Prinášame výsledky, komentáre a tabuľky družstiev TJ Slavoj Moravský Svätý Ján.

Prípravka: TJ Slavoj Moravský Sv.Ján – Borský Mikuláš 4:1 (3:0)
Góly: Andrej Zajíc 2, Tomáš Lopoš , Michal Lipták

Posledný zápas jesennej časti sme odohrali za stáleho dažďa v chladnom počasí. Na premočenom trávniku sme boli lepším, technickejším mužstvom. Góly strieľali Andrej Zajíc 2, Tomáš Lopoš a Michal Lipták. Hráčom nemožno nič vyčítať. Od zápasu k zápasu sme sa zlepšovali. Dochádzka výborná, kolektív skvelý. Rodičia zodpovední, keď to takto bude pokračovať na jar, môžeme sa tešiť na výborné zápasy. Po zápase sme pohostili aj súpera občerstvením. Sezónu sme zakončili posedením v bare na štadióne.
Komentár pripravil Emrich Lukáš.

Mladší žiaci: MFK Skalica – TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 7:0 (2:0)
Mladší držali krok s domácimi iba do polčasu, ktorý sa skončil 2:0 pre domácich. Druhý polčas bol z našej strany slabší a domáci to s chuťou využili.

Starší žiaci: MFK Skalica – TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 1:0 (1:0)
Zápas v Skalici bol po dlhom čase z našej strany jeden z najlepších, no paradoxne sme ho prehrali. Prvú polovicu sme začali proti veľmi silnému vetru, čo nám robilo malé problémy no i napriek tomu sme si vytvorili tri stopercentné šance na skórovanie.
Do prvej šance sa dostal Viktor Smolinský, keď využil chybu domáceho obrancu, no keď obišiel i brankára zostala pred ním iba prázdna brána Viktor ju na počudovanie všetkých netrafil. Do druhej šance sa dostal Ali Danihel, no i jeho samostatný nájazd neskončil v sieti. V týchto minútach sme mali viac z hry my a domácich sme prakticky do ničoho nepustili. Do tretej šance sa dostal opäť Viktor Smolinský, no jeho šancu mu zmaril domáci brankár.
Domáci sa dostali do ojedinelej šance po dlhom odkope a po zaváhaní Peťa Galbu, ktorý bol po vybehnutí za šestnástku pri lopte o niečo neskôr ako domáci útočník a skončilo to faulom za čo dostal žltú kartu. Do konca polčasu ostávala asi jedna minúta a domáci zahrávali rohový kop, z ktorého za pomoci nášho obrancu skórovali. Prvý polčas sa tak namiesto 1:3 pre nás skončil 1:0 pre domácich. Druhý polčas sa začal našim veľkým tlakom a na domácu bránu sa valil jeden útok za druhým a domáci iba s námahou odolávali.
Po desiatich minútach sa však začal úradovať dvanásty hráč domácich pán rozhodca Černek, ktorý býva v Skalici a ktorého syn hral za domácich. Na veci ako držanie za dres, strkanie a iné fauly, ktoré pán rozhodca vôbec neregistroval sme už ani nereagovali a keďže domáca obrana si s Viktorom nevedela rady poradil si s ním rozhodca, ktorý ho poslal po dvoch žltých kartách pod sprchy. Musím však podotknúť, že druhá karta bola udelená oprávnene, no prvú si pán rozhodca vymyslel, tak ako množstvo ďalších verdiktov. Pán rozhodca si miestami asi neuvedomoval, že sa hrá futbal a nie basketbal, keď nám pískal aj tie najjemnejšie kontakty. Kto by však čakal, že chlapci to zabalia tak by sa prerátal. Chalani aj v desiatich zatlačili a súpera prakticky do ničoho nepúšťal . No dnes nám asi nebolo súdené dať gól, keď aj ďalšie šance ostali nevyužité . Hlavne strela Andreja Vávru z tridsiatich metrov, ktorú domáci brankár iba s námahou vyškriabal zo šibenice, brvno Aliho Danihela a strela Adama Velického, ktorú zblokoval domáci obranca si pýtali gól. Koniec zápasu bol už z našej strany vabank, keď sme posunuli do útoku oboch stopérov. V týchto minútach si prišiel na svoje aj náš brankár Peťo Galba, keď zneškodnil dva nebezpečné protiútoky domácich. Po dlhej dobe musím chlapcov pochváliť za prístup a bojovnosť, ktorá nám v predchádzajúcich zápasoch chýbala a hlavne za to, že aj v desiatich sa nezlomili a boli lepším mužstvom ako domáci, ktorých ako som už spomínal bolo miestami dvanásť.
Chcel by som týmto pozvať všetkých fanúšikov na náš posledný zápas jesene, ktorý odohráme v nedeľu 4.10. 2012 na domácom ihrisku proti asi najlepšiemu mužstvu jesene Jaslovským Bohuniciam.
Komentáre pripravil Benkovič Robert.

