Ťažký víkendový dvojzápas zahájili Malacky v sobotu 9.4. , keď privítali na svojej palubovke Šaľu, ktorá pred týmto zápasom bola na 1. mieste.

18. kolo: Malacky – Šaľa 31:30 (17:18)
Rivalita medzi oboma družstvami sa odzrkadlila aj na ihrisku. Už od prvých minút mala hra vysoké tempo a bojovalo sa o každú loptu. Úvod lepšie vyšiel hosťom, keď sa v priebehu 5. minút ujali vedenia 2:6. Malačania však nespanikárili a postupne sa doťahovali na svojho súpera. Od 10. min. za stavu 8:8 bola hra nesmierne vyrovnaná a do konca polčasu ani jedno z družstiev nevyhrávalo o viac ako 1 gól. Po polčasovom výsledku 17:18 sa mohla vypredaná hala tešiť na zaujímavý druhý polčas. Pokračovalo sa vo veľkom nasadení čo dostalo divákov do varu, ktorí neúnavne povzbudzovali počas celého stretnutia. Šaľa počas druhého polčasu doťahovala 1 gólový náskok Malaciek. Rozhodujúca fáza celého stretnutia nastala od 55. – 58 min keď si domáci odskočili svojmu súperovi na 31:27. Záver bol však dramatický, no Malacky si víťazstvo už nenechali vziať a vyhrali po bojovnom a kolektívnom výkone 31:30. Počas celého stretnutia sa mohli Malacky spoľahnúť na brankára R. Piačka. Najlepším strelcom stretnutia bol P. Stachovič s 12 gólmi. Stretnutie spĺňalo najvyššie parametre, družstvá podali výborný výkon, škoda len, že výkon rozhodcov sa podobal skorej na komédiu.

Zostava: R. Piaček, T. Stachovič ml., R. Baláž, V. Pavlík 3, M. Sedláček 5, T. Baláž 4, L. Zelenský 1, P. Bizek, A. Škoda 3, I. Oslej 3, M. Spuchlák, D. Stachovič, P. Stachovič 12
Tréner : V. Valachovič

Predohrávka 22.kola: Malacky – Levoča 36:23 (15:11)
Po náročnom stretnutí so Šaľou, nastúpil TJ Strojár Malacky na druhý deň v nedeľu 10.4. proti Levoči. Zápas domáci zahájili opäť s nasadením, Levoču trestali rýchlymi protiútokmi. Malacká obrana s brankárom Piačkom dokázali eliminovať strelcov hostí a do 15. min vyhrávali domáci už 12:3. Potom však hráči poľavili, prestali premieňať vyložené šance, čo dokázala Levoča využiť na skorigovanie výsledku a do kabín sa odchádzalo za stavu 15:11. Cez prestávku sa však Malacky spamätali a začali hrať opäť zodpovedne. Samozrejme sa to hneď odzrkadlilo aj na skóre, ktoré postupne narastalo. Zápas dotiahli Malačania do víťazného konca a mohli sa tešiť nielen z výhry 36:23 ale aj zo 4. bodov z tohto náročného domáceho dvojzápasu. Na ďalšie kolo pocestujú Malacky 16.4. do Bojníc.

Zostava: R. Piaček, T. Stachovič ml., R. Baláž 2, V. Pavlík 8, M. Sedláček, T. Baláž, L. Zelenský 4, P. Bizek, A. Škoda 4/3, I. Oslej 5, M. Spuchlák 3, D. Stachovič 2, P. Stachovič 8