Obecný úrad Moravský Svätý Ján a ŠK Jáňan Moravský Svätý Ján usporiadali v telocvični ZŠ Sekule na prelome rokov už 12. ročník medzinárodného stolnotenisového turnaja detí a mládeže O pohár starostu obce Moravský Svätý Ján 2018.

 

Muži 2. – 4. liga, zľava: Caňo, Josimovič, Žák, Klíma, Palkovič

 

Súťažilo sa počas dvoch hracích dní, najskôr si to medzi sebou rozdali mládežníci, o deň neskôr dospelí. Tí už tradične mali výkonnostné kategórie, v jednej štartovali muži, ktorí hrajú súťaže na úrovni 2. až 4. ligy, v druhej od 5. ligy nižšie.

Z víťazstva v najsilnejšej kategórii sa tešil Ivan Josimovič z MSK Malacky, v kat. hráčov 5. – 9. ligy obhájil minuloročné prvenstvo Tomáš Čechánek z Borského Sv. Jura.

 

Muži 2. – 4. liga

V tejto kategórii bolo 20 hráčov, ktorí boli rozdelení do piatich skupín, z ktorých dvaja najlepší postupovali do K. O. pavúka. Nepostupujúci hrali Pohár útechy.

Štvrťfinále: Ivan Josimovič, Malacky – Filip Jurča, BC Senica 3:0, Marián Caňo, Diviaky – Martin Kucharič, Kúty 3:1, Rasťo Žák, N. Mesto – Tomáš Valla, Kúty 3:1, František Klíma, Malacky – Richard Magušín, Nitra 3:2.

Semifinále: Josimovič – Žák 3:1, Caňo – Klíma 3:2, o 3. miesto: Josimovič – Žák 3:1, Caňo – Klíma 3:2, finále: Josimovič – Caňo 3:0.

Ďalšie poradie: 11. Simeon Palkovič, Kúty, 12. Rado Chanečka, Skalica, 15. – 18. Vladimír Šimek, Roman Ralbovský, obaja Kúty, Pavlína Rajtoková, Patrik Fusek, obaja Malacky, 19. Henrich Ravas, BC Senica.

Finále útechy: Simeon Palkovič, Kúty – Rado Chanečka, Skalica 2:1.

 

Muži 5. – 9. liga, zľava: Krempa, Čechánek, Flajžík, Macháček, Špáni

 

Muži 5.-9 liga

V tejto najpočetnejšej skupine bolo 47 hráčov rozdelených do 11 skupín, dvaja najlepší postúpili do 32 členného pavúka, ostatní hrali útechu.

Štvrťfinále: Tomáš Čechánek, Bor. Sv. Jur – Damián Martinkovič, Mor. Sv Ján 3:0, Pavel Macháček, Stráže – Erika Šrámková, Mor. Sv Ján 3:0, Braňo Flajžík, BC Senica – Roman Polák, Stráže 3:0, Patrik Kováč, Skalica – Martin Krempa, Skalica 1:3,

Semifinále: Čechánek – Macháček 3:1, Flajžík – Krempa 2:3, o 3. miesto: Macháček – Flajžík 2:3, finále: Čechánek – Krempa 3:0.

Ďalšie poradie: 9. V. Šimek, Kúty, B. Kotesa, S. Kmoško, obaja Mor. Sv Ján, J. Kahánek, M. Haššo, obaja Stupava, I. Kravárik, Myjava, 17. M. Vašečka, Skalica a J. Bednárik, Stráže, ..24. M. Erdélska, Stupava, 25. A. Zelenka, Mor. Sv Ján a R. Raffaseder, Malacky, 27. M. Kováč, Kúty, ..31. – 38. J. Erdelský, Stupava, D. Kunštek, M. Štefek, S. Polák, všetci Mor. Sv Ján, P. Benca, Malacky, B. Chabeň, Skalica.

Finále útechy: Jozef Špáni – Michaela Erdélska, Stupava 2:1.

