Premiérové podujatie Do búdy na Hurbánka sa uskutoční v sobotu 28. mája 2022 v extraviláne mesta Skalica. Svoje vzorky poskytne pre návštevníkov viac ako 60 vinárov.

foto OOCR Záhorie

“Ide o nové podujatie, ktoré nadväzuje na tradičnú jesennú aktivitu Deň otvorených búd. Je to jedna z najvýznamnejších aktivít občianskeho združenia (OZ) Vínna cesta Záhorie, ktoré je členom našej organizácie. Jesenné podujatie sa už dlhodobo teší veľkej popularite nielen u Skaličanov, ale aj návštevníkov regiónu zo širokého okolia a veríme, že to bude podobné aj s touto novou aktivitou,” uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Radosť počúvať Trnavské rádio 09/23

Združenie pripravilo pre záujemcov Vinohradnícku mapku. “Podľa nej si môžu návštevníci vytypovať trasu, ktorou sa pustia, respektíve vinárov, ktorých chcú v tomto ročníku navštíviť. Na výber bude 64 otvorených búd, v ktorých bude možné ochutnať víno príslušného ‘búdara’ a občerstviť sa z jeho ponuky,” informoval predseda OZ Vínna cesta Záhorie Ľudovít Bránecký.

Stiahnuť mapku v plnej veľkosti

Ako doplnil, na trase prechádzky medzi vinohradmi sa bude nachádzať viacero občerstvení. “Návštevníci si v nich budú môcť zakúpiť aj Skalický trdelník. K vstupenke získajú okrem mapky aj kapsičku s pohárom. Výdajné miesta výbavy budú dve. Aby sa hostia netrápili s ťažkými batohmi, bude fungovať služba na zvoz vína. Tie budú zvezené do Vínotéky Pri hájku, kde bude zároveň aj výdajné miesto výzbroje spolu s vinárstvom Winterberg na Predmestí,” doplnil Bránecký.

“Úroveň destinácie sa hodnotí aj podľa toho, či vie ponúknuť návštevníkom dobré jedlo a pitie. Ku kvalitnej gastronómii nepochybne patria aj špičkové vína. Každé takéto podujatie je dôkazom, že aj v našom regióne vieme takéto vína vyrobiť,” uviedol predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.


.

Osobnosti kraja BSK