Hetrik Olivera Černeka zahnal chúťky Trnovcu na čelo tabuľky. Naopak, Chropov má už sľubný 5 bodový náskok.

Ilustračné foto 123rf.com

Osuské prekazilo Juranom víťaznú sériu a v Podbranči rozhodol v nadstavenom čase bývalý ligista Ostravy i Senice.

ObFZ Senica MO 9. liga 7. kolo

Trnovec – Chropov 1:4 (0:3), 80. R. Uher – 4., 13., 31. O. Černek, 55. Ľ. Klein, rozh. Obcovič, Blaha.

Súboj druhého s prvým, v prípade víťazstva by Trnovec svojho súpera vystriedal na čele tabuľky. Nič také však hostia nepripustili a už v prvej polhodine nastrieľal Oliver Černek hetrik – 0:3. Po prestávke zvýšil Ľubo Klein na 0:4. Až 10 minút pred koncom dal čestný úspech Trnovca Rado Uher – 1:4. Po prvej prehre domácich náskok Chropova na čele tabuľky je už 5 bodový.

Osuské – Bor. Sv. Jur 6:1 (4:1), 14., 20., 45. J. Knobloch, 31. S. Olah, 54. vlastný (J. Malík), 54. F. Filip – 22. M. Daniel, rozh. Tomka, Bednár.

V súboji tabuľkových susedov nenadviazali Jurania na svoje predchádzajúce dve víťazstvá a vysoko prehrali. Strojcom triumfu domácich bol najmä autor hetriku Knobloch, ktorý navyše v 68. min. nepremenil ešte pokutový kop. Osuské tak svojho súpera v tabuľke preskočilo.

Podbranč –  Čáčov 2:1 (1:1), 16. V. Šefčík (11), 90. T. Vrťo – 36. D. Miča,

rozh. Blaha, Daniš.

Po štvrťhodine hry zahral v šestnástke rukou hosťujúci Čmarada a Vlado Šefčík poslal z pokutového kopu domácich do vedenia – 1:0.  V 36. min. sa k trestnému kopu postavil Dárius Miča a spoza šestnástky nechytateľne – 1:1. Zápas sa blížil k deľbe bodov. V 90. min. zahrávali hostia roh, nezvládli však „zdržovačku“ pri rohovej zástavke a z protiútoku rozhodli domáci tečovanou strelou Tomáša Vrťa – 2:1.

voľno – Dojč.

Ďalší program – 8. kolo sobota 23.9. o 15 hod. Osuské – Chropov, Dojč – Podbranč, nedeľa 24.9. o 15 h Čáčov – Borský Sv. Jur. voľno – Trnovec.