Vyhrali aj Jáňania, no opäť najtesnejšie a Štefanov zásluhou deviatich strelených gólov do siete Baníka Čáry ich o skóre vystriedal na čele tabuľky.

Petrova Ves sa vyše hodiny strelecky trápila v Rohove, aby v poslednej polhodine hetrikom Martina Mihálika definitívne rozhodla. V Uníne, podobne ako v Jánoch, rozhodol o zisku bodov domácich jediný gól. Body sa delili iba v Lakšároch.

Foto zo zápasu Rohov - Petrova Ves 2:6
Foto zo zápasu Rohov – Petrova Ves 2:6

ObFZ Senica MO 7. liga 4. kolo
Rohov – Petrova Ves 2:6 (1:1)
18. M. Ščítny, 58. S. Chocholáček – 6. S. Starych, 47. D. Gašparovič, 62. V. Mráz (11), 66., 85., 90. (11), M. Mihálik, rozh. Otočka, Mi. Šefčík, Kahúň.

Petrovka si po domácej prehre s Jánami prišla napraviť chuť do Rohova, no dlho sa jej nedarilo. Do prestávky zaujal gólový súboj nedávnych spoluhráčov z Rovenska. V 6. min. otvoril skóre zápasu hrajúci tréner hostí Silvo Starych a po štvťodine hry vyrovnal Maťo Ščítny – 1:1. Šancu domácich mal Tom Ravas, no nedal, domáci si mysleli že aj vďaka faulu. Tesne pred prestávkou netrafil Martin Mihálik prázdnu bránu. Aj po prestávke dali hostia rýchly gól zásluhou Gašparoviča, na ktorý odpovedal krásnou trefou Samo Chocholáček – 2:2. Kto myslel, že bude dráma, mýlil sa. O chvíľu domáci brankár Job fauloval Mihálika a z penalty poslal hostí opäť do vedenia Vlado Mráz – 2:3. O minútu trafil Mráz brvno a po akcii Vaňka začal Martin Mihálik cestu za hetrikom, ktorú ukončil v nadstavenom čase z druhej penalty – 2:6.

Lakšárska N. Ves – Sobotište 1:1 (0:1)
55. M. Tománek – 19. L. Krček. Rozh. Matúš, Škriniar, Duffek.

Sobotište si aj na ihrisku silných Lakšár udržalo svoju tohtosezónnu neporaziteľnosť a dokonca siahalo aj na tri body. Vedenia sa hostia ujali v 19. min. gólom Lukáša Krčka a výsledkom 0:1 skončil aj prvý polčas. Domáci mali viac z hry, boli aktívnejších, no pohnevali sa s premieňaním príležitostí. Až v 55. min. prekonal obranu hostí a brankára Pullmanna Maťo Tománek a vyrovnal na konečných 1:1.

Unín – Radošovce 1:0 (1:0)
20. J. Šiška, rozh. Otočka, Polakovič, Knap.

V Uníne sa stretli dve mužstvá, ktoré v tejto sezóne ešte nebodovali. Preto sa od začiatku  zápasu hral bojovný zápas so šancami na oboch stranách. Hostia svoje šance však nevyužili, no Unínu vyšla v 20. min. nacvičená štandardná situácia, po ktorej dal jediný gól zápasu Jakub Šiška – 1:0.

Moravský Sv. Ján – Oreské 1:0 (1:0)
43. G. Štefek, rozh. Blaha, Vlk.

Jáňania vyhrali aj štvrtý zápas v sezóne. Po najtesnejšom víťazstve, ktoré gólom tesne pred prestávkou zabezpečil Gabo Štefek, ich však o skóre vystriedal na čele tabuľky Štefanov.

Šaj. Humence – Cerová 4:1 (3:0)
5. E, Horvát, 24., 40. J. Burian, 71. T. Chorvát – 77. T. Královič (11), rozh. Štora, Tomka.

Po rýchlom góle Horvátha pridal ešte v prvom polčase svoje prvé góly v novom drese Jozef Burian, posila z Kunova. V 71. min. sa presadil aj Tomáš Chorvát a hostia už len korigovali, v 77. min., keď Timo Královič premenil pokutový kop na 4:1.

Štefanov – Baník Čáry 9:0 (4:0)
P. Tomašovič 4, M. matula 2, S. Grunner, J. Tomašovič, L. Hrubša, rozh. Tubl, Pollák.

Vysoké víťazstvo vynieslo Štefanov do čela tabuľky. Zdá sa, že Čáry sú po úvodnom víťazstve v Radošovciach v hlbokom útlme.

Ďalší program – 5. kolo sobota 2.9. o 16 h Baník Čáry – Unín, nedeľa 3.9. o 16 h Petrova Ves – Lakš. N. Ves, Radošovce – Š. Humence, Cerová – Mor. Sv. Ján, Sobotište – Štefanov, Oreské – Rohov.

.

Futbal: Trenčania ukončili skalickú sériu bez prehry

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Niké…