Na Záhorie prišlo mužstvo so slávnou minulosťou, no v tomto ročníku patrí k dvom mužstvám, ktoré ešte v súťaži nevyhrali. A platí to aj po 6. kole.

Gbelania o svojom víťazstve rozdielom triedy rozhodli už v prvom polčase a po prestávke svojho súpera akoby šanovali. Zaujala najmä gólová hlavička debutanta v domácom drese Lukáša Kumpana.

ZsFZ MR Hummel 4. liga 6. kolo

GBELY – LEVICE 3:0 (3:0)
Gól: 28. M. Horváth, 30. L. Kumpan, 45. D. Smolinský.

Rozh. Šinka, Szalai, Hádek. ŽK 2:1 (Kosorin, L. Ravas – Jakubík).
Gbely: P. Ravas – S. Kos, D. Caltík, L. Kumpan, M. Žáček, M. Kosorin, T. Knap, R. Kleiber, N. Mihál, M. Horváth, D. Smolinský (L. Ravas, M. Pribyla, D. Nemec), tréner Adam Ambra.

Domáci dobýjali bránu hostí takmer pol hodiny, kýl prelomili obranný val súpera. Podarilo sa to v 28. min. Mišovi Horváthovi – 1:0. Už o dve minúty sa domáci z gólu tešili opäť, keď sa hneď pri svojom debute v domácom drese presadila posila z Trnavy Lukáš Kumpan, ktorý hlavičkou nedal brankárovi hostí šancu – 2:0. V závere polčasu sa už mužstvá zberali do šatní, keď domáce mužstvo udrelo do tretice. Úspešným strelcom bol Dominik Smolinský – 3:0. Pohodlné trojgólové vedenie hráčov Nafty uspokojilo a po prestávke už žiadny gól nepridali. Viac sa zamerali na udržanie čistého konta pre brankára Petra Ravasa, čo sa im aj podarilo.

Ďalšie výsledky: Boleráz – Trebatice 1:1, Prievidza – Gabčíkovo 2:2, Kozárovce – Imeľ 1:4, Trenč. Stankovce – Trstice 2:0, Vion B – Hurbanovo 1:1, Led. Rovne – Nové Zámky 1:3, Pata – J. Bohunice 1:1.

Ďalší program: 7. kolo sobota 16.9. o 15. hod. J. Bohunice – Gbely.