Ťahákom kola bol súboj prvého s druhým na perfektne pripravenom trávniku senického štadióna. Domáca Senica v doterajšom priebehu ešte nedostala gól, no platilo iba 20 sekúnd. To sa z takmer 30 metrov odhodlal k strele hosťujúci Jozef Jurka a nechytateľne trafil ľavý vinkel domácej brány. Právom si hp televízia Markíza vybrala do hlavného športového vysielania do rubriky FRAJER NA ZÁVER.

Takmer všetky ostatné zápasy skončili podľa papierových predpokladov, prekvapením je iba domáca prehra Hradišťa so Sekulami a čiastočne aj remíza Smrdák s Prietržou, keď vzhľadom k priebehu Prietrž skôr dva body stratila. Paradoxne sa gólovo presadili aj dvaja hokejisti Dukly Senica, v drese Prietrže René Jarolín a v drese Vrádišťa Samo Košút.

Foto zo zápasu Senica - Letničie 10:3. S loptou strelec úvodného gólu Jozef Jurka v súboji s Martinom Vyletelom.
Foto zo zápasu Senica – Letničie 10:3. S loptou strelec úvodného gólu Jozef Jurka v súboji s Martinom Vyletelom.

ObFZ Senica MO 8. liga 4. kolo
FK Senica – Letničie 10:3 (4:1)
M. Včelka 3, P. Škodáček a V. Šimo 2, J. Reľovský, M. Vyletel, V. Tur – J. Jurka, L. Kalay, D. Riška, rozh. Kahúň, Patka, Thao.

V súboji vedúcich mužstiev tabuľky pred slušnou návštevou neubehla ani polminutka a už sa skóre menilo. To hosťujúci Jozef Jurka prekvapil domáceho brankára a poslal Letničie do vedenia – 0:1. Hostia sa však tešili iba dve minúty. V 3. min. vyrovnal Pavol Škodáček na 1:1 a postupne domáci pridali ďalšie tri góly. Hostia hrali sympatický otvorený futbal a mali tiež šance. Portel a Kuček po pase M. Konečného ich nepremenili. Druhý polčas začal rovnako ako prvý. Po pár sekundách striedajúci Laco Kalay znížil na 4:2. Vzápätí pokračoval gólostroj domáceho mužstva, ktorý sa zastavil na najmenšej dvojcifernej hodnote.

Hradište – Sekule 2:4 (1:2)
30. M. Furko, 74. M. Sadloň – 13., 18., 88. F. Volouch, 65. M. Chvátal, rozh. Srnec, B. Dutka, Thao.

Začiatok zápasu vyšiel nad očakávanie hosťom a už v 18. min. po dvoch presných zásahoch Filipa Valoucha vyhrávali 0:2. S nakopávanými loptami domácich si pozorná obrana hostí poradila, no v 30. min. jedno u mála zaváhaní využil Martin Furko – 1:2. Po prestávke mohol hosťom vrátiť dvojgólové vedenie Húšťava, no v 52. min. jeho gólovú strelu zastavilo brvno. Podarilo sa to až v 65. min. Maťovi Chvátalovi, ktorý z trestného kopu z vyše 30 m trafil nechytateľne – 1:3. Domáci sa nevzdávali a ešte raz sa vrátili do zápasu po hlavičke Martina Sadloňa – 2:3. V ich záverečnom vabangu však ušiel Volouch a do prázdnej brány uzavrel svoj hetrik i skóre na konečných 2:4.

Smrdáky – Prietrž 3:3 (1:3)
12. P. Otrísal, 57. P. Smoleňák, 76. F. Vizváry – 11. R. Jarolín, 31. J. Janitor, 35. S. Jarábek, rozh. Vlk, Štora, Blaha.

V zápase bohatom na góly prekvapujúco hostia po celý čas vyhrávali. Na prvý gól René Jarolína ešte rýchlo stačil odpovedať Patrik Otrísal, no ešte do prestávky po góloch Jakuba Janitora a Stana Jarábka išli hostia do dvojgólového brejku – 1:3. Zvýšené úsilie zverencov Tomáša Mičku po prestávke korunovali gólmi Paťo Smoleňák a Filip Vizváry a tak sa body napokon delili – 3:3.

Kunov – Rovensko 1:0 (0:0)
58. A. Krbica, rozh. Štora, Hušek, Polakovič.

Posledné Rovensko si prišlo do susedného Kunova pre body, aby sa odpútalo z posledného miesta, no jeho zámer mu nevyšiel. Priemerný, no bojovný zápas rozhodol jediný gólový moment, keď v 58. min. domáci Adrián Krbica prekonal Vávru v bráne hostí a tri body tak ostali doma – 1:0.

Koválov – Smolinské 1:2 (0:0)
77. R. Maca (11) – 52. S. Maderič (11), 64. M. Malík, rozh. Michalička, Obcovič. ČK 1:0 (65. M. Hlavenka).

Hostia si v Koválove vybojovali prvé tohto sezónne víťazstvo a v tabuľke preskočili svojho súpera i Prietrž. Po bezgólovom polčase sa ujali vedenia gólom Stana Maderiča, ktorý premenil pokutový kop 0:1. Keď v 64. min. zvýšil Marek Malík na 0:2 a vzápatí videl domáci Hlavenka ČK, šance na zvrat sa Koválovu znížili. Po faule v šestnástke premenil ďalší pokutový kop domáci Roman Maca, no vyrovnať už Koválov nedokázal.

Vrádište – Pop. Močidľany 5:1 (2:0)
20. J. Giertl, 37. S. Košút, 48. D. Medo, 65. D. Vinkler, 82. J. Rehák – 61. R. Vacenovský, rozh. Tokoš, Škrinár.

Domáci boli jasne lepším mužstvom, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. V prvom polčase získali sľubné dvojgólové vedenie po góloch Giertla a hokejového brankára Dukly Senica Sama Košúta. Chvíľu po prestávke zvýšil Medo na 3:0 a keď aj Vacenovský znížil, viac už Vrádište hosťom nedovolilo. Vinkler a Rehák prifali ďalšie góly na konečných 5:1.

Ďalší program – 5. kolo sobota 2.9. o 16 h Smolinské – Vrádište, nedeľa 3.9. o 16 h Rovensko – Smrdáky, Letničie – Koválov, P. Močidlany – Hradište, Sekule – Kunov.