Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v utorok (4.12.) o 14.50 hod. v Senici časť Sotina v smere na Rovensko.

Autor foto cestujúci.

Autobus dostal šmyk a zišiel z cesty vpravo a zostal stáť naklonený na pravú stranu. Pri dopravnej nehode sa vodič zranil ľahko, dve osoby sa taktiež zranili ľahko, jedna osoba utrpela ťažké zranenia. V autobuse sa v tom čase nachádzalo do 50 osôb. Polícia je na mieste a dopravnú nehodu dokumentuje.

Foto: HaZZ

“V autobuse sa v čase príchodu hasičov nachádzala jedna zranená osoba, sediaca na sedadle, ktorej príslušníci HaZZ poskytli predlekársku prvú pomoc a po príchode Zdravotnej záchrannej služby na nosidlách ju vyniesli cez rozbité okno do vozidla ZZS. Predlekársku prvú pomoc poskytli zasahujúci príslušníci aj vodičovi autobusu, ktorý sa nachádzal mimo vozidla. V čase vzniku dopravnej nehody sa v autobuse podľa informácií dispečera spoločnosti, vlastniacej autobus nachádzalo 45 cestujúcich, ktorí okrem spomínanej jednej osoby vyšli z havarovaného autobusu cez rozbité okno. Podľa svedkov nehody sa v autobuse okrem vodiča a jednej zranenej osoby nachádzali ešte ďalšie dve zranené osoby, ktoré boli odvezené okoloidúcimi vodičmi na ošetrenie, čiže pri tejto dopravnej nehode sa zranili celkom 4 osoby.” povedal pre Záhorí.sk hovorca HaZZ Trnava Marián Hruška.

Polícia dôrazne žiada vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky, ktorá je v dôsledku poveternostných podmienok mokrá, resp. zasnežená. Na viacerých miestach Trnavského kraja je vozovka šmykľavá, v dôsledku čoho prichádza ku kolíznym situáciám.

Ďalej: Pozor na poľadovicu

Na vozovke treba počítať aj s poľadovicou, preto treba maximálne zvýšiť opatrnosť. Azda najdôležitejšie v takýchto rizikových podmienkach je znížiť rýchlosť a zvýšiť vzdialenosť medzi vozidlami. Treba sa na šoférovanie sústrediť, nerozptyľovať sa inými činnosťami.


Biela hora je neprejazdná. Utorok (4.12.) 15:00h Foto: Miguel 

Michal Hanus


.
Toto je čítané

Skalica získala dotáciu takmer 700-tisíc eur na nové cyklotrasy

Mesto Skalica získalo dotáciu 688 116 eur z programu Interreg SK-CZ 2021-2027…

BM: Ustekana sobota