Chcete spropagovať aj vaše podujatie, pošlite nám ho na adresu kamven@zahori.sk a radi ho zaradíme do prehľadu podujatí.

 

 

piatok 29.9.
Dni Zelá – Slávnosti kapusty – celý program TU!
12:00 | Mesto Stupava
Tieto dni bude pozornosť v Stupave patriť kapuste, po záhorácky „zelá“. Najväčší festival na Záhorí, Dni zelá sa snaží o zachovanie tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou a vynikajúcou kvalitou.

 

Výstava keramiky Martiny Mirošovej
17:00 | Hotel sv. Ludmila Skalica
Program výstavy doplní kamila Šošovičková spevom a hrou na cimbál.

 

TEATRO COLORATO: Ó SLÁVA HVIEZD Ó SLÁVA – celý program festivalu Zejdeme sa na hambálku
18:00 | Kino Záhoran Malacky
Nevšedné divadelné spracovanie troch Hviezdoslavových balád: „Margita“, „Zuzka Majerovie“ a „Anča“ plné spevu, živej cimbalovej hudby, nádhernej poézie a energických výkonov hlavných protagonistiek. Ide o atraktívne podanie Hviezdoslava a ukážka toho, že i dnes môže byť nielen pre mladých veľmi príťažlivý, zrozumiteľný a súčasný.
Vstupné: 7 €

 

Túlavé divadlo: NONSENS NOCI SVÄTOJÁNSKEJ celý program festivalu Zejdeme sa na hambálku
21:00 | Kino Záhoran Malacky
Magická komédia, ktorú Jakub Nvota napísal podľa Shakespearovej komédie Sen noci svätojánskej. Rešpektujúc dej a postavy vznikla nová originálna hra plná humoru, vášne a lásky. V nej sa herecká skupina vedená principálom Andonom a prostomyseľným hercom Jožkom ocitá v kríze. Musia zasiahnuť vyššie divadelné sféry, aby zmierili súbor, rozhnevaný kvôli nevere. Vtipné situácie a zámeny milencov sa striedajú s jarmočnými výstupmi. Nechýba mágia, čary, kúzla, ani hudba a piesne.
Vstupné: 7 €
 

 

Výstava Jozef Miroslav Hurban
20:00 | Záhorské osvetové stredisko

 

Retro disco
21:00 | KD Radošovce

 

Project X Párty
21:00 | Disco Club Jama

 

RobMike & Lelo VIP Hajtkovič
22:00 | Cuga club Kúty

 

sobota 30.9.
Guláš majster spod Vysokej
7:00 | Obec Vysoká pri Morave

 

Dni Zelá – Slávnosti kapusty – celý program TU!
8:00 | Mesto Stupava
Tieto dni bude pozornosť v Stupave patriť kapuste, po záhorácky „zelá“. Najväčší festival na Záhorí, Dni zelá sa snaží o zachovanie tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou a vynikajúcou kvalitou.

Gulášmajster spod Vysokej
8:00 | Obec Rohožník
O dobrú náladu sa postará Country TIP.

 

Kunovský guláš majster
9:00 | Spoločenský dom Kunov

 

OKTÓBERFEST –  viac a program TU!
9:00 | Mesto Malacky
3. ročník Októberfestu v Malackách sa uskutoční už túto sobotu. Hlavná príjazdová cesta pred športovou halou Malina sa zmení na miesto plné piva a pivných špecialít, ktoré kvalitne doplní kultúrny program.

 

Michalský jarmok – XIII. ročník
9:30 | Mesto Myjava

 

Výroba koryta v Abelande
10:00 | Abeland Lozorno

 

Hodové sláností Gbely – 625 rokov
10:00 |  Gbely
Pódium pri DK
Záhorácky výbjer, SALCO, Vypustenie 625 balónikov štastia, pásmo ZŠ a MŠ Gbely, O.B.D., Bon Jovi (revival), HS OuKeY, Moderárot Disco Leo
Kino a priestory pri kine
detský svet, hry a súťaže, tanečný worshop, meltdown, šašo Fifo a priatelia (11:00), ochutnávka piva Wywar, jazda na poníkoch, maľovanie na tvár, 9D kino
Park pri KD Gbely
výstava angličákov, nafukovacie atrakcie, maskoti, šermiarske súboje, paletová chillout zóna, hodová zábava s HS Tenor, Česká beseda
DK Gbely
premietanie na plátno Kynológia včera a dnes, výstava obrazov, detský kútik
Exkurzie
Mestká a naftárska expozícia
Jarmok v uliciach mesta
… a veľa ďalšieho…

 

Prehliadka speváckych súborov seniorov
14:00 | Dom kultúry MSKS Senica

 

Chill out by Štúdio mladých DNH S Patrikom Hermanom – celý program festivalu Zejdeme sa na hambálku
16:00 | Spoločenský dom Malacky
Pozvanie prijal investigatívny novinár, televízny moderátor, vysokoškolský pedagóg a viacnásobný držiteľ ceny OTO – Patrik Herman a diskutovať sa bude o kontroverznom mediálnom svete publicistiky, reality show, seriálovej kvality i celebritách, ale aj všeličom inom.
Moderuje: Denis Farkaš a Mirka Siváková
Vstup voľný.

