Po 3. kole 7.ligy ObFZ Senica ostali v čele dve mužstvá bez straty bodu, naopak, na spodku sú tri mužstvá bez bodového zisku. Zápas kola sa hral v Petrovej Vsi, kde sa stretli prvé dve mužstvá tabuľky.

Domáce mužstvo po takmer roku prehralo na vlastnom trávniku, vďaka čomu si ich súper udržal pozíciu lídra. Hostia vyhrali aj ďalšie tri zápasy, Sobotište v Čároch, Lakšáre v Rohove a Štefanov v Radošovciach, pričom pre všetky tri tieto mužstvá sú to druhé domáce prehry.

ObFZ Senica MO 7. liga 3. kolo

Oreské – Šaj. Humence 6:0 (3:0)
6., 9., 54. M. Baláž, 39., 88. L. Pavlačka, 84. P. Špaček (11). Rozh. Kahúň, Michalička.

Oreské, hoci malo viacerých dorastencov v zostave, nastúpilo s úmyslom konečne bodovať aj doma. Už v úvodnej desaťminútovke sa dvakrát presadil kapitán mužstva Miro Baláž – 2:0. Tretí gól pridal chvíľu pred prestávkou kanonier mužstva Lukáš Pavlačka – 3:0. Oreské nepoľavilo ani po prestávke. Baláž uzavrel svoj hetrik, mladý Paťo Špaček (17), ktorý nastúpil na svoj prvý zápas medzi seniormi, dostal šancu zahrávať pokutový kop a nemýlil sa – 5:0. Skóre uzatváral dve minúty pred koncom svojim druhým gólom Pavlačka 6:0.

Cerová – TJ Unín 4:0 (2:0)
22., 42 T. Královič, 55., 58. D. Badáň, rozh. Blaha, Tubl. ČK 1:0 (35. R. Královič – tréner).

Posledný Unín na ihrisku Cerovej, ktorá tiež usilovala o prvé víťazstvo, veľa šancí na úspech nemal. Domáci ťahúň Timo Královič bol doslova neudržateľný a v prvom polčase dvakrát prekonal Huszára v bráne hostí. Po prestávke sa to isté podarilo v priebehu troch minút aj Denisovi Badáňovi a Cerová tak mohla oslavovať prvé víťazstvo v sezóne.

Macek Knihy.Zahori

Petrova Ves – Moravský Sv. Ján 0:1 (0:0)
87. Kevin Bolf, rozh. Štora, Polakovič, Hušek. ČK 0:1 (64. F. Chvál).

Stretnutie druhého mužstva tabuľky s prvým sa hralo vo veľkej horúčave. Hra prebiehala väčšinou medzi šestnástkami. Obidve mužstvá si vytvorili niekoľko šancí, viac ich mali domáci. Dominik Bolf v bráne hostí bol však vynikajúci a tak sa do kabín išlo za bezgólového stavu. Po prestávke sa obidve mužstvá usilovali o rozhodujúci gól. Bližšie k nemu mali domáci, ktorí od 64. min. hrali v početnej výhode po ČK Filipa Chvála. Nielen ju nevyužili, ale v 87. min. dostali rozhodujúci gól, keď po prihrávke Adama Šimonoviča sa dostal za obranu domácich Kevin Bolf a ten sa nemýlil – 0:1. V závere sa zranil brankár hostí Dominik Bolf, brankárske rukavice si natiahol jeho brat Kevin Bolf a medzi žrďami pomohol udržač  najtesnejšie vedenie ubránili.

Ďalej: Kevin Bolf: Po víťaznom góle si navliekol brankárske rukavice

Baník Čáry – Sobotište 0:2 (0:1)
9. M. Tomeček, 54. M. Jankových, rozh. Blaha, Jablonický, Šturdík. ČK 0:1 (82. M. Čederle).

Po senzačnom víťazstve 4:0 v Radošovciach hral Baník nasledujúce dva zápasy na domácom trávniku, no namiesto plánovaného plného bodového zisku mu ostali prázdne ruky. A to hrali hostia v značne oslabenej zostave. Napriek tomu dali rýchly gól, keď už v 9. min. prekonal Ozábala v domácej bráne Miro Tomeček a ďalšie tri tutovky zahodili. Napriek snahe domáci futbalisti cestu k prekonaniu obrany súpera nenašli a do kabín sa išlo za stavu 0:1. Obrat v skóre domácim nevychádza, naopak, 9. minúta im bola osudná aj po prestávke, keď v 54. min. zvýšil Matúš Jankových na 0:2. Deprimovaní hráči Baníka nezvládli ani presilovku, ktorú hrali od 82. min. po vylúčení Čederleho, na výsledku sa však už nič nezmenilo.

Rohov – Lakšárska N. Ves 1:5 (1:1)
26. T. Perička – 5. O. Cigánek, 68. R. Chrenko, 78. J. Štefanovský, 84. M. Tománek, 86. N. Hubek, rozh. Vlk, Štora, Tomka.

Archívne foto zo zápasu Rohov - Lakšárska N. Ves.
Archívne foto zo zápasu Rohov – Lakšárska N. Ves.

Krutý výsledok pre domácich po pomerne vyrovnanom priebehu zápasu. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, o niečo aktívnejší boli domáci. Obidve mužstvá si vypracovali po dve šance, brankári Melichárek i hosťujúci Šťastný však boli pozorní. V 26. min. trafil Ďurica tyčku a Perička stál na správnom mieste – 1:0. O chvíľu zahrávali hostia roh a po skrumáži vyrovnal Cigánek – 1:1. Aj po prestávke boli domáci snaživejší, no v 68. min. center T. Velického prepadol až k Chrenkovi a bolo 1:2. Gól domácich zlomil, začali hrať vabang a hostia z protiútokov do otvorenej obrany pridali ďalšie tri góly.

Radošovce – Štefanov 1:2 (0:1)
51. L. Sloboda – 40. M. Rampáček (11), 70. L. Hrubša, rozh. Vlk, Pollák.

Štefanov po prvýkrát v sezóne inkasoval gól, no veľmi ho to mrzieť nemusí, keďže si z Radošoviec vezie plný počet bodov. V prvom polčase sa hostia ujali vedenie, keď v 40. min. premenil Marcel Rampáček za faul nariadený pokutový kop – 0:1. Snaha domácich o vyrovnanie bola odmenená chvíľu po prestávke, keď v 51. min. vyrovnal Lukáš Sloboda na 1:1. Z prvého bodu v sezóne sa však domáci netešili, V 70. min. rozhodol o výhre hostí Lukáš Hrubša – 1:2.

Rohov 3 0 0 3 3:12 0

Ďalší program – 4. kolo sobota 26.8. o 16.30 hod. Lakšárska N. Ves – Sobotište, 27.8. o 10 hod. Rohov – Petrova Ves, o 16.30 hod. Moravský Sv. Ján – Oreské, Šaj. Humence – Cerová, Štefanov – Baník Čáry, Unín – Radošovce.

.

Hokejbal: Po prvých dvoch zápasoch je stav semifinálovej série Skalica – Považská Bystrica vyrovnaný

Počas uplynulého víkendu (27. – 28.4.) sa začali semifinálové série hokejbalovej extraligy.…