Matúš Bubeník zvládol iba základných 217 cm a to na prvý pokus. Pri druhej postupnej výške 222 cm už pri jeho mene zostali iba tri neplatné pokusy. Znamená to, že 26-ročný debutant na OH bude vo finále chýbať.

robim-co-ma-baci-matus-bubenik-holican-skok-do-vysky-olympiada_rio-5

Ostrý kvalifikačný limit na postup do finále stanovili na 231 cm. Kvalifikácia výškarov súbežne prebieha vo dvoch skupinách, okrem Bubeníka nezvládli 222 cm ďalší siedmi atléti. Slovenskému reprezentantovi patrí delená 18. priečka.

Čakal som od svojej olympijskej premiéry viac, bol som nachystaný na viac. Je to pre mňa veľké sklamanie. Myslím si, že chyba bola v tom, že mi spadla ľavá noha do oblúku, ktorá má byť predo mnou, tak šla trochu podo mňa. To mi hodilo na posledné dva kroky ramená dopredu a s tým sa nedá nič robiť. Vedel som to od prvého pokusu a tréner mi vravel, aby som držal nohy pred sebou. Nepodarilo sa mi to a takto to dopadlo. Súťaž som začal solídnym pokusom, ktorý ma nakopol a začal som si to užívať. Spadla zo mňa počiatočná nervozita, no namiesto toho, aby mi to pomohlo, tak mi to pravdepodobne uškodilo,” uviedol Matúš Bubeník.

Zdroj: SITA


.
Toto je čítané

BVS odporúča napúšťať bazény pomaly a prednostne v noci

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) odporúča odberateľom napúšťať bazény pomaly, mimo odberovej špičky…

20 rokov