 

GP-ART PRAHA: BLÁZINEC – celý program festivalu Zejdeme sa na hambálku
19:30 | Kino Záhoran- Kultúrny Domček
Hra je napínavou groteskou o svete, v ktorom sa vlády zmocnia blázni z jedného psychiatrického ústavu. Téma ovládnutia spoločnosti šialencom je stále aktuálna. Nečakané zvraty a konflikty sú sprevádzané crazy situáciami ako z nemého filmu. Výstupy často pripomínajú dramatiku absurdného divadla. Hra je inšpirovaná okrem iných aj motívmi E.A. Poea, sugestívne scény strachu a hrôzy sú pretkané typickým Poeovským humorom a vytvárajú tak pre diváka veľký javiskový zážitok. Inscenácia je monodrámou známeho českého herca Mirka Táborského.
Vstupné: 13 €

 

Oldies party – Riverside Club
22:00 | Riverside Šastín Stráže

 

nedeľa 1.10.
Kopaničiarska auto-moto veterán burza
7:00 | Mesto Myjava

 

Dni Zelá – Slávnosti kapusty – celý program TU!
8:00 | Mesto Stupava
Tieto dni bude pozornosť v Stupave patriť kapuste, po záhorácky „zelá“. Najväčší festival na Záhorí, Dni zelá sa snaží o zachovanie tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou a vynikajúcou kvalitou.

 

Tvarohový deň Petrova Ves 2017
10:00 | Obec Petrova Ves

 

Vjerná nevjera – pozrite si reportáž o predstavení. 
17:00 | Kultúrny dom Radošovce
Inscenačný tím Záhoráckého divadla prichystal svoju ďalšiu, v poradí už 15.tu premiéru! Po španielskej dráme Dúm Bernardy Alby, v ktorej hrali iba samé ženy, sa divadelníci vrátili ku komédii a k herečkám sa pripojili aj ich mužskí spoluhráči.

 

Divadlo Anima Candira Praha: Pohádkové nepohádky Jozefa Capka – kompletný program divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku
17:00 | Kultúrní domeček Malacky
Čapkove rozprávanie je podtrhnuté množstvom vizuálnych nápadov, realizovaných rôznymi druhmi bábok, ktoré sú vytvorené v duchu ilustrácií J. Čapka. V predstavení sa spoznajú deti, ktoré sa nerady umývajú, sú lenivé, boja sa zubára, nechcú raňajkovať a podobne. Ale dozvedia sa tiež, ako by to s nimi mohlo dopadnúť. Autor však nevychováva vztýčeným ukazovákom, ale s humorom a láskavým pohladením. Otvorenie súťaže o NAJ SUPER DIVÁKA Divadelnej sezóny 2017/2018 / www.animacandida.cz / vstupné: 4 €

 

Výstava
Skalica očami klubu Skalických výtvarníkov
piatok 14-16,  sobota 10-18,  nedeľa 10-16 | Dom kultúry Skalica
K 800. výročiu prvej písomnej zmienky o meste

 

Dejiny športu v Malackách – viac v článku!
sobota – nedeľa 15:00 – 19:00 | Kaštieľ Malacky
Usain Bolt a Peter Sagan sa stretli u grófa Pálffyho v Malackách

 

Výstava Skalica 1217 – 2017 – viac v článku!
sobota 10:00 – 14:00 a nedeľa 14:00 – 18:00 | Záhorské múzeum Skalica
Výstava dokumentuje najdôležitejšie obdobia, významné medzníky, udalosti i osobnosti, ktoré určitým spôsobom ovplyvnili život v tomto meste.

