Líder tabuľky z Unína zaváhal na Smolinskom, kde po remíze 1:1 stratil dva body. Dokonale to využili Šajdíkové Humence, ktoré sa po presvedčivom víťazstve s Letničím vyhupli do čela tabuľky.

Zo zápasu Kunov - Hradišťe 2:1. V žltom strojca domáceho víťazstva Juraj Belohlávek (gól + asistencia) v súboji s Martinom Furkom.
Zo zápasu Kunov – Hradišťe 2:1. V žltom strojca domáceho víťazstva Juraj Belohlávek (gól + asistencia) v súboji s Martinom Furkom.

Z desiatich gólov sa tešili diváci v Sekuliach, kde oslavovali dvoch strelcov hetriku, Filipa Voloucha a Erika Húšťavu. Ešte o jeden gól navyše pridal Juraj Rehák z Vrádišťa.

ObFZ Senica MO 8. liga 18. kolo

Kunov – Hradište 2:1 (2:1)

Góly: 21. M. Černek, 39. J. Belohlávek – 44. M. Sadloň.

Rozh. Kahúň, Pollák Vlk.

Hostia boli v prvom polčase útočnejším mužstvom, mali aj viac šancí, no domáci boli maximálne efektívni. Po dvoch strelách z diaľky vyhrávali 2:0. Najskôr po akcii Belohlávka s R. Burianom krásne trafil Milan Černek a potom aj s prispením teču Gregora zvýšil Juraj Belohlávek na 2:0. Dovtedy hostia zahadzovali dobré šance, M. Sadloň, Furko i Bôžik. Michalička trafil z trestného kopu spojnicu Fábikovej brány. Až v 45. min. im vyšla kombinácia Furku s Bôžikom, ktorú do prázdnej brány zakončil Martin Sadloň – 2:1. Aj po prestávke boli hostia aktívnejší, no gólovo sa už ani jedno mužstvo nepresadilo.

Š. Humence – Letničie 4:1 (1:0)

Góly: 20. D. Sekáč, 51. O. Sekáč, 78. P. Macek, 86. R. Bilka – 83. F. Šarközy.

Rozh. Kahúň, Dzindzík.

Hostia na ihrisku favorita statočne odolávali, no v 15. min. sa im nepríjemne zranil brankár Michal Vanek, ktorého musela odviesť záchranka. Na jeho miesto sa medzi žrde postavil hráč Jozef Jurka, ktorý napriek snahe v 20. min. prvýkrát kapituloval po strele Dominika Sekáča – 1:0. Po prestávke ho už v 51. min. prekonal aj druhý Sekáč. Ondrej zvýšil na 2:0. V 56. min. sa Jurka vyznamenal, keď chytil Bilkovi pokutový kop. Ďalšie góly padli až v záverečnej štvrťhodiny. Po treťom góle Paťa Macka hostia znížili

Fabiánom Šarközym na 3:1. Posledné slovo mal však Robo Bilka, ktorý napravil svoje zaváhanie pri penalte a uzavrel na konečných 4:1.

Smolinské – Unín 1:1 (0:1)

Góly: 50. D. Sedláček – 38. M. Uher (11).

Rozh. Blaha, Daniš.

Vo vyrovnanom zápase sa zrodila nakoniec zaslúžená remíza. V prvom polčase mali o niečo viac šancí domáci, do vedenia však išli hostia, keď po faule premenil pokutový kop Michal Uher – 0:1. Po prestávke domáci pomerne rýchlo vyrovnali, keď z trestného kopu presne trafil Dárius Sedláček – 1:1. V ďalšom priebehu boli bližšie k výhre hostia, no domácich podržal brankár Szomolay. Ziskom iba jedného bodu prišiel Unín o svoju líderskú pozíciu.

Smrdáky – Rovensko 1:2 (0:1)

Góly: 78. T. Hrúz – 27., 81. S. Starych.

Rozh. Blaha, Matúš. ČK 0:1 (85. Ščítny).

Hral sa vyrovnaný zápas, najmä v prvom polčase bez gólových príležitostí. Až v 27. min. po strele Silva Starycha brankára Melichera oslepilo slnko a lopta skončila v bráne – 0:1. Samostatný únik hosťujúceho Špáka gólom neskončil. Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. Dostávali sa aj do šancí najmä po únikoch rýchlonohého Otrísala. No pozorný hosťujúci brankár Dolník jeho šance vychytal. V 78. min. domáci vyrovnali, keď Tomáš Hrúz z bezprostrednej blízkosti dorazil loptu do prázdnej brány – 1:1. Už o tri minúty pekný center Vávru poslal volejom nechytatelne do vinkla Silvo Starych a hostia brali všetky body – 1:2.

Sekule – Koválov 7:3 (4:1)

Góly: 4. Z. Pavlík, 15., 52., 74. E. Húšťava, 29., 38., 45. F. Volouch, 79. J. Štermenský – 50., 90. R. Maca.

Rozh. Daniš, Blaha.

Vedenia sa síce ujali hostia vlastným gólom Zdenka Pavlíka. Vyrovnávajúci gól dal Erika Húšťavu a ešte do polčasu hetrikom Filipa Voloucha si vytvorili slušný trojgólový náskok – 4:1. Aj po prestávke skórovali ako prví hostia gólom Romana Macu, no Sekule opäť kontrovali. Dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik aj Erik Húšťava a na 7:2 zvýšil Jozef Štermenský. Desaťgólovú zápasovú prestrelku uzavrel v nadstavenom čase svojim druhým gólom Maca – 7:3.

Bor. Sv. Jur – Vrádište 1:8 (0:4)

Góly: 55. J. Celláry – 9., 33., 38., 63. J. Rehák, 31. P. Tokoš, 52. J. Giertl, 66. D. Medo, 86. R. Rajčák.

Rozh. Škrinár, Bednár.

Šesť z 9 gólov dali hráči s krstným menom Juraj. Z domáceho mužstva na 1:5 znižoval Juraj Celláry, z hosťujúceho mužstva sa štyrikrát presadil Juraj Rehák a trafil sa tiež Juraj Giertl.

12. Bor.Sv.Jur 18 0 0 18 9:124 0

Ďalší program: 19. kolo 27.5. o 17 h Vrádište – Sekule, Rovensko – Smolinské, Smrdáky – Kunov, Koválov – Hradište, 28.5. o 17 h Unín – Š. Humence, Letničie – Bor. Sv. Jur.