Chvojnica v 19. kole 9. ligy vyhrala na Podbranči 4:2. Všetky štyri jej góly dal Denis Šiška, ktorý tak vystrieľal pre svoje mužstvo postup. Jej náskok pred Osuským je už nedostižný.

Jediným mužstvom, ktoré dokázalo využiť výhodu domáceho trávnika bola Prietrž, ktorá vysoko zdolala Chropov. Vo zvyšných dvoch zápasoch sa body delili. Bukovec po deľbe bodov s Trnovcom získal v jarnej časti svoj prvý bod.

Zaujímavý záber zo zápasu Bukovec - Trnovec
Zaujímavý záber zo zápasu Bukovec – Trnovec

ObFZ Senica MO 9. liga 19. kolo

Prietrž – Chropov 5:2 (1:1)

Góly: 15., 64., 82. P. Polakovič, 73. S. Jarábek (11), 90. vlastný (A. Chorvát) – 3., 62. O. Černek.

Rozh. Michalička. ČK 0:1 (22. A. Tóth).

Chropov v posledných štyroch zápasoch dokázal vyhrať iba tesne s posledným Bukovcom a sám sa tak pripravil o možnosť zabojovať o postup. V Prietrži dvakrát vyhrával po góloch svojho kanoniera Olivera Černeka. Svoj prvý gól dal už v 3. min., no po štvrťhodine hry vyrovnal Peťo Polakovič na 1:1. O chvíľu sa nechal zbytočne vylúčiť hosťujúci Tóth. Napriek tomu sa hostia aj v oslabení ešte raz ujali vedenia gólom Černeka, Prietrž odpovedala už po dvoch minútach opäť Polakovičom. V 73. min. premenil Stano Jarábek nariadený pokutový kop – 3:2. Oslabeným hosťom rýchle ubúdali sily a v poslednej desaťminútovke pridali domáci ešte dva góly. Hetrik uzavrel Polakovič a konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase vlastným gólom Andrej Chorvát.

Dojč – Osuské 2:2 (2:2)

Góly: 5. P. Kuček, 14. R. Morávek – 9., 25. M. Kuľka.

Rozh. Pollák.

Domáci dvakrát vyhrávali po góloch Patrika Kučka a Ruda Morávka, hosťujúci Marek Kuľka zakaždým dokázal vyrovnať. Napriek snahe hostia už ďalší gól za vyše hodinu hry nedokázali streliť. Osuské stratou dvoch bodov stratilo aj teoretickú šanci na predstihnutie Chvojnice, s ktorou by práve v nastávajúcou kole mohlo zabojovať o postup.

Tulaj december 2023

Podbranč – Chvojnica 2:4 (1:3)

Góly: 42., 86. P. Goga – 10., 22., 37., 79. D. Šiška.

Rozh. Daniš.

Denis Šiška vystrieľal Chvojnici štyrmi gólmi postup. Čistým hetrikom poslal hostí do vedenia 0:3. Peťo Goga v závere polčasu znížil na 1:3 a obaja strelci dali po prestávke ešte po jednom góle – 2:4.

Bukovec – Trnovec 1:1 (0:1)

Góly: 90. M. Sládek – 82. J. Brezina.

Rozh. Štora, Nečas.

Bukovec prehral na jar všetkých osem doterajších stretnutí a keď v 82. min. doslova výstavnou strelou z trestného kopu poslal Jaro Brezinu hostí do vedenia 0:1, zdalo sa že túto sériu predĺži. Lenže už v nadstavenom čase Miro Sládek v zúfalom nápore domácich vyrovnal na konečných 1:1, v Bukovci sa mohli tešiť z prvého tohtoročného bodu.

Predohrali: Bukovec – Chvojnica 0:8.

Ďalší program: 20. kolo 10.6. o 17.30 h Chvojnica – Osuské, Chropov – Dojč, Bukovec – Podbranč, 11.6. o 17.30 h Trnovec – Prietrž.