Vyzeralo to na kolo hostí. Po tri body si od súperov priviezli Petrova Ves i Sobotište. Aj Štefanov spočiatku vyhrával na Cerovej, napokon si však odviezol spod Korlátka riadny výprask, keď po výbuchu v druhom polčase bol rád, že sa nezrodil dvojciferný výsledok.

Zo zápasu Dubovce - Petrova Ves 0:1. V súboji o loptu Dávid Sloboda (s loptou) s hosťujúcim Michalom Balážom. zadu Frederik Vanek. Foto: Ivan Peťko
Zo zápasu Dubovce – Petrova Ves 0:1. V súboji o loptu Dávid Sloboda (s loptou) s hosťujúcim Michalom Masárom. zadu Frederik Vanek. Foto: Ivan Peťko

Rozh. Knap, Vlk, Hušek.

K lídrovi do Duboviec prišlo suverénne najlepšie mužstvo jarnej časti 7. ligy, ktoré z 11 odohraných zápasov ani raz neprehralo. Z tohto pohľadu bolo otázne, kto je vlastne favoritom zápasu kola. Výhoda domáceho ihriska a rovnako skvelá séria 7 zápasov bez prehry mierne favorizovala Dubovce. Ani jedno z mužstiev nechcelo prísť o svoju neporaziteľnosť, no každá séria raz musí skončiť. Dubovce síce mali optickú prevahu a aj viac streleckých príležitostí, no nedokázal prekonať sústredenú obranu súpera na čele s výborným Jozefom Lánikom v bráne. Posledný vzájomný zápas v Petrovej Vsi skončil remízou 0:0 a zdalo sa, že súperi tento výsledok do bodky zopakujú aj v odvetnom zápase finálovej skupiny a body sa budú opäť deliť. V 86. min. však hostia rýchle rozohrali autové vhadzovanie, lopta sa dostala ku kanonierovi Martin Mihálik a ten rozhodol o víťazstve hostí – 0:1.

Oreské – Sobotište 1:2 (1:0)

Góly: 15. F. Hoško – 66. G. Polák, 68. A. Kúdela.

Rozh. Otočka, Polakovič, Michalička.

Domáci sa prezentovali nepresvedčivým výkonom, napriek tomu sa v 15. min. ujali vedenia po góle Filipa Hoška – 1:0. V prvom polčase mali aj ďalšie šance, viazla im kombinácia. Zvýšiť mohol opäť Hoško, hlavičkou však netrafil odkrytú bránku súpera a svoj deň nemal ani kanonier Pavlačka. V druhom polčase vycítili hostia svoju šancu a pomerne ľahko sa im podarilo v priebehu dvoch minút otočiť skóre. V 66. min. vyrovnal Gregor Polák a už v 68. min. sa skóre menilo opäť. Úspešným strelcom bol Adam Kúdela – 1:2. Domáci sa aj naďalej trápili, nepremenili niekoľko ďalších šancí a tak si Sobotište nečakane odviezlo z Oreského všetky body, keď prerušilo sériu šiestich zápasov v rade bez zisku čo len jedného bodu.

Nathaniel Knizkaren 2023

Cerová – Štefanov 8:2 (2:2)

Góly: 24., 83., 86. T. Královič, 34. O. Ilčík, 54., 66. M. Pipa, 61., 88. M. Vlček – 10. S. Grunner, 44. P. Tomašovič.

Rozh. Rubl, Michalička, Kahúň.

V prvom polčase to bola vyrovnaná hra. Hostia sa ujali vedenia gólom Sláva Grunnera a aj keď Timo Královič s Ondrejom Ilčíkom skóre otočili v prospech domáci, do šatní sa išlo za stavu 2:2 po góle Paťa Tomašoviča. Po prestávke to však už bol uragán zo strany domácich, ktorí nastrieľali ďalších šesť gólov, ba mohli aj oveľa viac. Hetrikom sa blysol Timotej Královič, po dva góly pridali Martin Pipa a Martin Vlček. Ziskom troch bodov sa Cerová dostala v tabuľke pred Oreské.

6. Štefanov 10 4 2 4 12:20 14

Ďalší program: 7. kolo 27.5. o 17 h Sobotište – Cerová, Štefanov – Dubovce, 28.5. o 17 h Petr. Ves – Oreské.

Záhorácke rádio 2024 01

Skupina o 7. – 11. miesto

Rohov – Radošovce 0:3 (0:2)

Góly: 29. A. Mikuš, 42. J. Huliman, 90. O. Chrenka.

Rozh. Otočka, Kahúň, Hušek.

Zaslúžene víťazstvo Radošoviec, ktoré boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Ich vedúci gól dal v 29. min. Adam Mikuš a chvíľu pred odchodom do šatní pridal ich druhý gól Ján Huliman – 0:2. Aj po prestávke sa hralo pod taktovkou hostí, no skóre sa nemenilo, obaja brankári, domáci Kubánka i hosťujúci Bulka boli výborní. Až v nadstavenom čase hostia udreli tretíkrát. Skóre zápasu na konečných 0:3 uzavrel Ondrej Chrenka.

Mor. Sv. Ján – Lakš. N. Ves 3:2 (0:1)

Góly: 58. K. Bolf (11), 78., 84. M. Baláž – 4. T. Velický, 66. N. Hubek.

Rozh. Dzindzík, Polakovič. ČK 1:0 (90. E. Zajíc).

Hostia dali rýchly gól, keď už v 4. min. mieril presne Tomáš Velický – 0:1. Hoci domáci v 58. min. po faule na Baláža vyrovnali z pokutového kopu gólom Kevina Bolfa, hostia opäť udreli, keď sa v 66. min. presadil Noro Hubek – 1:2. Záver však mali domáci zdrvujúci a dvomi gólmi Miša Baláža strhli víťazstvo na svoju stranu – 3:2. V nadstavenom čase videl domáci Erik Zajíc ČK, no domácim to už neublížilo.

voľno – Pop. Močidľany.

7. Lakš.N.Ves 25 12 2 11 64:50 38
8. Radošovce 25 5 10 10 30:45 25
9. Mor.Sv.Ján 25 5 9 11 24:58 24
10. Rohov 25 3 5 17 28:60 14
11. P.Močidľany 24 0 5 19 19:93 5

Ďalší program: 7. kolo  27.5. o 17 h Radošovce – Pop. Močidľany, Lakš. N. Ves – Rohov, voľno – Mor. Sv. Ján.