Záhorské múzeum v Skalici predstaví verejnosti publikácie Prvá svetová vojna a Záhorie. Pamätníky obetiam v regióne a Hore srdcia!. Informovala o tom riaditeľka múzea Viera Drahošová.

Múzeum v rámci projektu vydalo pri príležitosti 100. výročia vypuknutia prvej svetovej vojny knihu Prvá svetová vojna a Záhorie. “Pri projekte sa podarilo získať mnoho vzácneho materiálu, z ktorého bol zostavený voľne nadväzujúci druhý diel knihy s podnadpisom Pamätníky obetiam v regióne. K výročiu 100. ukončenia vojny dokončil odborný pracovník múzea Róbert Svíba fotografickú dokumentáciu pamätníkov prvej svetovej vojny vo všetkých obciach regiónu Záhorie, z ktorých časť obce k výročiu renovovali,” uviedla Drahošová. Knihu uzatvára osem vojnových príbehov.

Druhou prezentovanou knihou bude zbierka poézie literárnej historičky Evy Fordinálovej Hore srdcia!. “Autorka ňou vzdala hold Jánovi Hollému pri príležitosti 170. výročia narodenia,” doplnila riaditeľka múzea. Prezentácia kníh sa uskutoční 20. februára v priestoroch Záhorského múzea v Skalici.


.

INAT Rezanie laserom