Trnavský samosprávny kraj a Záhorské osvetové stredisko v Senici pozývajú na súťažnú prehliadku detskej dramatickej tvorivosti Trnavského kraja – Senickú divadelnú jar. Krajské kolo súťažnej prehliadky sa uskutoční v stredu 17. apríla v Dome kultúry v Senici a zúčastnia sa jej 4 divadelné súbory – víťazi regionálnych súťaží.

foto Senica.sk

Ako prvý sa o 9:00 predstaví divadelný súbor DIVADLO NA KOLENE, ZUŠ Ladislava Kupkoviča Cífer. Pod režisérskou taktovkou Martina Križana odohrajú netradičný príbeh na motívy rozprávok Pavla Dobšinského – Zakliata hora à la Dobshinski Sisters.

O 10:05 ako druhý vystúpi divadelný súbor zo ZŠ Pusté Sady. Aj oni vo svojom predstavení oživia známy rozprávkový príbeh Popoluška, ktorý dramaturgicky a režijne pripravila Ivana Zacharová.

LFS 2024

Divadielko na DLANI pri ZUŠ Voderady, je súborom, ktorý je už na divadelných prehliadkach stálicou. Tento rok sa mladí divadelníci predstavia s inscenáciou so zaujímavým názvom – Grecia – tukan, ktorý neprestal túžiť. Inscenácia vznikla na motívy knihy Dávida Králika Tukan, ktorý túžil letieť. Režijne a dramaturgicky príbeh spracovala Barbora Bazsová a hrať ho budú o 11:00.

Ako posledný na divadelných doskách vystúpi trnavský detský divadelný súbor SABINKY pri ZUŠ Mozartova Trnava. Na pravé poludnie predstavia svoju inscenáciu s názvom Kolobeh, na ktorej sa ako súbor autorsky podieľali. Režijne na inscenácii spolupracovali Sofia Klebanová a Petra Sabová.

Súčasťou Senickej divadelnej jari bude odborný hodnotiaci seminár, rozhovory o divadle medzi tvorcami inscenácií a odbornou porotou. Súťaž je súčasťou 51. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detskej dramatickej tvorivosti Zlatá priadka 2024. Najlepšie z predstavení bude náš kraj na tejto celoslovenskej súťaži ďalej reprezentovať.

Krajskú súťaž Senická divadelná jar organizačne pripravil Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici. Jej vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným finančným partnerom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťaž finančne podporila Coop Jednota, SD Senica.

Záhorí.sk informoval Miroslav Koprla zo Záhorského osvetového strediska v Senici


.
Toto je čítané

V sobotu odštartuje 12. ročník Filmového festivalu v Plaveckom Podhradí

Počas júla bude v obci Plavecké Podhradie v okrese Malacky prebiehať už…

20 rokov