Favoriti v 20. kole nezaváhali a tak dve kolá pred koncom sú v hre o postup stále tri mužstvá. O postup sa počas jarnej časti „bijú“ Unín so Šajdíkovými Humencami a v pozadí čaká Kunov, ktorého výhodou sú vzájomné zápasy s obidvomi konkurentmi, keď všetky štyri vyhral, dokonca bez inkasovaného gólu.

Doma zaváhalo iba Hradište, ktoré nečakane prehralo s Vrádišťom, Sekule si poradili s Letničím a Smolinské hladko so Smrdákmi.

Zo zápasu Sekule - Letničie.
Zo zápasu Sekule – Letničie.

ObFZ Senica MO 8. liga 20. kolo

Hradište – Vrádište 2:3 (0:2)

Góly: 59., 77. F. Michalička – 27. R. Puček, 44., 63. J. Rehák.

Rozh. Kahúň, Obcovič.

Prekvapenie na úkor favorita sa zrodilo v Hradišti, kde hostia z Vrádišťa natiahli svoju sériu už na 3 víťazné zápasy. Po polhodine hry ich dostal do vedenia Ríšo Puček a gólom do šatne zvýšil na polčasových 0:2 Juraj Rehák. Po prestávke dal kontaktný gól Filip Michalička, no o chvíľu Rehák svojim druhým gólom vrátil hosťom dvojgólové vedenie – 1:3. Domáci sa ešte raz dotiahli na rozdiel gólu a opäť po góle Michaličku – 2:3. V 86. min. sa mohol o deľbu bodov zaslúžiť Jozef Kršteník, no nepremenil nariadený pokutový kop.

Š. Humence – Rovensko 5:0 (1:0)

Góly: 43., 62. D. Štefečka, 71., 85. A. Foriška, 82. vlastný (E. Flámik).

Rozh. Otočka, Bednár.

Domáci si nemôžu dovoliť strácať body, najmä nie na domácom trávniku. Zodpovednosť zväzovala ich strelcom nohy a tak sa z množstva šancí dočkali prvého gólu až tesne pred odchodom do šatní. Dal ho po štandardnej situácii Dávid Štefečka – 1:0. Ten istý hráč z rovnakej situácie pridal aj druhý gól, keď v obidvoch prípadoch stál v správny čas na správnom mieste. Po ňom sa ešte dvakrát presadil aj Aleš Foriška a jeden gól si dali hostia vlastný, keď svojho brankára Dolníka prekonal Erik Flámik.

Smolinské – Smrdáky 7:2 (2:1)

Góly: 6., 67. D. Celláry, 28., 63. J. Hudák, 57. J. Goga, 70. M. Smolinský, 84. A. Šipoš – 30. R. Veis, 88. P. Otrísal.

Rozh. Škrinár, Duffek. ČK 1:0 (45. S. Chocholáček).

V sotva priemernom stretnutí si domáci pripísali povinné tri body, keď im k nim mierou vrchovatou pomohol svojou nedisciplinovanosťou hosťujúci Stano Chocholáček, ktorý v 45. min. videl ČK. Do prestávky sa domáci ujali vedenia 2:0 po góloch Dominika Celláryho a Jána Hudáka. Už o chvíľu dal René Veis kontaktný gól na 2:1 a tak skončil aj prvý polčas. Po prestávke už oslabeným hosťom rýchle ubúdali sily a Smolinské postupne zvyšovalo svoj náskok až na 7:1. Skóre zápasu uzavrel v 88. min. Paťo Otrísal na 7:2.

Zo zápasu Kunov - Koválov 2:1. Hráč hostí Tomáš Pavlík (s loptou) obkľúčený trojicou domácich hráčov. Zľava Viktor Šúrek, Martin Fajnor a Hugo Manďák.
Zo zápasu Kunov – Koválov 2:1. Hráč hostí Tomáš Pavlík (s loptou) obkľúčený trojicou domácich hráčov. Zľava Viktor Šúrek, Martin Fajnor a Hugo Manďák.

Kunov – Koválov 2:1 (1:0)

Góly: 26. J. Belohlávek, 68. D. Ventúra – 48. M. Kuba.

Rozh. Matúš, Blaha.

V Kunove sa hral jeden zo slabších zápasov sezóny. Hostia nastúpili v nekompletnej zostave, no ešte do polčasu sa stačili doplniť aspoň na základnú jedenástku. Domáci sa ujali v 26. min. vedenia gólom svojho kanoniera Juraja Belohlávka – 1:0. Nepríjemné prekvapenie čakalo na domácich chvíľu po prestávke, keď tečovala strela Mateja Kubu prelobovala domáceho brankára Barteka a zastavila ju až sieť – 1:1. Ba mohlo byť pre domácich ešte horšie, no Lukáš Slezák nevyužil pošmyknutie sa Barteka anetrafil opustenú bránu. Na druhej strane po prihrávke Viktora Šúrka nevyužil tutovku Belohlávek. Rozhodlo sa v 68. min. kedy z takmer 40 m napriahol David Ventúra a lopta prekvapujúco skončila v sieti – 2:1. Kunovu tak ostala nádej na prvenstvo v súťaži.

Sekule – Letničie 3:1 (2:0)

Góly: 15., 43. F. Volouch, 50. E. Húšťava – 83. L. Daniel.

Rozh. Otočka, Tomka.

V Sekuliach sa hral kvalitný útočný futbal s množstvom šancí na obidvoch stranách. Presadil sa iba jeden hráč, no hneď dvakrát. Filip Volouch v 15. min. využil zaváhanie obrany hostí a z brejku otvoril skóre a chvíľu pred prestávkou po rohu presnou hlavičkou zvýšil na polčasových 2:0. Chvíľu po prestávke Sekule využili chybu hosťujúcej obrany a presadil sa aj druhý domáci kanonier Erik Húšťava – 3:0. Ďalšie šance už ostali nevyužité. Až v 83. min. sa dočkali aj hostia, keď jednu využili aj hosťujúci Lukáš Daniel a upravil na konečných 3:1.

Bor. Sv. Jur – Unín 0:4 (0:2)

Góly: 15. M. Krempa, 30. P. Rehák, 56. P. Klein, 87. A. Sopúšek.

Rozh. Dzindzík, Polakovič.

V súboji posledného s prvým sa naplnili papierové predpoklady a hostia si bez problémov udržali svoju pozíciu lídra. I keď mnohí očakávali oveľa vyšší gólový rozdiel, aj tento stačil Unínu k udržaniu si svojho vedúceho postavenia.