Dorast: TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – MTK Leopoldov 7:0 (6:0)
Góly: Ondrej Nemec 3, Matej Palkovič 2, Maroš Juriga , Dominik Bolf
Dobrý deň prajem všetkým čitateľom, priaznivcom športu a hlavne fanúšikom nášho klubu Slavoj Moravský sv. Ján. 28.10.2012 sme odohrali ďalší skvelý zápas proti dorasteneckému mužstvu z MTK Leopoldov. Od úvodnej minúty sa chlapci chytili hry a stálym tlakom si vypracovávali možnosti a pekné akcie ktoré hrozili gólom. Skvelé výkony hráčov nedali na seba dlho čakať a už v desiatej minúte po peknej akcii z ľavej strany vsietil prvý gól O. Nemec. Hra pokračovala dobrým tempom aj naďalej a obrana súpera chvíľami nevedela čo sa deje a nedokázala loptu dostať ďalej ako po polovicu ihriska z čoho vznikali ďalšie nebezpečné útoky a ďalšie góly. Hetrikom sa blyskol O.Nemec dva vsietil M. Palkovič a v prvej polovičke dokončil gólovú parádu M.Juriga. Po prestávke síce tlak trochu utíchol aj keď domáci vystriedali všetkých náhradníkov, aby si zahrali a hlavne sa zohriali lebo počasie bolo veľmi chladné a fúkal nepriaznivý vietor. Poslednou peknou akciou zavŕšil D.Bolf siedmim gólom. Hostia už potom v podstate rezignovali a celý zápas sa už iba dohrával pod našou kontrolou. Ďakujeme celému tímu za skvelú hru a držíme palce do ďalšieho kola.
Komentár pripravil Hajdin Ivan.

Muži: TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – TJ Slovan Šaštín 1:1 (0:1)
Gól: Emrich Marek
Naši hráči začali “tradične” – gól sme dostali, keď na svetelnej tabuli svietila 2-ka ! Napriek upozorneniu trénera, aby sme si dali pozor na začiatok! Hostia z prvého protiútoku získali rohový kop a z neho skórovali. Začali sme dobíjať bránu hostí, pomohlo nám aj včasné vylúčenie hráča hostí za urážku rozhodcu, no aj napriek početnej prevahe a množstvu šancí, sme šli v polčase do kabín za stavu 0:1. Boli sme jednoznačne lepším mužstvom, no tak ako naša reprezentácia nevieme dať gól. Ten sa nám podarilo streliť až z jedenástky ( M. Emrich), keď loptu smerujúcu do brány zastavil na bránkovej čiare hráč hostí rukou, za čo bol aj oprávnene vylúčený. Celé sa to odohralo v poslednej minúte.  Rozhodca pokutový kop nariadil až po porade s asistentom, čo vyvolalo búrku nevôle u hráčov i funkcionárov hostí. Hru rukou pritom videl celý štadión! Na obranu rozhodcov museli na hracej ploche zasahovať dokonca usporiadatelia, aby nedošlo k ublíženiu na zdraví rozhodcov zo strany hostí. Nespokojnosť hostí pokračovala aj v kabíne rozhodcov, keď hostia znova urazili rozhodcov. Situácia sa napokon upokojila a mužstvá sa v  pokoji rozišli domov.
Komentár pripravil Varga Milan.


.
Toto je čítané

Futbal 4. liga: Gbely doma porazili Jaslovské Bohunice

Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si…

BM: Ustekana sobota