 

Prehliadky
Prehliadka pamiatok mesta Skalica – sprístupnené zdarma spolu so sprievodcom.
Cez letnú turistickú sezónu počas víkendov t.j. každý
piatok     14:00 – 18:00
sobotu    10:00 – 18:00
nedeľu    14:00 – 18:00

Rotunda sv. JurajaRotunda sv. Juraja – prospekt

Pôvodne románska stavba pochádza pravdepodobne z prelomu 12. a 13. storočia (najnovšie sa však uvádza i prvá polovica 11. storočia). V neskorších dobách bola goticky a barokovo prestavaná. Horná časť, spojená s opevnením, plnila obrannú funkciu, spodná časť slúžila ako kaplnka. – Virtuálna prehliadka 

Františkánsky kostola kláštorFrantiškánsky kostol Sedembolestnej Panny Mária a kláštor – prospekt

Budovy kostola i kláštora boli v uplynulých storočiach niekoľkokrát prestavované a rozširované. Ku komplexu dnes patrí okrem kláštornej budovy, kostola, tzv. rajského dvora aj tzv. Čierna kuchyňa, kde sa pripravuje Skalický trdelník tradičným spôsobom.

Dom kultúryDom kultúry – prospekt

Secesná budova sa dodnes zachovala v pôvodnom stave. Projekt spracoval architekt  Dušan Jurkovič, ktorý sa inšpiroval ľudovým staviteľstvom. Stavbu zdobí vonkajšia mozaiková dekorácia od Miloša Aleša, steny a oponu veľkej divadelnej sály zdobia maľby s figurálnou tematikou od Jožu Úprku a Antoša Frolku. V časti prvého poschodia sa nachádza stála expozícia Záhorského múzea a galéria Júlia Korezsku.

Námestie slobodyFarský kostol sv. Michala Archaniela a veža kostola – prospekt

Pôvodne jednoloďový kostol bol v období neskorej gotiky prestavaný na trojloďovú baziliku. Kostol viackrát vyhorel, bol prestavovaný a opravovaný. Pôvodnú stavbu dopĺňa mohutná veža, ktorá ponúka výhľad na Skalicu a jej okolie. – Virtuálna prehliadka

Jezuitský kostolJezuitský kostol sv. Františka Xaverského – prospekt

Z umelecky hodnotnej výzdoby kostola sa zachovala architektúra a štuková výzdoba hlavného oltára, časť fresiek v bočnej kaplnke Panny Márie, kde sa nachádza vchod do krýpt a oltárny obraz, ktorý patrí k najväčším na Slovensku. V roku 2011 prešiel komplexnou rekonštrukciou a dnes je dominantou kultúrno-poznávacieho cestovného ruchu v Skalici.

LedovňaĽadovňa – prospekt

Ľadovňa sa v minulosti používala na uschovanie potravín. Ľad do ľadoví sa na psích záprahoch zvážal z priľahlých vodných plôch. Komplex mestských ľadovní a pivníc patrí k významným a  atraktívnym dokladom novovekých dejín skalického mestského hospodárstva a je vzácnou technickou pamiatkou.

Mlyn bratov PilárikovMlyn bratov Pilárikových – prospekt

Pôvodne vodný mlyn v 20-tych rokoch kúpili bratia Pilárikovci. Starý mlyn zbúrali a postavili nový moderný trojposchodový na elektrický pohon. Mlyn potom desaťročia slúžil Skaličanom i okolitým obciam až do roku 1962, kedy bol definitívne zatvorený. V súčasnosti je zrekonštruovaný a sprístupnený verejnosti.

Paulínsky kostolKostol sv. Pavla Pustovníka a paulínsky kláštor

Neskorobarokový komplex postavili príslušníci rádu sv. Pavla Pustovníka v rokoch 1715 – 1725. Kostol sa v súčasnosti nevyužíva na cirkevné účely, kláštor je v súkromnej držbe. Mobiliár lode kostola je neskorobarokový a pochádza z 1. polovice 18. storočia.

 

Evanjelický kostol

Evanjelický kostol – prospekt

Tolerančný klasicistický kostol s prvkami  neskorého baroka. V roku 1938 k nemu bola pristavaná veža podľa projektu arch. Dušana Jurkoviča s nápisom „Pamiatke Komenského 1650“. Interiér kostola má klasicistickú drevenú výzdobu.

 

Kostol bratov MilosrdnýchKostol Najsvätejšej Trojice a kláštor milosrdných bratov – prospekt

Kostol najsvätejšej Trojice bol postavený v rokoch 1645 – 1650 pôvodne ako evanjelický.  Po prestavbách a rozšírení podľa projektu M. M. Harminca slúži objekt kláštora naďalej ako nemocnica. V celku je kostol Najsvätejšej trojica je vzácnou pamiatkou barokového umenia.

 

 

 

Bez záruky – zber dát internet. 


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024