V prvom zápase po vianočnej prestávke sa proti sebe postavili prvé dva tímy tabuľky, keď Senica hostila Spišskú Novú Ves.

HC Dukla Senica – HK Spišská Nová Ves 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Góly: 3. Ivičič (Škápik, Vaškovič), 25. Salajka (Lantoš, Šedivý), 32. Rajčák (Surovka, Škápik), 59. Vaškovič (Pavešic) – 11. F. Novák (Džerenga, Prokop), 20. Findura (F. Novák, Vartovník)
Počet divákov: 2150

Komentár k zápasu / autor: Monika Krutá
Zápas mal predstavovať ďalší súboj o čelo tabuľky, čo sa od prvej minúty potvrdilo aj na ľade. Hralo sa zo strany na stranu a šance si vytvárali obidva tímy. Hneď na začiatku však domáci hrali presilovku po vylúčení Nováka. Prvú šancu si vypracoval Salajka, no jeho strela trafila len pravú žŕdku Kotvanovej bránky. Tesne pred návratom vylúčeného Nováka sa však domácim podarilo presilovú hru využiť, keď skóre otvoril Ivičič po prihrávke od Vaškoviča. Na opačnej strane si streleckú príležitosť vypracoval kapitán hostí Smotrila, no brankára Peksu neprekonal. To sa podarilo až v 11. minúte F. Novákovi, ktorý po prihrávke od Džerengu vyrovnal. Od 14. minúty hrali Seničania opäť v početnej prevahe po vylúčení Jánošíka, no presilovka gól nepriniesla.
Svoju presilovku však na konci prvej tretiny využili hostia zásluhou Finduru, ktorý mieril pomedzi Peksove betóny, a ujali sa tak vedenia.

Diváci na štadióne v Senici však videli presilovku aj v 23. minúte po vylúčení Gondu, v ktorej si domáci vypracovali niekoľko šancí. Tá najvážnejšia z hokejky Salajku spred brány ešte gól nepriniesla, ten však padol z podobnej situácie o chvíľu neskôr a znamenal tak vyrovnanie na 2:2. V druhej tretine sa hra mierne vyostrila a začalo pribúdať vylúčení. Najprv bol vylúčený Lantoš za seknutie a krátko nato po napadnutí nedohral stretnutie Kocák, za čo hosťujúci Džerenga dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu. V tom istom čase bol vylúčený aj Ivičič, preto východniari hrali vyše minúty trvajúcu presilovú hru 4 na 3, no gól z nej nevyťažili. Po návrate vylúčených Seničanov na ľad prebiehala ich presilovka, ktorú využil Rajčák spred bránky po prihrávke od Surovku a vrátil tak vedenie na stranu domácich. Ďalšie vylúčenie, opäť na strane hostí, prišlo v 33. minúte po vylúčení Smotrilu. Spišiaci však mohli skórovať aj v oslabení, keď sa do uniku dostal Filip Novák, no Peksa podržal svoj tím.
Na strane hostí však začalo pribúdať faulov a vylúčení, ďalšiu početnú výhodu mali domáci po vylúčení Vasilieva, a hoci si vypracovali niekoľko šancí z hokejok Kluku, Šedivého či Vaškoviča, skóre sa do prestávky už nemenilo.

Tretia tretina sa začala presilovkou hostí po vylúčení Škápika a 15 sekúnd sa hralo aj 5 na 3 po nedovolenom vyhodení puku na strane domácich. Po návrate vylúčeného Škápika na ľad si v klasickej presilovke o jedného hráča vypracovali šance hosťujúci Findura i Prokop, na opačnej strane sa do prečíslenia dostali Hreus s Mikolášekom, no skóre sa nemenilo. Strelecké príležitosti si počas tretiny vypracovali oba celky, domáci zásluhou Kluku či Penáka, na druhej strane Peksu ohrozili Smotrila a Novák, ale do konca zápasu prišiel len jediný gól. Ten sa podarilo streliť domácim hráčom v 59. minúte, keď Pavešic vysunul Vaškoviča, ten naznačil strelu a blafákom prekonal brankára Kotvana. Senica sa týmto víťazstvom opäť vrátila na čelo prvoligovej tabuľky.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Dnes sme na našom ľade privítali lídra, vedúce mužstvo v tabuľke. Chceli sme veľmi vyhrať a podriadili sme tomu všetko. Hráči bojovali celý zápas. Bola tu výborná atmosféra, 2100 divákov na štadióne len tak v prvej lige nebýva a veľmi si to vážim. Chalanom chcem poďakovať za bojovnosť a divákom za krásnu atmosféru. Zápas bol vyrovnaný, my sme boli o ten jeden či dva góly šťastnejší. Bolo v zápase veľmi veľa vylúčení z jednej i druhej strany, toho by sme sa mali viac vyvarovať. Zápas sme prakticky rozhodli v presilových hrách, v ktorých sme dali tri góly.

Výsledky 33. kola
HK Dukla Michalovce – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HK Trebišov – HC 07 Detva 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
MšHK Prievidza – HC Prešov 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Bemaco HC 46 Bardejov – HK 95 Považská Bystrica 1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)