v Strážach i v dohrávke v Rybkách.

Zo zápasu Šaštín - Rybky 4:6. Dvojgólový Adam Beňo (vpravo) v súboji s domácim Jakubom Švaralom. Foto: Rasťo Mjakiš.
Zo zápasu Šaštín – Rybky 4:6. Dvojgólový Adam Beňo (vpravo) v súboji s domácim Jakubom Švaralom. Foto: Rasťo Mjakiš.

Holíč po debakli v Rybkách zložil reparát v Kútoch, kde mu k zisku troch bodov stačil jediný gól. Hrali sa aj dva susedské derby zápasy. Jablonica nestačila na Hlboké a Spartak Stráže rozbil Baníkov z Čárov, keď sa v jeho drese gólovo presadili odchovanec Baníka Fabián Kuník a aj syn čáranského trénera Krištof Krchňaný.

ZsFZ 6. liga Západ 19. kolo

Slovan Šaštín – Rybky 4:6 (3:1)
Góly: 12. A. Šedivý, 32. F. Kučera, 39. M. Macánek, 50. M. Herda – 2., 63., 65. I. Ravas, 51., 55. A. Beňo, 71. M. Kadlíček.
Rozh. Ma. Šefčík, M. Dutka, Mi. Šefčík.
ŽK 2:2 (Vach, Strapko – Patka, Fábik), ČK 1:0 (83. Strapko).
Šaštín: P. Vach – Šághy, Mošať, Švaral, Malík, Šedivý, Strapko, Macánek, Krak, Kučera, Herda (str. F. Pollák, Brunner, Svrček), tréner V. Mihálik.
Rybky: Janči – Fábik, Chudý, Patka, M. Mareček, Chvála, B. Cigáň, K. Ravas, I. Ravas, Beňo, Kadlíček (str. Surový), tréner Fridrich Hutta.

Mužstvo hostí malo v nohách stredajšiu dohrávku s Holíčom, no už v 2. min. sa ujalo vedenia gólom Ivana Ravasa – 0:1. Slovan však pomerne rýchlo vyrovnal Adamom Šedivým na 1:1 a v ďalšom priebehu mal hru pevne v rukách. Ešte do polčasu ju vyjadril ďalšími dvomi gólmi. V 32. min. ho dostal do vedenia Filip Kučera a na polčasových 3:1 zvýšil Martin Macánek. Keď chvíľu po prestávke pridal Matúš Herda gól na 4:1, na hostí by si v tom momente nikto nevsadil. Lenže v priebehu nasledujúcich piatich minút dvakrát prekonal Vacha v domácej bráne Adam Beňo a po hodine hry uzavrel dvomi gólmi svoj hetrik Ivan Ravas a zrazu bolo všetko naopak – 4:5. Silnú dvadsaťminútovku hostí zakončil v 71. min. Maťo Kadlíček gólom na 4:6. Slovan dohrával zápas bez vylúčeného Strapka.

Záhorácke rádio 2024 01

Jablonica – Hlboké 1:2 (1:2)
Góly: 23. V. Jánošík – 17. M. Šustek, 41. M. Vrablic.
Rozh. Pavlovič, Osuský, Kovačík.
ŽK 1:1 (Kolenyak – Mráz).
Jablonica: Michálek – Mihalcsak, Zajonc, Pátek, R. Peterka,Jenčík, Hečko, Jánošík, J. Peterka, D. Slovík, Kolenyak, tréner Jakub Štefanka.
Hlboké: Noščák – Mráz, Serdahely, Kumančík, Pajpach, Pavlík, Šustek, Liška, Vrablic, T. Slovík, Kadlečík, tréner A. Fišan.

V susedskom derby prekvapili hostia v 17. min. domácu obranu rýchle rozohraným trestným kopom, po ktorom dal Marek Šustek ich vedúci gól . 0:1. Jablonica odpovedala o šesť minút vyrovnávajúcim gólom Vlada Jánošíka, no v 41. min. zahrali domáci v šestnástke rukou a nariadený pokutový kop premenil Marek Vrablic – 1:2. Po prestávke už žiadny gól nepadol a tak si Hlboké udržalo 2. miesto v tabuľke.

Bor. MikulášMyjava B 0:5 (0:3)
Góly: 4., 32. M. Tomka, 38. T. Zmeko, 64. R. Jankových, 90. Pavol Sivák.
Rozh. Mi. Šefčík, Ma. Šefčík, M. Dutka. ŽK 0:0.
B.Mikuláš: Cigánek – Plaisner, Cintula, Kujovský, Plott, Petrík, Morávek, Biksadský, Orlík, Kovalovský, Djordjevski (str. Ondriska, Evans, R. Hlavenka, Macek, Abodan), tréner Branislav Jablonický.
Myjava: Šraga – Tomka, Šarudi, Koníček, Jankových, Pavol Sivák, Gálik, Zmeko, Kodaj, Flamík, Mareš (str. Brezina, Hornák, Kosík, Š. Mareček, Jankovič), tréner Dalibor Dubovský.

Líder tabuľky potvrdil svoje suverénne postavenie a bez problémov si rozdielom triedy odviezol tri body aj z Búrov.

FK Kúty – Iskra Holíč 0:1 (0:1)
Góly: 28. J. Martinusík.
Rozh. Hulínek, Tarabus, Kačička.
ŽK 1:0 (L. Ralbovský).
Kúty: Krajčír – T. Smolinský, Valachovič, Antálek, L. Ralbovský, Vrábel, Daniš, Halabrín, Kalčík, Kovarovič, Komorný (Puškáč, Sálus), tréner Andrej Smolinský.
Holíč: Nesnadný – R. Daniel, Čech, Vaclavik, Nečas, Masaryk, T. Daniel, Samadov, Krčík, Spazier, Martinusík (Konečný, Javorček), tréner Roman Konečný.

