Futbalisti Duboviec nepripustili prekvapenie na svoj účet a z predstihom dvoch kôl si definitívne zabezpečil postup do krajskej súťaže. Ich náskok pred druhou Petrovou Vsou je nedostižný.

Slovan Dubovce, víťaz 7. ligy

Petrova Ves si postup do elitnej šestky zabezpečila na poslednú možnú chvíľu, v nej už nepoznala horkosť prehry a zo šiesteho miesta si vyšplhala až tesne pod „vrchol“ tabuľky. V Dubovciach si strelci vystrieľali všetok pušný prach už v prvom polčase, v Oreskom začali padať góly až po prestávke.

Majstrovstvá ObFZ Senica
7. liga 8. kolo nadstavby
Skupina o 1. – 6. miesto

Štefanov – Petr. Ves 1:3 (1:2)

Góly: 39. M. Valla – 24., 51. T. Polák, 38. P. Januška.

Rozh. Ma. Šefčík, Knap.

Ani Štefanov nedokázal zastaviť rozbehnutú Petrovu Ves, ktorá neprehrala už v 13 – tich zápasoch po sebe. Vedenia sa ujala v 24. min. gólom svojho kanoniera Tomáša Poláka a v 38. min. zvýšil na 0:2 Patrik Januška. Ich mierne uspokojenie využil domáci Marián Valla na kontaktný gól, ktorým uzavrel polčasové skóre na 1:2. Chvíľu po prestávke Tomáš Polák vrátil hosťom dvojgólové vedenia – 1:3. Hostia si už svoj náskok pozornou obrannou hrou dokázali udržať napriek snahe domácich ešte so zípasom niečo urobiť.

Oreské – Cerová 2:1 (0:0)

Góly: 48. L. Pavlačka, 87. O. Matúš – 59. T. Královič.

Rozh. Rusinko, Babic. ČK 0:1 (71. J. Herceg).

Oreské nastúpilo s tromi dorastencami v zostave a tí sa vôbec na ihrisku nestratili. V prvom polčase sa hral bojovný futbal bez výraznejších gólových príležitostí. Po prestávke už v 48. min. po faule Adama Hrbatého premenil penaltu Lukáš Pavlačka – 1:0. Hostia hrozili najmä Timom Kralovičom, ktorý svoju aktivitu pretavil v 59. min. na vyrovnávajúci gól – 1:1. Domáci sa aj naďalej snažili, Pavlačka trafil tyč a Andrej Baláž z trestného kopu brvno. Hostia hrali od 71. min. bez vylúčeného Hercega, napriek tomu sa stále snažili o tri body. Šťastena sa však usmiala na domácich, v 87. min. krásnou strelou rozhodol Samko Matúš – 2:1. Domáci tak ukončili sériu troch prehier.

Dubovce – Sobotište 2:1 (2:1)

Góly: 36. F. Vanek, 44. O. Rybnikár – 32. M. Tomeček.

Rozh. Dzindzík, Polakovič.

Dubovce potrebovali k definitíve získať aspoň bod, čo sa im aj podarilo, no nebolo to vôbec ľahké. Sobotište po víťazstvách v Oreskom a s Cerovou akoby získavalo formu a ujalo sa vedenia aj v Dubovciach gólom Mira Tomečka – 0:1. Odpoveď domácich však bola blesková. O chvíľu vyrovnal Fredy Vanek a ešte do prestávky otočil výsledok v prospech favorita Ondrej Rybnikár – 2:1. Po prestávke pozorné obrany už zmenu skóre nepripustili a tak sa domáci futbalisti s predstihom dvoch kôl tešili z postupu do krajskej súťaže.

43

Ďalší program: 9. kolo 10.6. o 17.30 h Oreské – Štefanov, 11.6. o 17.30 h Cerová – Dubovce, Sobotište – Petrova Ves.

Malacké pohľady Knihy.Zahori

Skupina o 7. – 11. miesto

Lakš. N. Ves – Radošovce 8:1 (4:0)

Góly: 9., 21., 41., 61. M. Szabó, 15., 74. J. Štefanovský, 69. T. Lipár,  90. E. Chvál – 58. J. Mindek.

Rozh. Štora, Hušek.

Jednoznačné a zaslúžené víťazstvo domácich. Už do prestávky zaznamenal hetrik Marek Szabó a jeden gól pridal z penalty Jakub Štefanovský – 4:0. Po prestávke v 58. min. zaznamenal aspoň čestný úspech v oslabenej zostave hrajúcich hostí hrajúci tréner Ján Mindek, keď znížil na 4:1, no po ňom pridali domáci ďalšie štyri presné zásahy a vysoko vyhrali.

Pop. Močidľany – Mor. Sv. Ján 2:2 (0:2)

Góly: 52. M. Foriška, 90. M. Čech – 19., 41. K. Bolf.

Rozh. Kahúň, Škrinár.

Po dvoch góloch Kevina Bolfa vyhrali hostia polčas 0:2 a schyľovalo sa k ďalšej domácej prehra Pop. Močidlian. Domáci sú však bez ohľadu na postavenie v tabuľke bojovníci a po prestávke dal už v 52. min. kontaktný gól Mišo Foriška – 1:2. V samom závere zápasu hrali domáci už vabang, ich tlak sa snažili v nadstavenom čase hostia pribrzdil taktickým striedaním, no hneď po ňom vyrovnal Maťo Čech na konečných 2:2.