 

Neregistrovaní, zľava: Ďatko, Just, Táborský, Lajda

 

Neregistrovaní hráči

V 6 skupinách hralo 24 hráčov každý s každým, dvaja najlepší postúpili do K. O. pavúka, ostatní hrali útechu.

Semifinále: Boris Just – D. Táborský, obaja Bratislava 3:0, Peter Ďatko, Zohor – Ján Lajda, Š. Humence 3:1, o 3. miesto: Táborský – Lajda 3:1, finále: Just – Ďatko 3:1.

Ďalšie poradie: 5. Peter Cvečka, Malacky a Ondrej Pastva, Borinka, 9. – 12. Michal Pavelka, Závod, David Kunštek, Mor. Sv. Ján, Braňo Jurkovič, V. Leváre, 14. Jakub Troják, 15. – 16. Andrej Švec a Roman Vávra, 17. – 20. Andrej Šedivý, Róbert Studenič, všetci Bor. Sv. Jur, Jozef Kunštek, Miro Kollár, 21. – 22. Marek Včelka, všetci Sekule, Jaro Čiliak, Mor. Sv. Ján.

Finále útechy: R. Srnec, N. Dedinka – Jakub Troják, Bor. Sv. Jur 3:0. 

 

 

Hráči nad 50 rokov

Dvanásť hráčov hralo v dvoch skupinách po štyroch, postupovali dvaja najlepší.

Semifinále: Miroslav Bohunský – Miroslav Fikar, obaja Bratislava 3:0, Štefan Sopoci – Peter Benca, obaja Malacky 3:0, o 3. miesto: Fikar – Benca 3:0, finále: Bohunský – Sopoci 3:0.

Ďalšie poradie: 5. Brečka Ján, Senica, ..9. Alojz Chrena, ..11. – 12. Jozef Chovanec, obaja Mor. Sv. Ján, Ján Šrámek, Malacky.

 

Ženy

Osem žien hralo v dvoch skupinách každá s každou, dve najlepšie postúpili do K. O. pavúka.

Konečné poradie: 1. Jana Széllová, Bratislava, ..6. Jana Mihálová, Kuklov, 7. – 8. Susanna Včelková , Edita Kunšteková, obe Sekule.

Mládežnícke kategórie hrali systémom každý s každý. Súťaž dorastu bola spoločná chlapcov i dievčat, vyhodnotené však boli obe kategórie samostatne.

 

VÝSLEDKY

Dorast – chlapci: 1. Patrik Nemček, Kúty, 2. Patrik Kováč, 3. František Gondár, obaja Skalica, ..5. Adam Zelenka, dievčatá: 1. Jana Škápiková, 2. Dominika Kovárová, všetci Mor. Sv Ján.

Žiaci: 1. Adam Ralbovský, Kúty, 2. David Kunštek, Mor. Sv Ján, 3. Samuel Ralbovský, Kúty, ..6. Oliver Kmoško, 7. Samuel Včelka, obaja Mor. Sv Ján, 8. Matej Drinka, Bor. Mikuláš.

Mladšie žiačky: 1. Ema Biksadská, Pezinok, 2. Adela Včelková, 3. Ivana Čermáková, obe Mor. Sv Ján.

Neregistrovaní žiaci: 1. Marco Diviak, Mor. Sv Ján, 2. Jakub Fabián, Stupava, 3. Frederik Diviak, 4. Jaroslav Čiliak, obaja Mor. Sv. Ján, 5. Pavol Čipka, Stupava.

Neregistrované žiačky: 1. Kristína Cvečková, Bor. Mikuláš, 2. Karla Čipková, Stupava, 3. Kamila Kovaničová, Bor. Mikuláš, 4. Eliška Lukešová, 5. Sofia Lukešová, 6. Júlia Včelková, 7. Lenka Čiliaková, všetky Mor. Sv. Ján.


INAT ohybacka