Vyšetrovateľ obvinil vo štvrtok z trestného činu ublíženia na zdraví 48 ročného muža z Bratislavy. V auguste polícia dokumentovala závažnú dopravnú nehodu, ktorá sa stala krátko po 20 hod. na ceste z Kútov do obce Sekule. 48 ročný motocyklista tu narazil zozadu do dvojice cyklistov idúcich pri pravom okraji cesty v smere na Sekule. Pri nehode sám utrpel ľahké zranenia.

15 ročnému cyklistovi z Moravského Sv. Jánu spôsobil rozsiahle ťažké zranenia s mnohopočetnými zlomeninami a 17 ročnému cyklistovi zo Sekúľ spôsobil ľahké zranenia. Alkohol u účastníkov dopravnej nehody dychovou skúškou zistený nebol. Škoda na motocykli bola odhadnutá na 4 tisíc € a na oboch bicykloch 100 €. Obvinenému za jeho nedbanlivostné konanie teraz hrozí až päťročné väzenie.

— správa z 19.8. 2009 —
/Aktualizované 19.8./ Polícia v pondelok (17. 8.) dokumentovala závažnú dopravnú nehodu, ktorá sa stala krátko po 20.15 hod. na ceste z Kútov do obce Sekule. Motocyklista z doposiaľ nezistených príčin narazil zozadu do dvojice cyklistov idúcich pri pravom okraji cesty v smere na Sekule.

48 ročný motocyklista z Bratislavy pri nehode utrpel ľahké zranenia s predbežnou dobou liečenia 21 dní. 15 ročný cyklista z Moravského Sv. Jánu utrpel rozsiahle ťažké zranenia s mnohopočetnými zlomeninami po celom tele s neurčenou dobou liečenia a 17 ročný cyklista zo Sekúľ utrpel ľahké zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie. Vykonanými dychovými skúškami sa požitie alkoholu vylúčilo. Škoda na motocykli bola odhadnutá na 4 tisíc € a na oboch bicykloch 100 €.

Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a k vyšetrovaniu pribrala i znalca z odboru dopravy. Presný priebeh nehody ako i jej príčiny budú známe až po ukončení vyšetrovania.

Povinná výbava bicykla

  • Bicykel musí mať 2 samostatné a nezávislé účinné brzdy, ktorých účinok musí byť plynule ovládateľný.
  • Ak bicykel používame aj na dopravu dieťaťa, tak nesmieme zabudnúť na samostatné sedadlo, ktoré musí byť pevne pripevnené o rám a s pevnými stúpadlami pre nohy dieťaťa.
  • Odrazové svetlá – zadné červené, aspoň jedno bočné oranžové na každej strane kolesa, oranžové na každom pedály, biele predné odrazové sklo.
  • Bicykel musí mať dostatočný silný a jasný zvonček.
  • Aby sa predišlo úrazom, tak voľné konce kormidla musia byť uzavreté a hrany zaoblené.

Osvetlenie bicykla
Súčasťou povinnej výbavy je aj svetlomet svietiaci bielym svetlom. Svetlo musí byť na bicykli pevne uchytené, aby samovoľne nemenilo svoju polohu. Jeho svietivosť musí byť najviac 20 metrov. Svietiť musí súčasne so zadným červeným obrysovým svetlom minimálne 90 minút bez prerušovania.
Z uvedeného jasne vyplýva, že jazdou na bicykli bez predného svetlometu za zníženej viditelnosti osvetľuje cestu dochádza k ohrozeniu bezpečnosti cestnej premávky ako aj života a zdravia vodiča.

Prilba pre cyklistov
Pre všetkých cyklistov je povinná ochranná prilba. U ľudí starších ako 18 rokov je prilba povinná počas jazdy mimo obce, deti do pätnásť rokov ju musia nosiť stále.

Reflexné oblečenie
Reflexné oblečenie je pre cyklistov povinné v prípade zníženej viditeľnosti. Táto povinnost sa rovnako týka aj chodcov idúcich pri ceste. Je dôležité aby nás šoféri videli!

Čo môže mať bicykel

blatníky, ktoré musia prekrývať celú šírku nezaťaženej pneumatiky z oboch strán kryt reťaze

–pôvodná správa 17.8. 2009–
Vážna dopravná nehoda sa stala v pondelok večer krátko pred 21:00 hodinou pred vjazdom do obce Sekule, smerom od Kútov. Zo zatiaľ nezistených príčin motocyklista s bratislavskou ŠPZ nabúral do štyroch cyklistov, ktorí išli z neďalekého prírodného kúpaliska “Oširíd”.

Podľa neoverených informácií malo k stretu dôjsť po tom, ako sa motocyklista snažil vyhnúť kamiónu, ktorý vychádzal z obce Sekule. Či je možnou príčinou neosvetlenie cyklistov zatiaľ nie je jasné. Stav jedného cyklistu a motocyklistu je vážny.

Pridaj komentár

.
Toto je čítané

Skalica získala dotáciu takmer 700-tisíc eur na nové cyklotrasy

Mesto Skalica získalo dotáciu 688 116 eur z programu Interreg SK-CZ 2021-2027…

BM: Ustekana sobota