Tretí zápas štvrťfinálovej série pod Poľanou sa začal veľmi opatrne a v úvodnych dvadsiatich minútach nepadol gól.

HC 07 Detva – HC Dukla Senica 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Góly: 26. Trochta (Mahdalík, Gutwald), 29. Hegyi, 31. Trochta (Mahdalík) – 29. Salajka (Hreus), 33. Lantoš (Šedivý)
Počet divákov: 402
Stav série: 2:1

Komentár k zápasu / autor: HC 07 Detva
Tretí zápas štvrťfinálovej série pod Poľanou sa začal veľmi opatrne a v úvodnych dvadsiatich minútach nepadol gól. Zato v druhej tretine padli všetky góly zápasu. Najprv skórovalai domáci a vzápätí odpovedali hostia. Domáci pridali na bojovnosti a výsledkom boli dva góly. Záhoráci sa však nevzdali a znížili na rozdiel jedného gólu. Záverečná tretina už priniesla viac nervozity a vylúčení na oboch stranách, no Podpoľanci si nenechali ujsť zaslúžené víťazstvo. Výborný výkon podal brankár Škrečko a celé mužstvo si zaslúži pochvalu za kolektívny výkon. Stav série Detva – Senica je 2:1.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Marián Horváth, HC 07 Detva: Bol to napínavý zápas, ktorý svojou úrovňou nesklamal, od prvej do poslednej sekundy. Prvá tretina bola taktická z oboch strán, boli tam šance, ale skončila nerozhodne 0:0. V druhej tretine sa nám podarilo streliť tri góly a viedli sme 3:1. Hosťujúce mužstvo znovu znížilo po našej hrubej chybe a dalo kontaktný gól. Tretie tretina skončila 0:0, teda gól nepadol ani na jednej strane. Odolali sme aj záverečnej power play súpera. Ozdobou zápasu boli obaja brankári. Myslím, že to bol perfektný play off zápas. Víťazstvo nás teší, zajtra je však nový deň a nový zápas a už teraz sa naň pripravujeme. Kritizovať sa nemá, ale chváliť áno – dobrý výkon podali aj všetci traja rozhodcovia.

Výsledky štvrťfinále PLAY OFF – zápas č. 3
HC 07 Detva – HC Dukla Senica 3:2 (0:0, 3:2, 0:0) – stav série 2:1
HC Topoľčany – HC 46 Bardejov 3:8 (1:2, 1:4, 1:2) – stav série 0:3, do semifinále postúpil Bardejov
MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) – stav série 2:1
HC Prešov 07 – HK Spišská Nová Ves 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) – stav série 1:2