Farnosť Senica zažila v sobotu 20. júna primície novokňaza Jakuba Jurkoviča. Primičná svätá omša sa konala v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Senici.

foto Mesto Senica

Primície sú prvou svätou omšou, ktorú novovysvätený kňaz slávi spravidla vo svojom rodisku alebo domovskej farnosti. Pre miestne spoločenstvo veriacich išlo podľa mesta o výnimočnú udalosť.

Jakub Jurkovič prijal kňazskú vysviacku v sobotu 13. júna v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Vysvätil ho bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský. „Ďakujem Pánu Bohu za to, že ma doviedol až sem. Vďaka vašim modlitbám je táto svätá omša pre vás,“ povedal v závere bohoslužby novokňaz Jakub Jurkovič.

Slávnostným kazateľom bol Marián Lukáč, ktorý v minulosti pôsobil v Senici ako kaplán. Vo svojej homílii pripomenul aj slová miestneho dekana Karola Martinca adresované novokňazovi. „Naplň svoje kňazstvo tajomstvom svätého kríža,“ citoval Marián Lukáč.

foto Mesto Senica

Jakub Jurkovič v závere svätej omše poďakoval domácemu farárovi, priateľom aj dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na príprave primičnej slávnosti. „Pre našu farnosť je to obrovská radosť,“ uviedol domáci farár Milan Puškar.

Novokňaz Jakub Jurkovič začne od 1. júla oficiálne kňazské pôsobenie ako kaplán vo Farskom kostole sv. Michala archanjela v Skalici.



Google News
Nájdete nás aj na Google NEWS
Kliknite na Sledovať a nepremeškáte žiadne novinky.