Súboj lídrov tabuľky, v ktorom prvé Oreské privítalo lídra z Duboviec, priniesol obojstranne výborný futbal s prekvapujúco jasným víťazstvom hostí. Dubovce boli v obrane maximálne pozorné a nebezpečné v protiútokoch, ktoré efektívne premieňali. Na čele tabuľky už majú sľubný náskok 7 bodov.

Zo zápasu Moravský Svätý Ján - Radošovce. Foto: Jozef Rusňák
Zo zápasu Moravský Svätý Ján – Radošovce. Foto: Jozef Rusňák

Sobotište sa v poslednej dobe trápi. Prehralo už šiesty zápas v rade, z toho tretí na domácom ihrisku. V týždni sa odohrali aj obidve dohrávky, takže tabuľka už je kompletná s rovnakým počtom zápasov u všetkých mužstiev.

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO
7. liga 5. kolo nadstavby
Skupina o 1. – 6. miesto

Oreské – Dubovce 1:4 (0:2)
Góly: 78. A. Hrbatý – 20. F. Vanek. 33. D. Helt, 68., 79. R. Drgon.
Rozh. Jablonický, Otrubčák.

V 20. min. sa odrazená lopta dostala k Fredymu Vaňkovi a ten spoza 16 – ky nechytateľne prekonal Bernáta v domácej bráne – 0:1. V 33. min. zvýšil vedenie hostí Dávid Helt na 0:2. Domáci Lukáš Mikuš tesne minul bránu Pekara a ten vzápätí vychytal Pavlačku vo vyloženej šancí. Zvýšiť mohol Vanek, Bernátovi pomohlo brvno. Po prestávke chceli domáci čo najskôr skórovať, útočili väčším počtom hráčov, čí otvorili priestor na brejky a jeden z nich využil Rado Drgon, ktorý krásnou obalovačkou zvýšil už na 0:3. Oreské sa nevzdávalo a po akcii dorastenca Filipa Morisa znížil striedajúci Adam Hrbatý na 1:3. Už o minútu však Drgon prudkou strelou uzavrel skóre kvalitného zápasu na 1:4.

Sobotište – Štefanov 1:2 (1:1)
Góly: 42. M. Tomeček – 1., 73. V. Tomka.
Rozh. Škrinár, Hušek.

Domáci inkasovali hneď z prvého útoku hostí, ktorý po faule mali k dispozícii trestný kop a z neho otvoril skóre zápasu Viktor Tomka – 0:1. Snahu domácich o vyrovnanie korunoval gólom do šatne Miro Tomeček – 1:1. Po prestávke sa obidve mužstvá snažili streliť víťazný gól. Šťastnejší boli hráči Štefanova. V 73. min. to bol opäť Viktor Tomka, ktorého strela sa aj s pomocou domáceho obrancu rozhodla o troch bodoch pre hostí – 1:2.

Cerová – Petrova Ves 0:0
Rozh. Blaha, Polakovič.

V priamom súboji tabuľkových susedov o 3. miesto sa zrodila bezgólová remíza. Pre Petrovu Ves v uplynulom týždni už druhá (hrala aj dohrávku s Dubovcami).

6. Sobotište 25 11 4 10 51:41 37

Ďalší program: 6. kolo 20.5. o 17 h Oreské – Sobotište, 21.5. o 17 h Cerová – Štefanov, Dubovce – Petr. Ves.

Skupina o 7. – 11. miesto
V obidvoch zápasoch tejto skupiny sa zrodili remízy, takže tabuľka ostala v nezmenenej podobe. Remíza môže mrzieť najmä Pop. Močidľany, ktoré si prípadným ziskom troch bodov mohli vykresať väčšiu iskierku nádeje k záchrane.

Pop. Močidľany – Rohov 2:2 (0:1)
Góly: 49. R. Vacenovský, 82. J. Starý – 18. vlastný (F. Pekár), 65. E. Dubec.
Rozh. Vlk, Knap.

Prípadným víťazstvom si mohli Močidľany ešte vykresať nádej, no ďalšou domácich stratou je už len minimálna. K vedeniu súperovi dopomohol v prvom polčase vlastencom Filip Pekár. Hneď po prestávke síce Vacenovský vyrovnal, no hostia išli po góle Erika Dubca opäť do vedenia – 1:2. Záverečná snaha domácich síce priniesla vyrovnanie zásluhou Jakuba Starého, no víťazstva sa domáci nedočkali ani na 24 – tý pokus.

Mor. Sv. Ján – Radošovce 0:0
Rozh. Otočka, Michalička.

V Jánoch sa diváci gólu nedočkali. Útočníci akoby sa pohnevali s koncovkou, dobre však fungovali obrany obidvoch mužstiev a rovnako aj brankári boli neprekonateľní.

voľno – Lakš. N. Ves.

7. Lakš.N.Ves 24 12 2 10 62:47 38
8. Radošovce 24 4 10 10 27:45 22
9. Mor.Sv.Ján 24 4 9 11 21:56 21
10. Rohov 24 3 5 16 28:57 14
11. P.Močidľany 24 0 5 19 19:93 5

Ďalší program: 6. kolo  21.5. o 17 h Rohov – Radošovce, Mor. Sv. Ján – Lakš. N. Ves, voľno – Pop. Močidľany.