Každá séria raz skončí. Tá senická skončila po 17 vyhratých zápasoch v Spišskej Novej Vsi.

HK Spišská Nová Ves – HC Dukla Senica 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)
Góly: 22. Findura (Malina), 31. L. Novák (Vantroba, F. Novák), 31. Prokop (Findura, Džerenga), 34. Smotrila (Vantroba, Vaic), 47. Findura (Malina, Prokop), 57. Džerenga (Prokop, Malina) – 20. Čunderlík (Škápik)

Počet divákov: 831

Komentár k zápasu / autor: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves, zdroj: hockeyslovakia.sk
Konečne aj väčší počet divákov si našiel cestu na hokejové stretnutie, veď sa hral zápas medzi prvými dvoma celkami. A treba povedať, že určite odchádzali diváci spokojní so stretnutím. Na ľade Spišiakov sa hral skutočne výborný hokej okorenený aj gólmi. Domáci predviedli najmä v druhej a tretej tretine vynikajúcu hru a v tej prvej zase mali množstvo príležitostí ale bez náležitého šťastia. K tomu všetkému prispel aj hosťujúci Peksa v bránke Senice, a tak po štandardnej situácii 45 sekúnd pred koncom tretiny strelil Čunderlík prvý gól hostí. Gól do šatne s domácimi zamával v tom správnom smere a po prestávke po necelých dvoch minútach Findura strelil vyrovnávajúci gól. Ten ešte viac naštartoval domácich a naopak, Seničania začali mať problém s obrannou hrou. V začínajúcej 31. minúte vlastnou nedisciplinovanosťou sa dali vylúčiť naraz dvaja Záhoráci, čo domáci v hre piatich proti trom využili na 2:1 a v hre piatich proti štyrom na 3:1 obrátili stav stretnutia. Aj keď sa hostia vzchopili, domáci Lipovský podržal Spišiakov a 34. minúte Smotrila po prihrávke Belluša individuálnym prienikom nedal Peksovi šancu – 4:1. Záverečná tretina už bola plne v réžii domácich a druhým gólom Finduru a po peknom Džerengovom prieniku stanovili výsledok na 6:1. Pred plnším (a dúfajme, že nie poslednýkrát) hľadiskom zožali potlesk od divákov za predvedenú hru a samozrejme aj výsledku. Svojou hrou ukázali, že je to dobre zostavený a súdržný kolektív, ktorý vďaka vekovému priemeru má úspechy ešte pred sebou. Sympatická bola ďakovačka domácich hráčov po zápase, najmä Lipovského záverečné vystúpenie pre divákov. Bodaj by sa takéto ďakovačky stali pravidlom na ľade Spišskej Novej Vsi.

Ohlasy trénerov
Vladimír Klinga, tréner Spišskej Novej Vsi: “V prvej tretine boli Seničania o čosi lepší, rýchlejšie korčuľovali, úspešne nás napádali, robili nám problém s rozohrávkou a strelili aj gól. Od druhej tretiny po vyrovnaní a najmä po dvoch presilovkových góloch sme prevzali iniciatívu do vlastných rúk, darilo sa nám aj v zakončovaní, a tak myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili.”

Pavel Klečko, tréner Senice: “Začali sme dobre, dali sme gól v závere prvej tretiny. Súper však od druhej tretiny prevzal taktovku, nechali sme sa vylučovať, za čo sme pykali. Neostáva mi nič iné, len pogratulovať Spišiakom k víťazstvu. Vyhrali zaslúžene.”