Po výprasku v dohrávke v Rybkách si hráči Holíča prišli napraviť povesť do Kútov a aj sa im to podarilo. Po polhodine hry ich dostal do vedenia Jaro Martinusík – 0:1. A keďže domáci majú jalový útok, tento stav už nedokázali zvrátiť vo svoj prospech.

Spartak Stráže – Baník Čáry 7:1 (3:1)
Góly: 8. D. Fukna, 16. L. Letko, 18. F. Kuník, 57. K. Krchňavý, 61., 77. R. Slovák, 89. M. Biksadský – 43. S. Polák.
Rozh. Imrichovič, Köppl, Baláž.
ŽK 0:1 (M. Šúrek).
Stráže: Hladký – Obala, Pagáč, L. Letko, Štora, Fukna, Chropovský, Kuník, Biksadský, Slovák, Pálka (str. Buzay, Waldhauser, Krchňavý), tréner Lukáš Bajan.
Čáry: Ozábal – A. Danihel, L. Polák, Riška, Černoch, Kollár, Bíly, M. Šúrek, Smetana, J. Pollák, S. Polák (Cigánek, Pelikán, Navrátil, Procháska), tréner Andrej Krchňavý.

V susedskom derby rozhodli domáci tromi gólmi už v úvodnej štvrťhodine. Sebo Polák síce znížil, no po prestávke pridali Strážania ďalšie štyri góly. Hostí zarmútili gólmi ich odchovanec Fabian Kuník i trénerov syn Krištof Krchňavý.

RadimovKopčany 1:0 (0:0)
Góly: 88. S. Vanek.
Rozh. Rusinko, Prelec, Mráz.
ŽK 2:2 (Pukančík, Baláž – Vašíček, M. Švrček).
Radimov: Biskupič – Vizváry, J. Urbánek, D. Vach,  Nagy,
Vašíček, Baláž, Pukančík, Dermek, Hýroš, Rehák (str. Petrúfka, Lašák, Vanek), tréner Tomáš Juračka.
Kopčany: Vaculka – Mráz, Vach, Blažek, M. Švrček, Karas, M. Ivan, Lukáč, Veselý, Vašíček, Neúročný (str. Zubalík, Hrušecký, Novák, Kozány), tréner Ján Tolla.

V Radimove dominovali hry obrán a výborných brankárov Biskupiča a Vaculku. Gól padol až v samom závere a dal ho domáci Samko Vanek, ktorý prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč. Tréner Juračka mal v jeho prípade veľmi šťastnú ruku.

Mokrý Háj – Brodské 2:1 (0:0)
Góly: 68. O. Irša, 72. F. Piroha – 76. M. Bartal (11).
Rozh. Patka, Jablonický, Petránek.
ŽK 4:2 (Hladký, Buchta, Vaško, Šipoš – Gál, J. Da Silva).
Mokrý Háj: Šipoš – Hladký, Buchta, Bohunický, M. Valúch, Vaško, Lašák, R. Valúch, Uher, Piroha, Irša  (Brezina, Krupodorov, Eisner), tréner Igor Šefčík.
Brodské: Kewen – Soós, Bartal, J. Da Silva, Gonda, Trubiroha, Blaha, Gál, P. Da Silva, Kerwison, Štvrtecký (str. Novák).

V Mokrom Háji čakali diváci na gól takmer 70 minút a potom za osem minút padli tri. Do vedenia dostal domácich v 68. min. Oldo Irša a o štyri minúty zvýšil Filip Piroha na 2:0. Hostia však bojovali a o ďalšie štyri minúty dal kontaktný gól Martin Bartal, keď premenil nariadený pokutový kop. Vyrovať sa im však už nepodarilo.

Dohrávka

Rybky – Holíč 8:0 (6:0)
Góly: 9., 31., 49. A. Beňo, 19., 35. P. Černek, 40. M. Mareček, 45. D. Patka, 75. I. Ravas.
Rozh. Kovačík, Dragula, Kačička.
ŽK 1:0 (Chvála).
Rybky: Janči – Fábik, Bojnanský, Patka, M. Mareček, Chvála, Černek, K. Ravas, I. Ravas, Beňo, Kadlíček (str. Chudý, Surový, B. Cigáň) tréner Fridrich Hutta.
Holíč: Čermák – Čech, R. Daniel, Vaclavik, Duffek, Nečas, Masaryk, Polák, T. Daniel, Kocák, Spazier (str. Kocák, Nesnadný), tréner Roman Konečný.

Hráčom Holíča sa po prvom polčase asi točili aj hlavy. Hráči Rybiek roztočili riadny kolotoč a aj stav 6:0 bol pre hostí ešte prijateľný. Po prestávke domáci tréner vystriedal svojho najlepšieho hráča K. Ravasa a po hodine hry aj ostatných čo mal na lavičke. Vzápätí sa mu zranil Černek a tak dohrávalo domáce mužstvo oslabené. Napriek tomu pridalo ešte gól na 8:0 a brankár Mário Janči zahodil pokutový kop. Hostia prvýkrát ohrozili domáceho brankára až v 89. min. striedajúcim Kocákom.

Ďalší program: 20. kolo 5.5. o 16.30 h Holíč – Mokrý Háj, 6.5. o 16 h Myjava B – Slovan Šaštín, Rybky – Kúty, Hlboké – Stráže, Čáry – Bor. Mikuláš, 7.5. o 16.30 h Brodské – Radimov, Jablonica – Kopčany.