V rámci výpomoci bude Nemocnica Malacky poskytovať urgentnú zdravotnú starostlivosť do 4. septembra 2023 do 7:00. TASR o tom informovala Martina Šoltésová, manažérka marketingu a PR spoločnosti, ktorej členom je aj prevádzkovateľ nemocnice v Malackách.

foto archív

“Spoločne s kolegami sme sa rozhodli podať pomocnú ruku a poskytovať zdravotnú starostlivosť v ambulanciách ústavnej pohotovostnej služby do 4. septembra 2023. S Ministerstvom zdravotníctva SR a ostatnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti sme sa dohodli, že prvé tri dni v septembri budú pre pacientov v našej nemocnici nepretržite 24 hodín denne k dispozícii všetky tri ambulancie ústavnej pohotovostnej služby – interná, chirurgická aj gynekologická,” povedal riaditeľ Nemocnice Malacky Miroslav Kočan.

Macek Knihy.Zahori

Zdravotná starostlivosť bude v rámci ambulancií ústavnej pohotovostnej služby (ÚPS) zabezpečovaná v nepretržitom režime a bude k dispozícii pre pacientov, ktorí sa do nemocnice dopravia individuálne.

Poskytovanie zdravotnej starostlivosti po ordinačných hodinách ambulancií bude v Nemocnici Malacky od 1. septembra zabezpečené aj prostredníctvom fungovania ambulantnej pohotovostnej služby (APS), ktorú bude v priestoroch Nemocnice Malacky po novom zabezpečovať spoločnosť LH med s.r.o. APS bude pre pacientov k dispozícii v pracovných dňoch od 16:00 do 22:00 a cez víkendy a dni pracovného pokoja od 7:00 do 22:00.

Ďalej: Urgent v Nemocnici Bory sa od septembra zaradí do pevnej siete


.
Toto je čítané

Muž v Holíči mieril na autá dlhou airsoftovou zbraňou

Na hlavnom ťahu medzi mestom Holíč a hraničným priechodom s Českou republikou…

BM: Ustekana sobota