Chvojnica si v zápase kola udržala líderskú pozíciu, keď presvedčivo zdolala Prietrž rozdielom triedy. Chropov stratil výhodu zápasu domácou remízou s Trnovcom, ktorú zachraňoval až premeneným pokutovým kopom. Do boja o postup sa vrátilo Osuské. Mužstvo Bukovca nepricestovalo už k druhému zápasu.

ilustračné foto

ObFZ Senica MO 9. liga 16. kolo

Chvojnica – Prietrž 5:1 (1:0)

Góly: 40., 88. J. Černek, 48., 67. D. Šiška, 57. J. Pukančík – 55. R. Jarolín.

Rozh. Kurnický, Cibulka, Bušo.

Hostia odolávali lídrovi tabuľky celý polčas, no v jeho závere prekonal ich obranu Jakub Černek. Chvíľu po prestávke zvýšil Denis Šiška už na 2:0 a hoci dal René Jarolín kontaktný gól, hostia už rozbehnutých domácich nevedeli zastaviť. Tretí gól domácich dal Jozef Pukančík a druhýkrát sa strelecky presadili Jakub Černek a Denis Šiška.

Chropov – Trnovec 1:1 (0:0)

Góly: 72. P. Špaček (11) – 60. R. Uher.

Rozh. Pollák, Matúš.

Najväčšie prekvapenie kola. Chropov stratou dvoch bodov stratil výhodu zápasu proti Chvojnici. Hostia sa ujali vedenia v 60. min. gólom Radka Uhra. Domáci sa trápili v koncovke a od prehry ich zachránila premenená penalta po faule na Martina Bartala, ktorú v 72. min. premenil Peter Špaček – 1:1.

Záhorácke rádio 2024 01

Osuské – Podbranč 5:1 (4:0)

Góly: 1. O. Muravskij, 20. F. Filip, 32. S. Olah, 45. D. Králik (11), 57. M. Kuľka – 67. P. Goga.

Rozh. Knap, Vlk, Kahúň.

Osuské rozhodlo o svojom víťazstve už v úvodnej polhodine zápasu, kedy strelilo tri góly. Prvý hneď po rozohrávke dal ukrajinský legionár Oleg Muravskij, druhý pridal v 20. min. Fero Filip, na 3:0 zvýšil v 32. min. Samko Olah a skóre polčasu uzavrel z penalty chvíľu pred odchodom do kabín Dalibor Králik – 4:0. Po prestávke po góle Mareka Kuľku na 5:0 hráči Osuského ubrali z plynu a dovolili hosťom znížiť gólom Petra Gogu na konečných 5:1.

Dojč – Bukovec 3:0 kont.

Hostia sa k zápasu nedostavili. V ich prípade je to už druhá kontumácia.

Predohrali: Bukovec – Chvojnica 0:8.

Ďalší program: 17. kolo 20.5. o 17 h Podbranč – Chropov, Prietrž – Dojč, 21.5. o 17 h Trnovec – Chvojnica, Bukovec – Osuské.