Prvé tri mužstvá tabuľky hrali v 17. kole na ihriskách súperov a ani jedno sa netešilo z troch bodov. Kunov prehral v Rovensku, Š. Humence zachraňovali aspoň bod v posledných minútach vo Vrádišti a líder z Unína prišiel o dva body gólom v nadstavenom čase v Smrdákoch. Čelo tabuľky sa tak nezmenilo a súboj o postup do 7. ligy tak bude aj naďalej veľmi zaujímavý.

Rovensko - Kunov 2:1,Špílmacher domácich Silvester Starych v súboji s Jánom Chalupom.
Rovensko – Kunov 2:1,
Špílmacher domácich Silvester Starych v súboji s Jánom Chalupom.

ObFZ Senica MO 8. liga 17. kolo
Rovensko – Kunov 2:1 (1:1)
Góly: 5. M. Matula, 72. P. Baláž – 25. T. Trajlínek,
Rozh. Dzindzík, Hušek.

Hostia boli favoritom zápasu a aj mali častejšie loptu v moci, no nevyužívali šance. Naopak, domáci sa už z prvej šance ujali vedenia v 5. min. Marcelom Matulom – 1:0. Šance hostí na vyrovnanie nevyužil Šefčík, R. Burian trafil brvno, strela Plotta išla nad a po prihrávke Belohlávka netrafil ani J. Burian. Až v 25. min. vyrazenú strelu Filipa Vizváryho vrátil do siete Tomáš Trajlínek – 1:1. Domáci Starych následne trafil tyč, o chvíľu ďalšiu jeho strelu Bartek vyrazil a hlavička Baláža bránku minula. Po prestávke snaha hostí končila iba nakopávanými loptami do šestnástky bez šance. Jediná ucelená akcia Trajlínka s Černekom skončila nepresnou strelou. A tak sa rozhodlo v 72. min. kedy strelu Flámika z diaľky Peter Bartek iba vyrazil a Patrik Baláž loptu napálil do siete – 2:1.

Vrádište – Š. Humence 3:3 (1:1)

Góly: 19. J. Rehák (11), 57., 61. D. Medo – 3. A. Foriška, 76. L. Matula (11), 84. A. Gaša.

Rozh. Kahúň, Dzindzík. ČK 0:1 (18. Štefečka).

Humence dali rýchly vedúci gól Alešom Foriškom, no v 19. min. zabránil gólu rukou Štefečka, videl ČK a z penalty vyrovnal Juraj Rehák na 1:1. V 36. min. kopali penaltu aj hostia, no Kutlák ju nepremenil a vzápätí bol striedaný. Keď Dominik Medo dvomi gólmi zvýšil na 3:1 pre Vrádište, s oslabenými Š. Humencami to nevyzeralo dobre. Zo záverečného náporu však vyťažili aspoň bod. V 76. min. z druhého pokutového kopu znížil Luky Matula na 3:2 a deľbu bodov zabezpečil v 84. min. gól Alexandra Gašu – 3:3.

Smrdáky – Unín 2:2 (0:2)

Góly: 47. T. Danihel, 90. S. Chocholáček – 17. M. Uher, 20. M. Tokoš.

Rozh. Bednár, Obcovič.

Unín mohol využiť zaváhanie Humeniec, no aj on prišiel v samom závere o dva body. V priebehu troch minút ho dostali do dvojgólového vedenia. V 17. min. ich do vedenia poslal Mišo Uher a v 20. min. sa presadil aj druhý Michal v zostave, Tokoš zvýšil na 0:2. Hoci príležitosti boli na obidcoch stranách, skóre sa do polčasu už nezmenilo. Hneď po prestávke však premenil nariadený pokutový kop Tomáš Danihel – 1:2. Domáci vycítili šancu na zisk bodu a zvýšili bojovnosť. Keď sa hosťom nepodarilo dať poistný gól, v záverečnej snahe boli hráči Smrdák odmenení za bojovnosť, keď v nadstavenom čase vyrovnal Stano Chocholáčkovi na 2:2.

Nathaniel Knizkaren 2023

Hradište – Sekule 3:0 (2:0)

Góly: 29. T. Sadloň, 42. F. Michalička, 70. J. Kršteník.

Rozh. Škrinár, Daniš.

Hradište doma nezvykne body rozdávať, čo sa potvrdilo aj tentoraz, no Sekule im boli minimálne vyrovnaným súperom. Mali aj prvé šance v zápase, ale Volouch ani Kafka ich nevyužili. Domáci ich zato vytrestali po polhodine hry gólom Tomáša Sadloňa a gólom do šatne zvýšil Filip Michalička na 2:0. Aj druhý polčas začal šancami hostí. Volouch ani na druhý pokus neuspel a strelu Húšťavu zastavilo brvno. A tak opäť prišiel trest. V 70. min. uzavreli mimoriadne produktívni domáci strelecký účet zápasu na konečných 3:0 gólom Jozefa Kršteníka.

Letničie – Smolinské 2:5 (1:2)

Góly: 25., 68. L. Daniel – 8., 30., 79. V. Baibara, 66. D. Celláry, 70. M. Müller.

Rozh. Daniš, Pollák.

Smolinské malo vo svojich radoch ukrajinského legionára Vladyslava Baibaru, ktorý hetrikom rozhodol o ich víťazstve. V prvom polčase dvakrát dostal hostí do vedenia. Na jeho prvý gól ešte odpovedal Lukáš Daniel, no už o chvíľu opäť Baibara uzavrel na polčasovýcj 1:2. Po prestávke Dominik Celláry zvýšil vedenie hostí na rozdiel dvoch gólov, po ktorom nasledovali dve rýchle odpovede. Domáci Lukáš Daniel svojim druhým presným zásahom vykresal iskričku nádeje pre domácich, no o ďalšie dve minúty už bol opäť dvojgólový rozdiel po góle Mira Müllera 2:4. V 79. min. Baibara uzavrel svoj hetrik i skóre na konečných 2:5.

Koválov – Bor. Sv. Jur 7:1 (3:1)

Góly: 9., 45., 55. R. Maca, 26., 57. A. Tokoš, 76. M. Kuba, 81. V. Labaš – 35. Z. Daniel.

Rozh. Otočka, Tomka.

Prekvapenie sa v Koválove nekonalo. Hostia nebodovali ani na sedemnásty pokus. Iskierka nádeje im zablikala v 35. min., kedy Daniel znížil na 2:1, no následne Roman Maca dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik a zvýšil už na 4:1. Domáci dohrali zápas v pohode a pridali ešte tri góly.

12. Bor.Sv.Jur 17 0 0 17 8:116 0

Ďalší program: 18. kolo 20.5. o 16 h Kunov – Hradište, o 17 h Š. Humence – Letničie, Smrdáky – Rovensko, 21.5. o 14 h Sekule – Koválov, o 17 h Bor. Sv. Jur – Vrádište, Smolinské – Unín.